Pavel

Wentylacja w chlewni

Polecane posty

Daro81    2

Czy jest jakaś reguła jaką przepustowość powinny mieć wloty powietrza, względem wydajności wentylatorów? Np jeśli wentylatory mają wydajność 24 tys m3/h, to czy przepustowość wlotów też taka powinna być ( i ewentualnie przymykać je by wytworzyć odpowiednie podciśnienie). Czy od razu należy to uwzględnić i przepustowość wlotów powinna być mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

prawidłowa wentylacja samemu to nie jest proste. Przepustowość wlotów musi być mniejsza

Miałem wentylację wymuszoną. Teraz mam kurtyny i wg mnie nie ma porównania. Teraz dużo lepiej. I taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy kurtynach zimą dogrzewasz chlewnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie. Zakładam tylko folię bąbelkową z aluminium na 3/4 wysokości kurtyn. Wczoraj rano wpuszczałem duńczyki 20 kilowe. W chlewni było 8 stopni. Wieczorem było już 21. Tylko trochę słomy im wrzucam na dzień dobry bo od rusztów ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikos78    0

Powitać.

 

 

Zaczynam zagłebiać się w temat wentylacji wymuszonej w chlewni. Na razie interesują mnie wentylatory i czujniki (głównie na azot, temperatury mniej), bez panelów kontrolnych(o ile to możliwe).

 

w zwiazku z tym mam szereg pytań:

-ktoś posiada jakiś system?

-jakie firmy polecacie(bezawaryjność, a które ze wzledu na cene)?

-ceny wink.gif ?

-doświadczenia? jakies sugestie? wink.gif rady?

 

 

Na tę chwilę to wszystko co mi do głowy przychodzi. Czekam na dyskusje, sugestie i rady.

 

Pozdrawiam.

----------

sorki, ze tak post pod postem, później scale smile.gif

 

 

kupiłem kilka 3410m3/h 230V 550zł smile.gif zobaczymy jak zime przetrzyma(wilgoc), potem lato(temp.).

wracając do tematu, posiadam taki komputer produkcyjny, właśnie ze względu na modernizację gospodarstwa i wymogi. Dobudowywanie budynku do istniejącego. całą hodowlą indyków zarządza mi właśnie ten komputer. Normalnie podłączenie kosmos, nauka już prościej wszystko wytłumaczył mi jasno sam montazysta, zostawiając całą instrukcję. Ale działanie tego urządzenia wspomaga hodowle, wiem co kieyd się dzieje niedobrego , wszystko  na bieżąco zapisywane i dlatego po rzutach analizuję sobie wszystko i w miarę czasu dochodzę do nowych wniosków :) Bardzo przydatne urządzenie! Niesteety chyba nie na miejscu wklejać tu linki podam tylko nazwę urządzenia: Komputer produkcyjny F-PRO4 FERMO, jeśli ktoś chciałby namiar to mogę podać na priv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj