Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 22:29

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Czy da się jakoś ustawić pług żeby szedł z taką samą szerokością na lżejszych i cięższych ziemiach? Mam kilka kawałków ze zmiennymi glebami i zawsze na lżejszej ziemi pług bierze węziej i po kilku przejazdach wychodzi duża nie równość :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Dzisiaj, 19:43
  •  

#2 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 06:56

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Mam ten sam problem, jak myślicie czy orka pługiem z systemem Vario by pomógła gdybym np. na ziemi cięższej go troszkę zwężał? W grę wchodzi zwężanie w ziemi.

#3 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2008 - 19:22

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Mamy u siebie podobny problem jak wy, tez mamy dużą zmienność glebową...i radzimy sobie z tym problemem normalnym pługiem bez regulowanej szerokosci orki: http://www.agrofoto....image87672.html
Poprostu jak orzemy na normalnej i rownomiernej glebie to jedzie się przy brzegu bruzdy (normalnie jak w trakcie orki) a gdy trafia sie żyłka cięższej gleby (tak jak u nas to jakas góreczka albo zyła cieżkiej gliny) to staramy się najezdzac ciągnikiem lekko w kierunku zaoranego pola ( czyli niwelujemy spychanie pługa przez ciężką glebe w kierunku niezaoranego pola, przez przesuwanie sie całym zestawem na tym kawałku w kierunku zaoranego pola w trakcie jazdy) i wychodzi idealnie prosto, bruzda jest praktycznie idealnie prosta nawet na polu długosci 1200metrow tylko trzeba dokładnie uwazac w trakcie jechania na glebe i na to co sie dzieje na polu... ;) to chyba tyle...pozdro.

#4 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 19:40

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Długie szerokie dobre płozy przy każdej skibie oraz luźne łańcuchy i prawidłowo wyregulowany pług tak by nie ściągało na caliznę czy zaorane plug nie może zbyt mocno być wciągany ani wyłazić w suchych miejscach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 20:31

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? @NHTC56
Gorzej jak lekkiej ziemi jest tylko kawałek a cięższej większość pola...

@ansu
Pług ma 5 lat i nie jest zużyty, jest dobrze ustawiony i nie sciąga.

#6 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 07 wrzesień 2008 - 18:23

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Hmm...to u Ciebie jest odwrotna sytucja...u nas ciężkie gliniaste zyły gleb tylko w niektorych miejscach trafiają się na polu,a tak to jest gleba sredniej klasy. w Tym przypadku to chyba nic innego jak narazie nie mam Ci do zaproponaowanie po za tym co napisałem wczesniej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2008 - 21:41

Sposób na proste oranie pola ze zmienną glebą ? Zgadzam się z ansu ja mam na ostatniej odkładni płozę dwa razy wyższą niż orginał i w orce sam diabeł go nie przesunie;)