Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 19:23

No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?
i jakie olej polecacie?

Wode z odstojnika spuszczam jak widze że jest, a że nigdy nie widziałem to nie spuszczam ;) Gdy tankuje sie z karnistrów i innych baniek warto co jakiś czas wypłukać zbiornik (w nowych ciągnikach powinne być specjalne otwory do tego). Ja raczej unikam tego typu tankowania, większość paliwa wlewam elektryczną pompką z filtrem :) Jakoś ostatnio do zbiornika na rezerwie wlałem 3 karnistry jak leciało, efekt - ciągnik zdechł na środku pola :) zawaliło sitko przed pompką zasilającą.

Oleje zmieniam mniej/więcej tak jak zaleca producent, leje to co zaleca producent (obszerna tabela zamienników do wyboru) - silnikowy co 250mth, reszta co 1000mth z tym że motogodziny w moim ciągniku lecą bardzo wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Dzisiaj, 03:08
  •  

#42 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 19:35

No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?
i jakie olej polecacie?

w jd na spodzie zbiornika paliwa jest taka śrubka nalezy ją popuścić(oczywiście przy minimalnym stanie paliwa, bo to co zleci zje ursus ;) )

ferdek przecież co ile zmieniać olej w skrzyni, przednim moście to masz napisane w instrukcji, rób tak jak tam jest napisane a nie tak jak inni robią, bo chyba w każdej marce jest trochę inaczej
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#43 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:27

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Ja w 6320 zmieniam co 500 mtg (silnik 16 zaworowy z Common Railem) Rocznie robie około 800 mtg z tendencją zwyżkową -pewnie za 2008 rok wyjdzie 900 mtg.
Między wymianami dolewam 2 razy po 1 litr oleju. Ciągnik pracuje w różnym obciążeniu, ale dużo godzin bije w lekkich pracach: ładowacz czołowy to 1/3 jego życia ;)

Reszte czynności serwisowych również robię według instrukcji obsługi.

W JD jest troche głupio bo czy daje mu w d... czy pyka w ładowaczu to i tak 1 h = 1mtg ;)

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:38

;) )

ferdek przecież co ile zmieniać olej w skrzyni, przednim moście to masz napisane w instrukcji, rób tak jak tam jest napisane a nie tak jak inni robią, bo chyba w każdej marce jest trochę inaczej

no właśnie instrukcja podaje troche inaczej co mówi serwis więc dlatego założyłem ten temat, w instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 500mtg lub co roku a serwis mówił że po około 1300mtg zmienić olej w skrzyni, a co do silnika to serwisant nie wiedział ale jeśli producent zaleca co 500mtg to może i tak ale jeszcze sam nie wie i miał siedowiedzieć ;)

#45 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:08

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja zmieniam co 300 mtg w Farmtracu

#46 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:15

no właśnie instrukcja podaje troche inaczej co mówi serwis więc dlatego założyłem ten temat, w instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 500mtg lub co roku a serwis mówił że po około 1300mtg zmienić olej w skrzyni, a co do silnika to serwisant nie wiedział ale jeśli producent zaleca co 500mtg to może i tak ale jeszcze sam nie wie i miał siedowiedzieć ;)

lepiej słuchaj się instrukcji niż serwisanta który z tego co piszesz nie wiedział o co chodzi

@robertbara

ja w swoim zauważyłem że jak pyka w ładowaczu, na lekkim gazie to wtedy połyka ten olej, na razie dolałem niecały litr po ok 300h, ale do następnego serwisu na 400h raczej dolewki nie będzie ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 09:33

To jakoś często w tej skrzyni, ale pewnie tak trzeba. Co do silnika to panowie z Fino zalecali skrócić interwał z 500h do 300h (mowa była o Agrotornie) ze względu na rzekomo sporą ilość siarki w polskim paliwie.

A tak z ciekawości, macie może podane w instrukcji podstawowe parametry zalecanego paliwa? U mnie książka podaje minimalną LC 45, zawartość siarki maks. 0,2% masy, gęstość 0,82-0,86 kg/l @ 15st.C

#48 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 październik 2008 - 21:58

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? u nas w 360-3p zmienia sie co 2lata we wakacje
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#49 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 październik 2008 - 10:20

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? My zmieniamy w silniku co 500mth. W przekładni i przednim moście co 1000mth. Dodatkowo na przy wymianie oleju w silniku są zmieniane filtry olejowe od przekładni. No i co 250 zalecają wymienić filtr oleju w silniku....

#50 Share adam519

adam519

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 12:30

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? to zależy ja zawsze wymieniam jak zjadę z pierwszego pola wtedy gdy jest rozgrzany ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 12:54

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Na metalowych powierzchniach lubi sie skraplać para wodna w okresie zimowym, dlatego bardziej zalecane, według mnie, była by wymiana wiosenna. Takie samo zjawisko występuje w zbiorniku paliwa, dlatego zaleca sie na zime tankować do pełna.