Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 04 marzec 2008 - 19:38

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? My wymieniamy przed żniwami i po żdniwach przed koszeniem kukurydzy i tera dzisiaj wujek wymienia ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Dzisiaj, 13:53
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 21:04

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? zwróccie uwagę że odpalacie ciągniki w zime ile czasu to zajmuje (odpalenie) i w tym czasie do oleju pomiędzy cylindrem i tłokiem przedostaje się do oleju (silnikowego) olej napędowy tym więcej im niższa temperatura i go rozrzedza, pogarsza. W zimie to nie przeszkadza (rzadszy olej) ale latem przy wysokich temperaturach nie tylko zewnętrznych

#23 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 05 marzec 2008 - 17:49

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Mam pytanie :

Co ile w C-330 wymieniać olej w silniku jak ciągnik pracuje tylko latem na 1,5 hektara pola. Zawsze olej i filtry wymienialiśmy na wiosnę co rok. Ale myślę jak by olej wymienić co 2 lata? Co wy na to?
:D

#24 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 17:55

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? c330ursus Jesli faktycznie tak mało pracujesz to możesz spokojnie wymienić co dwa lata, tylko zalej jakis olej wielosezonowy i napewno nic złego sie nie stanie.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#25 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 18:36

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Dokładnie jeśli tylko tyle obrabiasz to co 2 latka możesz spokojnie wymieniać.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#26 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 marzec 2008 - 19:46

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja w zetorze to wymieniam co 250 h a w fergusonie to co roku przed sezonem
Zetor i tylko Zetor

#27 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 07 marzec 2008 - 18:55

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Dzięki panowie za radę :huh:
:D

#28 Share RavC330

RavC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Sport, rolnictwo, geodezja,, trochę polityka i taniec

Napisany 15 marzec 2008 - 23:45

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? no ja w C330 to rególarnie co 150 mtg.. i tak już od kilkudziesięciu lat... no ale ma już chłopak nastukane około 10 tyś.... chyba bo to już 3 czy kolejny licznik ... pozdr..

#29 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:13

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Nie jest napisane kiedy wymieniacie, tylko kiedy wymieniac...

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 21:09

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Czy stosujecie sie do zalecen producenta i zmieniacie w nowych ciągnikach lej co 500mtg czy robicie to częściej?
Bo jeśli mamy nowoczesne oleje i nowoczesne silniki to dlaczego serwisy na przeglądach zalecają częstsze zmiany oleju? :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 21:35

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Zależy na jakim paliwie sie jeździ i z jakimi obciązeniami sie pracuje - tak z grubsza.

Z reguły zdrowiej jest częściej wymienić gorszy olej niż rzadziej jakiś superowy. Olej ma za zadanie m.in. utrzymanie czystości silnika i taki nowoczesny robi to bardzo dobrze, tyle że wszelakie zanieczyszczenia cały czas jeżdżą z nim w obiegu pogarszając jego właściwości. Na owe zanieczyszczenia składają się produkty zużycia trących się elementów silnika, produkty spalania paliwa oraz produkty utleniania. Oczywiście te większe wyłapie filtr oleju.

@Ferdek
Zrobisz w ciągu sezonu 500mth? Bo i tak co roku musisz zmienić olej, bez względu na przebieg ;)

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 21:48

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? 500mtg zrobie rocznie napewno, i połowa a może i większa połowa mtg to będą prace lekkie i bardzo lekkie, ciekaw jestem jak to jest w praktyce, czy ktoś na AF zmienia olej silnikowy co 500mtg?

#33 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 10:51

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja może nie robie 500 mtg ale raz w roku olej wymieniam zawsze po żniwach jak zaczyna się cieżejsza praca

#34 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 11:45

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Ja zmieniam raz do roku na wiosne. Mój władek ma 20 lat i dopiero 900 godzin tak że 10 lat bez zmiany oleju to mi sie nie widzi.

#35 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 04 wrzesień 2008 - 12:43

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? @Terror ile ty masz ha ze tak mało mtg ja mam 5 ha i mam 3327 mtg.A olej zmieniam 2 razy do roku.

#36 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 12:51

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? U nas w Ursusach wymienia się co roku zawsze przed wiosennymi pracami w polu a w T25 tez co dwa lata a nawet rzadziej ale on mało robi

#37 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 14:22

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

Czy stosujecie sie do zalecen producenta i zmieniacie w nowych ciągnikach lej co 500mtg czy robicie to częściej?
Bo jeśli mamy nowoczesne oleje i nowoczesne silniki to dlaczego serwisy na przeglądach zalecają częstsze zmiany oleju? :angry:

z tego co się orientuje to producent pisze że można wymieniać nawet co 500mtg. Tylko jest jeden główny warunek co 500mtg ciągłej pracy, a dlatego że mało kto go spełnia serwisy zalecają częstszą wymianę oleju, tak bynajmniej mówił serwisant który do mnie przyjeżdża

#38 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 14:50

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? W JD są konkretne zalecenia co ile zmienić olej, a zalezy to od jakości paliwa(ilości siarki). Niby mozna zmienić nawet co 500h, mi serwisant zalecił robić co 300h-350h/max, i tak tez będę robił(wymiana oleju i filtrów: oleju,paliwa). Oprócz tego co 200h czyszczenie zbiornika paliwa(znaczy spuszczanie zanieczyszczeń).
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 16:43

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? No właśnie spuszczanie co jakiś czas resztki z baku? i jak często spuszczanie wode z odstojnika bo ja jeszcze wody w odstojniku u mnie w żadnym ciągniku nie widziałem ;)

ps. a co ile zmieniacie oej w skrzyniach przekładniowych pzrednich mostach itd w nowych ciągnikach?
i jakie olej polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 04 wrzesień 2008 - 17:33

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? W pronarku chyba trzeba co 500 h