bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Gietek    0

Witam.Zostałem posiadaczem Axosa 330 i mam pytanko.Mianowicie do ilu motogodzin trzeba docierać ten ciągnik?Czy można go odrazu do roboty zagonic?Gościu co go przywozil to mówił że on juz dotarty w fabryce był ale jakoś niechce mi sie wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z miejsca do roboty :) w żadnym wypadku nie można go docierać na postoju, tak jak to sie kiedyś z polskim starym sprzętem robiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

@gietek pochwal się ile dałeś,jaka wersja i kiedy zamawiałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

W dobrej cenie go kupiłeś , ja też miałem dylemat co wybrać axosa czy MFa i wybrałem axosa bo był sporo tańszy ale teraz euro tanieje i okazuje się że MF będzie tańszy i skrzynia DYNA 4 lepsza a axos jak się dowiedziałem to nawet ma zwolnice zwykłe (nie planetarne) i nie więm czy w dużym obciązeniu nie będą się sypały cóż może jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Cena z dziś MF 5440 195 tys.zł Claas Axos 340 CX 182tys.zł cena netto bez negocjacji wyposażenie standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

odbieram za 3 tyg axosa i mam nadzieje ze bedę zadowolony choc mając do czynienia z JD w to wątpię ;) napewno nie dałbym za niego ponad 200tys z tak słabą skrzynia ;) wolał bym JD R-ke albo Mf-a ze sciętą maską i dyna-4 , myslę ze to idealny ciągnik do ładowacza.Jako ze ja miałem 200tys ale na ciągnik +ładowacz a w dodatku wjazd do obory niski to jest claas 320c(z paroma dodatkami) +claas fl80(mx T8 w kolorze claasa) w tej cenie.Wolałem w tej cenie Nh T5040 na full wypasie ale był za wysoki :(

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

DanielFarmer ja własnie chciałem kupywać jd 5090r już na 90 % był ugadany lecz zrezygnowałem w ostatniej chwili z niego ponieważ zaczełem też mysłeć o tym jak ciągnik wyjdzie z gwarancji i jak się zacznie sypać coś przy silniku lub ta cud skrzynia.Do silnika perkinsa róznego rodzaju filtry i wtryskiwacze sa tanie do jd nie zupełnie.U znajomego w jd poszły wtryskiwacze niechce skłamać ale chyba to własnie poszło(wiadomo comonrail) to musiał zabulić 25 tys.Powiedział że już więcej jd nie kupi.teraz kupił drugi ciągnik to wybrał landini.W dzisiejszych czasach jd nie znaczy to samo co w latach 90-tych.Axosa jest również wiekszy od r-ki.R-ka ma właśnie więcej tego wyposażenia od axosa ale cos zacoś.Wiadomo w axosie też może się coś posypać.Więc ja wybierając ciągnik kierowałem się głównie kosztami jego eksploatacji,naprawami a nie super silnikami czy skrzyniami.Nasi dziatkowie i ojcowie c-360,c-330 obrabiali ziemie i nie narzekali na skrzynie.Moje osobiste zdanie na ten temat jest właśnie takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

No więc ja mam Jd premium na full wypasie i teraz całkowicie mechanicznego axosa który ma te 86 km i od biedy zastąpi dużego konia jakby cos kosztownego sie zepsuło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

Kto ma w swoich ciągnikach ten guziczek na gałce zmiany biegów(sprzęgło)?Bo niewiem czy umnie dobrze działa bo gdy nacisne i kilka sekund potrzymam to mi się zapala kontrolka alarmu i nie włacza się to sprzeglo.Ale przeważnie się włacza .Może ja coś zle robie?Są jakies zasady używania tego?Kto ma z tym doczynienia może sie wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

podejrzewam ze niestety taka sama , mosty tylne jak mojej Reni z 88R wyglądają, claas chyba nic zbytnio nie robi tylko na marce żeruje i kupe kasy za te ciągniki chce co nie zmienia faktu ze za 2-3 tyg jak mi clasik przyjedzie to i tak banan na twarzy się pojawi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Co więcej Axos posiada zwolnice poltarowe (walcowe) sprytnie ukryte w przekładni głównej tylnego mostu :P coś na wzór Zetora Supra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

