Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wentylacja w chlewni

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gringo13

gringo13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ogrody ozdobne

Napisany 08 listopad 2013 - 21:59

Wentylacja w chlewni Ja jestem "niespotykanie spokojny człowiek" i tak szybko się do nikogo nie uprzedzam,a do obydwu firm dzwoniłem,lecz trudno kogoś namówić do współpracy.Myślę,że do zamontowania urządzeń w nowym budynku szybciej ktoś by się znalazł.Wentylatory są z płynną regulacją,chociaż nie do końca z tego korzystam bo przy małych obrotach wyłączają się bezpieczniki,być może są za słabe.Sterownik chciałbym jakiś porządny,nawet jeśli będzie potrzeba wyrzucić stary.Alarm najlepiej gdyby był podłączony do telefonu,syrena raczej nie wchodzi w rachubę-za dużo ludzi mieszka w około.Czujniki w paszociągu są chyba zwykłe i załączają się od razu gdy brakuje paszy.Opóźnienie ostatnio występowało w ten sposób,że kilka razy coś stukało-pukało przy silniku,w różnych odstępach czasu,a sam silnik zaczynał pracować po kilkunastu minutach,albo nawet po godzinie-było zawsze inaczej.Dzięki za chęć pomocy:),po niedzieli mam dzwonić do Wesstronu i może coś z tego wyjdzie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wentylacja w chlewni Dzisiaj, 03:21
  •  

#42 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 09:58

Wentylacja w chlewni wszystko co mówisz jest do zrobienia za niewielkie pieniądze.

#43 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 23:16

Wentylacja w chlewni Może ktoś coś powiedzieć na temat alarmu od wentylatorów?
Jaki koszt, kto może takie coś zrobić itp.

#44 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 13:54

Wentylacja w chlewni

Wentylacja to podstawa. W moich stronach jest jeden taki duży farmer co ma 10 tys. tuczników i tysiąc macior.

A wracając to tematu miał w jednej komorze 120 sztuk w wadze od 120-130 kg, gościu który to dogląda  rano wchodzi otwiera drzwi a tam sauna, gorąc mało go nie przewrócił, prawie wszystkie tuczniki sie ugotowały kilka sztuk jeszcze żyło ale za nim sie do nich dostali to wszystko padło. Przyczyna była taka że nie zadziałały wentylatory,nie wiem z jakiej przyczyny.

#45 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 08:43

Wentylacja w chlewni

witam

Szukam kogoś, kto potrafi naprawić sterownik wentylacji trójfazowy. okolice Łomży. Proszę o namiary, jeśli ktoś posiada takie informacje.

#46 Share Mietek7520

Mietek7520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 09:49

Wentylacja w chlewni

Jeżeli chodzi o  naprawę oraz montaż paszociągów czy wentylatorów,  w okolicach wielkopolski jest jeszcze jedna dobra firma zajmująca się dostarczaniem całego wyposażenia  do chlewni. Moja rodzina spod Chocza się u nich zaopatrywała i jest bardzo zadowolona. Podaje strone do wglądu:

http://www.fermo.pl/...wentylacja.html

#47 Share Poronek

Poronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 16:25

Wentylacja w chlewni

Ja u siebie mam wentylacje od http://www.brookvent...temy_wentylacji . Też z początku wydawało mi się to przesadą, ale teraz już tak nie myślę. Każdemu polecam zainwestować. To faktycznie podstawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 11:30

Wentylacja w chlewni

Witam wszystkich. Potrzebuje wskazówek dotyczacych wentylacji w chlewni 12x12 metrow i obsadzie 50 tucznikow i 80 warchlaków. Posiadam wetylator fi 710 i komin fi800 do tego wloty powietrza (wszystko z big dutschman).  Jak sadzicie czy taki zestaw zda egzamin w mojej chlewni i jaki do tego dobrac sterownik. Z góry dziekuje za cenne wskazówki

Edytowany przez bogus56, 14 styczeń 2016 - 11:31.

#49 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:58

Wentylacja w chlewni

jaka wydajność wentylatora?

#50 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 10:25

Wentylacja w chlewni

Wentylator ma wydajnosc 15500 m3. Wentylator kominowy Ziehl-Abegg fi 71 cm - FC071-6ET.6K.A7

#51 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 16:17

Wentylacja w chlewni

Czy jest jakaś reguła jaką przepustowość powinny mieć wloty powietrza, względem wydajności wentylatorów? Np jeśli wentylatory mają wydajność 24 tys m3/h, to czy przepustowość wlotów też taka powinna być ( i ewentualnie przymykać je by wytworzyć odpowiednie podciśnienie). Czy od razu należy to uwzględnić i przepustowość wlotów powinna być mniejsza?

#52 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 06:45

Wentylacja w chlewni

prawidłowa wentylacja samemu to nie jest proste. Przepustowość wlotów musi być mniejsza

Miałem wentylację wymuszoną. Teraz mam kurtyny i wg mnie nie ma porównania. Teraz dużo lepiej. I taniej :)

#53 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 08:16

Wentylacja w chlewni

przy kurtynach zimą dogrzewasz chlewnię?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 06:22

Wentylacja w chlewni

nie. Zakładam tylko folię bąbelkową z aluminium na 3/4 wysokości kurtyn. Wczoraj rano wpuszczałem duńczyki 20 kilowe. W chlewni było 8 stopni. Wieczorem było już 21. Tylko trochę słomy im wrzucam na dzień dobry bo od rusztów ciągnie