abuk14

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

Polecane posty

abuk14    1

Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??

Osobiście wydaje mi się, że lepiej będzie po sezonie bo silnik będzie zakonserwowany na nowy sezon.

Jakie są wasze opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he, moze tak sprecyzuj w czym to chcesz wymieniac ten olej? silniku, skrzyni, zwolnicach, a moze w tylnym moscie :lol:

 

Pozatym, olej sie wymienia w okreslonych odstepach czasowych, a nie jak sie podoba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No tak zapomniałem napisac. Więc chodzilo mi o olej w skrzyni i silniku.

Ja nie robię dużych przebiegów ciągnikami i nie mam określonych odstępów ( tzn. na początku lub koniec sezonu ) chociaż rozumiem, jeśli ktoś dba o takie rzeczy np. w nowym ciągniku ( nie mówię, ze nie trzeba dbac o oleje, ale jesli ktoś pokonuje nieduże przebiegi to myśle, że nie ma co pilnowac tego co do 1 mth, a ciągnikami rocznie robię jakiś 200 mth )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Trudno mi powiedzieć, bo jak nie robisz dużych przebiegów tpo możesz zrobić wymiane po robocie (tzn. po sezonie). Ale czy taki olej będzie dobry po zimie, jak w garażu dostanie takiego mrozu na -25, czy nawet i wiecej. Może stracić swoje właściwości i lepkość... Z kolei jeśli chodzi o skrzynię to ja raczej nie wymieniam, uzupełniam tylko ubytki :lol:, a tymbardziej w ursusie 4514, który nie pracuje z maszynami na hydraulike więc olej praktycznie jest czysty jak kryształ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??

Osobiście wydaje mi się, że lepiej będzie po sezonie bo silnik będzie zakonserwowany na nowy sezon.

Jakie są wasze opinie??

 

JA wymieniam na wiosnę -po porządnym nagrzaniu ciągnika orka-kultywator z wałem strunowym.... przepłucze sie ciagnik nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??

Osobiście wydaje mi się, że lepiej będzie po sezonie bo silnik będzie zakonserwowany na nowy sezon.

Jakie są wasze opinie??

 

 

 

 

 

ja wymienam olej przed robotą bo w zime tak jak powiecział coolman111 on traci swoje właściwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

wg mnie olej lepiej wymienic przed sezonem bo przez zime moze stracic swoje wlasnosci, a poz tym to ze olej nie bedzie nowy w okresie zimowym to przeciez nie zaszkodzi silnikowi, bo przeciez olej ma smarowac panewki itd a nie wypelniac miske olejowa, ;)

 

ja w kombajnie wymieniam przed sezonem tzn po pierwszych zrobionych godzinach bo nie ma sensu go na prozno rozgrzewac i kotlowac paliwo a w ciagnikach to zaleznie od ilosci zrobionych mh :lol:

 

a tak po za tym to olej superol CB 40 to sie wogole na okres zimowy nie nadaje i powinien byc w tym okresie nie stosowany w ciagnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jeśli nie trzymasz sie określonych terminów wymiany olejów wychodzących z resursu ciągnika.Ale pomijając to ja uważam ze wymianę powinno sie zrobić przed sezonem czyli na wiosnę, najpierw w delikatną robotę żeby rozgrzać wszystko a potem zalewaj Świerzy olej, i wtedy silnik napewno sie pozna na nowym oleju, to fakt ze olej pozostawiony na zimę i wcale nie rozgrzewany traci swoje właściwości a z kolei za tym idzie niszczenie silnika.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Słyszałem, też o czymś takim, że jesienią spuszcza sie stary olej i zalewa na zimę olejem ''zastepczym''. Tylko to chyba też musiałby byc nowy olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a my wymieniamy zawsze na godziny

a jak już ktoś wymienia olej raz do roku to według mnie chyba lepiej wymienić go na wiosnę przed sezonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A ja wymieniam po sezonie późna jesienią a potem przed siano kosami w czerwcu . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja wymieniam na wiosnę z początkiem nowego sezonu.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak tak sobie czytam te posty to się zastanawiam co wy tymi ciągnikami robicie jak olej tylko raz w roku wymieniacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

a ja wymieniam w swoich ciagnikach co 150mth i obojetnie czy to jest przed czy po sezonie! a np. w bizone co drugi zezon ponieważ kosi w sezonie tylko ok 30h! od ponad 10lat uzywam ojeju silnikowego fuchs i uwarzam go za bardzo dobry po tych 150mth wyglada jak normalnie zuzyty olej a dawniej jeszcze moj ojciec i prawie wszyscy w mojej okolicy wierzyli tylko w superol a po wymianie wygladal jak smoła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

nie wiem jak wy ale ja sie trzymam nabityh mth ja leje do wszystkego turdu i wymienim tak w granicach 200mth akiedy one wypadno to bywa ruznie raz przed sezonem raz po raz w trakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My wymieniamy przed żniwami i po żdniwach przed koszeniem kukurydzy i tera dzisiaj wujek wymienia ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zwróccie uwagę że odpalacie ciągniki w zime ile czasu to zajmuje (odpalenie) i w tym czasie do oleju pomiędzy cylindrem i tłokiem przedostaje się do oleju (silnikowego) olej napędowy tym więcej im niższa temperatura i go rozrzedza, pogarsza. W zimie to nie przeszkadza (rzadszy olej) ale latem przy wysokich temperaturach nie tylko zewnętrznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Mam pytanie :

 

Co ile w C-330 wymieniać olej w silniku jak ciągnik pracuje tylko latem na 1,5 hektara pola. Zawsze olej i filtry wymienialiśmy na wiosnę co rok. Ale myślę jak by olej wymienić co 2 lata? Co wy na to?


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

c330ursus Jesli faktycznie tak mało pracujesz to możesz spokojnie wymienić co dwa lata, tylko zalej jakis olej wielosezonowy i napewno nic złego sie nie stanie.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie jeśli tylko tyle obrabiasz to co 2 latka możesz spokojnie wymieniać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj