Arek

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Czy da się jakoś ustawić pług żeby szedł z taką samą szerokością na lżejszych i cięższych ziemiach? Mam kilka kawałków ze zmiennymi glebami i zawsze na lżejszej ziemi pług bierze węziej i po kilku przejazdach wychodzi duża nie równość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Mam ten sam problem, jak myślicie czy orka pługiem z systemem Vario by pomógła gdybym np. na ziemi cięższej go troszkę zwężał? W grę wchodzi zwężanie w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mamy u siebie podobny problem jak wy, tez mamy dużą zmienność glebową...i radzimy sobie z tym problemem normalnym pługiem bez regulowanej szerokosci orki: http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-1523A-...image87672.html

Poprostu jak orzemy na normalnej i rownomiernej glebie to jedzie się przy brzegu bruzdy (normalnie jak w trakcie orki) a gdy trafia sie żyłka cięższej gleby (tak jak u nas to jakas góreczka albo zyła cieżkiej gliny) to staramy się najezdzac ciągnikiem lekko w kierunku zaoranego pola ( czyli niwelujemy spychanie pługa przez ciężką glebe w kierunku niezaoranego pola, przez przesuwanie sie całym zestawem na tym kawałku w kierunku zaoranego pola w trakcie jazdy) i wychodzi idealnie prosto, bruzda jest praktycznie idealnie prosta nawet na polu długosci 1200metrow tylko trzeba dokładnie uwazac w trakcie jechania na glebe i na to co sie dzieje na polu... ;) to chyba tyle...pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Długie szerokie dobre płozy przy każdej skibie oraz luźne łańcuchy i prawidłowo wyregulowany pług tak by nie ściągało na caliznę czy zaorane plug nie może zbyt mocno być wciągany ani wyłazić w suchych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@NHTC56

Gorzej jak lekkiej ziemi jest tylko kawałek a cięższej większość pola...

 

@ansu

Pług ma 5 lat i nie jest zużyty, jest dobrze ustawiony i nie sciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hmm...to u Ciebie jest odwrotna sytucja...u nas ciężkie gliniaste zyły gleb tylko w niektorych miejscach trafiają się na polu,a tak to jest gleba sredniej klasy. w Tym przypadku to chyba nic innego jak narazie nie mam Ci do zaproponaowanie po za tym co napisałem wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Zgadzam się z ansu ja mam na ostatniej odkładni płozę dwa razy wyższą niż orginał i w orce sam diabeł go nie przesunie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj