Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego?

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 07 wrzesień 2008 - 16:18

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja teraz sadze do 3ha a przedtem sadzilem do 6ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Dzisiaj, 15:10
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1581 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:30

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? jesli klimat bedzie sie dalej tak zmienial to za ok.5 lat areal upraw zmniejszy sie o polowe.a za 20 to tylko w gorach beda rosly,bez nawodnienia to ziemniak nie ma szans,tylko skad brac wode jesli jest tak sucho.mimo suszy u nas ziemniaki ladnie obrodzily.ale wiosna byla mokra a gleby dobre.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:45

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja sadzilem po hektar..dwa...a teraz 30arow...za rok zasadze z5srow,tyle co na gracke do obiadu, a reszte kupie od sasiada....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:47

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? w moich okolicach prawie kazdy ma po kilka hektarów ziemniaków, i jakoś nie widze zeby uprawa ziemniaka sie w jakiś sposób "kurczyła" ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#25 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 wrzesień 2008 - 09:29

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Widze że kolega chyba z moich stron faktycznie u nas w okolicach sieradza to nie ujrzysz żadnego zboża rzepaku ani innych wynalazków gdzie okiem nie spojrzeć to tylko ziemniaki i kapusta. Ludzie zainwestowali w przechowalnie nawadnianie mają stałych odbiorców na swoje produkty i tylko tym się trudnią.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 11:56

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego?

Nasza wieś w latach 90-tych słynęła w okolicy z upraw ziemniaka ludzie sadzili nawet do 10ha w każdym gospodarstwie był kombajn a teraz wszystko rdzewieje w krzakach a ziemniak sadzą max 2ha tylko na własne potrzeby

no to niezłe własne potrzeby mają jak mają po 2 ha, powód zmniejszania upraw jest bardzo prosty, poprostu dobrobyt społeczeństwa i lenistwo!! oraz system karmienia przede wszystkim świn i bydła, u nas w okolicy kiedyś z kopaczką ojciec miał robotę codziennie od 5tej rano do 15stej każdy miał ziemniaki nawet działkowicze po 15-20 arów sadzili a rolnicy przynajmniej hektar bo dużo spkarmiali świń bydła troche sprzedawali a teraz nic nikomu się nie opłaca, bo po co robić bo trzeba obornik nawozy opryski itd itd, efekt taki że prawie wogóle nie ma ziemniaków albo nieliczni po 5 arów sadzą albo i mniej

#27 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1090 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:09

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? U mnie kilka lat temu było zawsze 3-4 ha a teraz jest 30 arów na pół z moim wójkiem i dużo ludzi sprzedało cały sprzęt do ziemiaków sadzarki kopaczki i obsypniki

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#28 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:26

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Ja kiedyś zadziłem 1h a teraz mam 20 arów ale mam jeszcze u cioci kopać 30 arów wieć kopaczka sie nie narobi w tym roku.

#29 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:28

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja u siebie kopie 20 arów no i na usługach może niecały hektar

#30 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 08 wrzesień 2008 - 19:39

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? u mnie też dużo się sadzi, ja sadzę ok 4 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:11

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Dobra a teraz napiszcie ile tych ziemniaków zbieracie z ha. Ja co roku sadze 3 ha i zbieram około 150 - 160 ton z całości oczywiście z tym że mało nawozów dajemy tylko obornik gorczyca i regularny płodozmian( rzepak->ziemniaki->pszenica) U mnie w wiosce najwięcej ziemniaków sadze
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#32 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 10 wrzesień 2008 - 13:53

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? no na pewno nawóz każdy daje ja pół hektara to daję obornik zaoruję to i wogle chemikali oprócz oprysków no ale stonki trzeba opryskać bo nawet kilograma kartofli nie będzie a poza tym kartofli rok w rok co raz więcej

#33 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:45

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Niby ziemniaków sadzą coraz mniej bo i tak pewnie jest w niektórych rejonach ale u nas po tegorocznych zbiorach, zarobkach i cenach zapowiadają że w przyszłym roku posadzą więcej. Najbardziej zwiększają ci co sadzili trochę tj.około hektara. Ja co roku sadzę tak 3ha około i zastanawiam się może by trochę zwiększyć z pół ha. Zresztą w moim rejonie przeważnie idzie Irga w tym roku tylko żółte wyjątkowo schodzą i oni takie zamierzają sadzić. A wy zwiększacie czy może zmniejszacie areał ziemniaków.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2010 - 17:49

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? w przyszłym roku kupa ludzi pójdzie w warzywa i cena będzie... wróć ceny nie będzie wcale :)

#35 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:55

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja zwiekszam uprawe ziemniaka :) mam nadzieje ze bedzie cena bo nie kazdego stac na zakup sadzeniaka w tym roku :) A jak gowno posadzi to gowno bedzie mial i cena musi byc! ;d

#36 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 21 listopad 2010 - 23:19

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Kurczy się dlczego? Ja bym powiedział że ludzie wolą zboże zasiac i miec spokój, a w uprawie ziemniaka trzeba sie napracowac i zainwestowac żeby osiągnąc sukces.

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 listopad 2010 - 11:22

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja zwiększam z 6 w tym roku na 13 w przyszłym.ryzyk-fizyk.sadzeniak drogi to cena powinna też być opłacalna.a wolę przy tym się narobić jak obsiać zboże i zarobić 500 zł na hektarze.zresztą na wiosnę rusza budowa przechowalni

#38 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 15:54

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Saszeta co sadzisz w 2011? Jakies nowe odmiany moze :)? pochwal sie co i ile :)

#39 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 22 listopad 2010 - 16:52

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? Na ziemniakach można nieźle zarobic, tylko wg mnie warto nabywac odmiany z centrali, wtedy mamy pewny plon. Na wiosne sadzeniaki będą pewnie po 1500 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:28

Uprawa ziemniaka kurczy się, dlaczego? ja w przyszłym roku sadze 2,5 ha i myśle, że na okolice będe miał najwięcej, mam ten komfort, że ldzie u mnie nie znają się zbytnio na uprawie ziemniaka, sadzą przez 10 lat to samo i mało co rośnie, dużo ludzi już zaprzestało, dzięki czemu mam zbyt po cenie w miare ok i jeszcze z domu wezmą. Ważne, aby był dobry smak, wtedy ludzie wiedzą co jedzą, no ale sadzeniak musi być odpowiedni. Ja osobiście chciałbym dobić do 10ha ziemniaków. Co do przedmówcy chciałbym kupić sadzeniaki w tej cenie jade w piątek i mam nagrane po 1900 i na dodatek nie ma wszystkich odmian. Biore: Miłka pod włóknine, Lorda, Owacje. A Vinety, Tajfuna i Bellarosy nie ma, no ta ostatnia może bedzie.