New Holland serii TD również, ciekaw jestem jak to wpływa na żywotność i wytrzymałość tego elementu ale w dłuższej perspektywie. Od razu szlak jej nie trafi

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKle    0

Posiadam JD 3300 96r od 4 lat brat bliźnik renault ceres. I jak na razie żadnych problemów ze zwolnicami nie miałem a dodam że tylny most wygląda identycznie jak w nowych axos-ach. Więc i z tymi nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alf25    0

Witam posiadma Claas Axos 340cl z którego jestem bardzo zadowolony. Ciągnik mocny napewno żaden Ursus 6 nieda mu rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

Jak się włącza WOM w axosach i czy trzeba wciskać przy tym pedał sprzęgła bo chyba wersja z elektrohydraulicznym sterowaniem jest niedostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alf25    0

w mojej wersji są dwie dzwignie za fotelem kierowcy jedną włącza się wałek a druga prędkość obrotów nie trzeba mieć przy tym sprzęgła bo jest mieeki start wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

a jak jest z awaryjnoscia ciagnikow ?? mial ktos jakies probleby z ciagnikiem??

Edytowano przez DARIUSZ18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie nabyłem axosa 330 c z ładowaczem i jestem strasznie zawiedziony tym ciągnikiem czy to możliwe zeby coś z nim było nie tak bo jest strasznie słaby ma 92 konie i z przyczepą piasku pod tą samą górkę zetorem 77KM wjeżdżam na 4 biegu a tym "padalcem" bez obrazy dla zadowolonych użytkowników muszę schodzić do najniższej 1 pod tę samą górke powtarzam także coś tu nie jest chyba dobrze, dzwoniłem do serwisu mają przyjechać popatrzeć. Macie może kontakt do jakiejś firmy gdzie można byłoby sprawdzić moc na chamowni bo wydaje i się że on poprostu nie ma tych koni. W innym temacie pisałem że ledwo daje radę w prasie famarol 1,8 vd porównując prasowanie zetorem bez noży i clasem bez noży zetor radzi sobie lepiej i to duzo na tym samym zgniocie. Nie wiem co z tym zrobić ale myślę że nie moge tego tak zostawić podpowiedzcie coś ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

rutek22kret powiem ci że mam też axosa 330 i pracuje on z prasą New holland Br 6090 i robie nim na 8 nożach i w miare daje rade jeżdzę na 5 polowej na przyśpieszaczu i na zwolnionych zależy jakie warunki jak góry to wiadomo czasami trzeba i na tą 4 zredukować.no i nie narzekam na jego moc.No może i coś ci wysiadło a może turbinka nie pracuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

ja zaczynam belować na 3 z przyspieszaczem a muszę kończyć na 1 najwolniejszej oczywiście na przekładni polowej no i na dodatek musiałem poluzować komorę bo inaczej nie dał bym rady wogóle beli dobic, szkoda bo ciągnik kupiony na prow i teraz 5 lat z bani, ja mam nie duże gospodarstwo ale rocznie jakieś 350 bel sianokiszonki robię no i szkoda byłoby pracować bez noży , dodam że moja prasa ma 14 noży,może to dla niego spore wyzwanie ale wydaje mi się że powinie lepiej się zachowywać, mam porównanie z tym zetorem 77KM , gdyby ten zetor miał te 92 KM jak Claas to by go filtrem powietrza wciągnął :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

narazie nic , mam dostać na testy axosa 340 i porównać jak będzie chodził , jeśli będzie sobie dobrze radził firma sprowadzi chamownię do mojego, coś tam będą działać bo oczywiście twierdzą że pewnie to wina prasy , w prospekcie do prasy piszą że zapotrzebowanie mocy z docinaczem od 70 do 90 KM no to moze i te moje 92 KM to nie za wiele ale też uważam że powinien lepiej chodzić troszkę niż teraz. Zresztą jak już wspomniałem w innych pracach też sząłu nie ma. Pożyjemy zobaczymy . Narazie nie mogę wjechać na łąki bo mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj