Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego?

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:38

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Saszeta jaką dużą budujesz przechowalnie ? Ja tez na wiosne zaczynam budowac:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Dzisiaj, 22:07
  •  

#42 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:55

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Firek 1500 to cena niska.. juz sa po 1800-2000+ zalezy jaka odmiana mi sie udało kupic lorda w CA ale bez papierka za 1300 na wiosne mysle ze jeszcze zdrozeja dlatego rozgladam sie za czyms jeszcze. Sadze Jelly głownie na przechowalnie, Troche lorda i chce dokupic czegos wczesnego mysle nad Vineta lub Srednio wczesnego Tajfun. ;)

#43 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 23 listopad 2010 - 15:58

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Ja miałem 1.5ha w tym roku i na wiosne jak byłem w Piorinie zapisać się do producentow to gościu mówił że ostatnio wszyscy się wypisują a nie zapisują więc może jest coś w tym racji, ale ja na drugi rok powiększam do 2ha produkcję. A w tym roku pomimo że zalało mi uprawę to i tak wyszedłem na plus
-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 listopad 2010 - 19:23

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego?

Saszeta jaką dużą budujesz przechowalnie ? Ja tez na wiosne zaczynam budowac:)

taką na 250-300 ton.tzn nie typową przechowalnię.wiatę z dachem izolowanym z płyty obornickiej a na boki będzie szła duża kostka słomy na zimę.a odmiany vineta z 7 ha i po 3 lorda i denara.nie chcę innych odmian.te mam sprawdzone i ludzie wiedzą że innych nie mam.może jeszcze jakieś czerwone ale tego góra 1 ha.niestety 70 arów zostało w polu.woda pod kopce aż podchodzi.takiej jesieni mokrej nie pamiętam

#45 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:29

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? My też budujemu z płyty obornickieji na 1000 ton.

#46 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 11:51

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? W mojej okolicy ziemniaków już prawie nikt nie uprawia. Ja w tym roku miałem dość ładne i raczej nie rezygnuje w najbliższym czasie z uprawy. Może będzie większy popyt, kto wie.

#47 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:53

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? najlepsze jest to że 1 km ode mnie jest przechowalnia na 5000 ton co pgr postawił w 1992 i zaraz upadł.nigdy nie użytkowana.wszystko na komputer do każdej skrzyniopalety czujnik.super sprawa.kupił to holender ze 3 lata temu bo miał świnie trzymać tam.ale ma za mało ziemi na zagospodarowanie odchodów a nie może dokupić.i budynki stoją.ochrona pilnuje a dogadać z nim się nie można.

#48 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:02

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Saszeta wiesz co trzeba zrobic i ogolnie jakie sa warunki otrzymanie doplat na sadzeniaki? lub ktos inny bral kiedys doplate na sadzeniaki lub orientuje sie w tym?

#49 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 10:55

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? fakturę za ziemniaki wysyłasz do arr.i oczywiście wniosek.obsada chyba 2,5 tony hektar(wcześniej było 1,8).dokładnie gdzie to sadzisz i powierzchnia.czy brałeś jakąś pomoc de minimis też musisz określić(np.dzierżawa ziemi z anr jak była susza to mi raty obniżyli a to była pomoc de minimis).trochę papierów ale nie takie skomplikowane.no i musisz mieć numer w arr.zadzwoń to ci wytłumaczą.zawsze to 500 zł do ha jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 12:38

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Obsada na 1ha wynosi 2000kg, do tego otrzymujesz 500zł/ha zwrotu z ARR

#51 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 14:06

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Czyli w tym roku sie chu*a oplaci bo srednio kwalifikat 1800zl x2 = 3600 -500= 3100 na ha gdybym mial pewnosc ze bedzie cena to ok ale jak kupie tyle i beda po 25 gr to sie mija z celem.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2010 - 14:11

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? poosa21 kilka pytań
-szerokość redlin
-jaka obsada na ha ( ile sztuk)
napisałeś 2t na ha jak masz dużego sadzeniaka to za nic nie wyjdzie a drobnicą to za dużo, Ojciec jak sadzi ziemikaka to redlina 75cm i 80 000 sztuk na ha

#53 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 14:30

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Ja sadze około 3t/ha, bo redliny 72cm, w rzędzie co 25cm, sadzeniaki średnia wielkosc, ale rozpisuje że jak kupisz np 1t, to sadze na 0,5ha, ale w rzeczywistosci posadze tylko 0,35ha.

#54 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:47

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Ale czemu rozpisujesz ze posadzisz tylko 0.35 bo nie czaje czemu to ukrywac?

#55 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 08:41

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? We wniosku rozpisuje że posadziłem 0,5ha, do tego otrzymuje 250zł zwrotu, bo jak bym napisał że posadziłem tylko 0,35ha to bym dostał tylko 170zł zwrotu.

#56 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:06

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? dokładnie jak mówi poosa.bierzesz 3 tony vinety,obsadzisz 1 ha a piszesz 1,5 bo na hektar trzeba 2 tony.oczywiście musisz mieć obsadzone te 0,5 ha np swoim sadzeniakiem vinety.bo w razie kontroli z arr sprawdzają powierzchnię.80 000 sztuk to obsada na sadzeniaka.mi w tym roku wyszło średnio 3800 kg na hektar.ale sadzeniaki miałem nawet po 6 cm

#57 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:23

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? 3800kg na 1ha?
niezle.

ja zazwyczaj tak sortuje na sadzeniaczki ze prawie zawsze wychodzi mi 2500kg/ha. +/- 100kg.
Gorzej z kwalifikatem. Tu prawie zawsze mi brakuje :lol:
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:58

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? jak brakuje?chyba sadzeniaków do obsadzenia.ja jak kupuję sadzeniaka to zazwyczaj 3 tony wychodzi.nikt małego samego nie sprzeda a sadzeniak jest do 5,5 cm więc tyle wyjdzie.3800 wyszło średnio.bo małego 1,8 tony/ha ale dużego 6 ton mi wchodziło.a że miałem trochę dziurawych w zeszłym sezonie to zostały na sadzeniaka.