Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:40

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP Zapala mi się kontrolka od tempereatury oleju  , w misse pod przekładnią  jest  chłodniczka  i chłodzona jest płynem tak jak silnik  , który cały czas trzyma  w czasie pracy 80 stopni   ,   silnik na pusto ma  2300obr a pod obciążeniem 2200   , nie dymi  także ciężko nie ma   

mam  takie   pomysły może  HIPOL 15F  jest za słaby  do tej przekładni  

albo za szybko jade   bo  wcześniej kosił tą samą kuku  NH 2205  i na 4 rzadki jechał wolniej jak  ja na 6  , forterrą  jak jdzie z przyczepą z boku   to 1  szybką  bez żadnego półbiegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:16

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP możę i za szybko jeździsz ,niedociągnięcie producenta też może być przekładnia ta sama co w tej mniejszej sieczkarni?
Ale najprawdopodobniej za słaby olej napewno nie leją oleju o takich słabych parametrach do tak obciążonych mechanizmów
Ps wlałbyś hipol do MFa?

#3 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 05 wrzesień 2008 - 22:00

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP Kup transolu albo coś podobnego i powinno być ok. Ja nie wymieniałem tego oleju w przekładni. U mnie to nawet nie działa ta kontrolka więc nie wiem czy występuje taki problem:-/
Może to też być wina czujnika.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP Dzisiaj, 01:04
  •  

#4 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 07:35

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP Przekładnia jest taka sama jak w mniejszej , w instrukcji pisze olej GL 5 , 80W90 czyli Hipol 15F ale zaleje ją teraz lepszym

Hipolu bym nie wlał do MFa ale agrolu dolewałem , teraz mam zalanogo TOTALem

Wydaje mi się że czujnik OK bo do przekładni nie da rady się dotknąć taka jest gorąca

@stasio1 jakie masz koło na tej bocznej przekładni co daje napęd na heder i walce u mnie jest 14 zębów a to dolne wymienne mam 24 zęby i pod gniotownik jest za krótka sieczka bo ma z 8mm i wychodzi miazga , jak zielona kuku to aż cieknie z gniotownika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share newholand1980

newholand1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 październik 2008 - 10:28

Przegrzewanie się przekładni kątowej napędzającej bęben w NH 2405CP

Zapala mi się kontrolka od tempereatury oleju  , w misse pod przekładnią  jest  chłodniczka  i chłodzona jest płynem tak jak silnik  , który cały czas trzyma  w czasie pracy 80 stopni   ,   silnik na pusto ma  2300obr a pod obciążeniem 2200   , nie dymi  także ciężko nie ma   

mam  takie   pomysły może  HIPOL 15F  jest za słaby  do tej przekładni  

albo za szybko jade   bo  wcześniej kosił tą samą kuku  NH 2205  i na 4 rzadki jechał wolniej jak  ja na 6  , forterrą  jak jdzie z przyczepą z boku   to 1  szybką  bez żadnego półbiegu

witaj, ja mam 2305 i jade w przekladniach na fuch-"sie"supergear 80w90 i jest ok, troche gorace na dotyk ,ale nic sie nie świeci, wiury też nie letą.ja mam pyt. do ciebie lub was: jakie macie obroty silnika jak popchniecie gaz calkiem do przodu i calkiem do tylu? Umnie jest to odpowiednio 2700-1100. i tak jeżdze od 4 lat.