Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 15:48

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??
Osobiście wydaje mi się, że lepiej będzie po sezonie bo silnik będzie zakonserwowany na nowy sezon.
Jakie są wasze opinie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Dzisiaj, 06:44
  •  

#2 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 15:53

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? he, moze tak sprecyzuj w czym to chcesz wymieniac ten olej? silniku, skrzyni, zwolnicach, a moze w tylnym moscie :lol:

Pozatym, olej sie wymienia w okreslonych odstepach czasowych, a nie jak sie podoba....

#3 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 16:03

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? No tak zapomniałem napisac. Więc chodzilo mi o olej w skrzyni i silniku.
Ja nie robię dużych przebiegów ciągnikami i nie mam określonych odstępów ( tzn. na początku lub koniec sezonu ) chociaż rozumiem, jeśli ktoś dba o takie rzeczy np. w nowym ciągniku ( nie mówię, ze nie trzeba dbac o oleje, ale jesli ktoś pokonuje nieduże przebiegi to myśle, że nie ma co pilnowac tego co do 1 mth, a ciągnikami rocznie robię jakiś 200 mth )

#4 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 kwiecień 2007 - 21:20

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Trudno mi powiedzieć, bo jak nie robisz dużych przebiegów tpo możesz zrobić wymiane po robocie (tzn. po sezonie). Ale czy taki olej będzie dobry po zimie, jak w garażu dostanie takiego mrozu na -25, czy nawet i wiecej. Może stracić swoje właściwości i lepkość... Z kolei jeśli chodzi o skrzynię to ja raczej nie wymieniam, uzupełniam tylko ubytki :lol:, a tymbardziej w ursusie 4514, który nie pracuje z maszynami na hydraulike więc olej praktycznie jest czysty jak kryształ.

#5 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 01 maj 2007 - 06:20

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach?

Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??
Osobiście wydaje mi się, że lepiej będzie po sezonie bo silnik będzie zakonserwowany na nowy sezon.
Jakie są wasze opinie??

JA wymieniam na wiosnę -po porządnym nagrzaniu ciągnika orka-kultywator z wałem strunowym.... przepłucze sie ciagnik nieźle

#6 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 maj 2007 - 18:48

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Kiedy wymieniac olej. Przed czy po sezonie??
Jakie są wasze opinie??

ja wymienam olej przed robotą bo w zime tak jak powiecział coolman111 on traci swoje właściwości

#7 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 maj 2007 - 15:44

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? wg mnie olej lepiej wymienic przed sezonem bo przez zime moze stracic swoje wlasnosci, a poz tym to ze olej nie bedzie nowy w okresie zimowym to przeciez nie zaszkodzi silnikowi, bo przeciez olej ma smarowac panewki itd a nie wypelniac miske olejowa, ;)

ja w kombajnie wymieniam przed sezonem tzn po pierwszych zrobionych godzinach bo nie ma sensu go na prozno rozgrzewac i kotlowac paliwo a w ciagnikach to zaleznie od ilosci zrobionych mh :lol:

a tak po za tym to olej superol CB 40 to sie wogole na okres zimowy nie nadaje i powinien byc w tym okresie nie stosowany w ciagnikach

#8 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:03

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Jeśli nie trzymasz sie określonych terminów wymiany olejów wychodzących z resursu ciągnika.Ale pomijając to ja uważam ze wymianę powinno sie zrobić przed sezonem czyli na wiosnę, najpierw w delikatną robotę żeby rozgrzać wszystko a potem zalewaj Świerzy olej, i wtedy silnik napewno sie pozna na nowym oleju, to fakt ze olej pozostawiony na zimę i wcale nie rozgrzewany traci swoje właściwości a z kolei za tym idzie niszczenie silnika.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#9 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:48

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Słyszałem, też o czymś takim, że jesienią spuszcza sie stary olej i zalewa na zimę olejem ''zastepczym''. Tylko to chyba też musiałby byc nowy olej.

#10 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 luty 2008 - 19:52

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja zalewam do silnika nowy na wiosnę a w skrzyni to tylko uzupełniam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 luty 2008 - 19:56

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? my z ojcem to tez zawsze na wiosne wymieniamy oleje w ciagnikach a w kombajnie to zawsze przed zniwami co rok

#12 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 29 luty 2008 - 20:32

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja wymieniam przed sezonem
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 luty 2008 - 20:42

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? a my wymieniamy zawsze na godziny
a jak już ktoś wymienia olej raz do roku to według mnie chyba lepiej wymienić go na wiosnę przed sezonem

#14 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:31

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? A ja wymieniam po sezonie późna jesienią a potem przed siano kosami w czerwcu . ;)

#15 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:35

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? Ja wymieniam na wiosnę z początkiem nowego sezonu.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#16 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 29 luty 2008 - 21:36

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? ja tam w ciągnikach wymienianiam co 200 mtg

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:37

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? u mnie co 2 sezony bo ciagniki sie nie przemeczaja ;)

#18 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 luty 2008 - 21:37

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? jak tak sobie czytam te posty to się zastanawiam co wy tymi ciągnikami robicie jak olej tylko raz w roku wymieniacie

#19 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 11:55

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? a ja wymieniam w swoich ciagnikach co 150mth i obojetnie czy to jest przed czy po sezonie! a np. w bizone co drugi zezon ponieważ kosi w sezonie tylko ok 30h! od ponad 10lat uzywam ojeju silnikowego fuchs i uwarzam go za bardzo dobry po tych 150mth wyglada jak normalnie zuzyty olej a dawniej jeszcze moj ojciec i prawie wszyscy w mojej okolicy wierzyli tylko w superol a po wymianie wygladal jak smoła!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 19:35

Co ile mtg zmieniacie olej silnikowy w ciągnikach? nie wiem jak wy ale ja sie trzymam nabityh mth ja leje do wszystkego turdu i wymienim tak w granicach 200mth akiedy one wypadno to bywa ruznie raz przed sezonem raz po raz w trakcie