ktos

Piaskowanie przyczep

Polecane posty

Darpol    18

Przepraszam "inginio" ale dawno tu nie byłem siewnik wypiaskowałem tylko mróz przerwał malowanie bo trochę pozastawiałem się w garażu i nie mogę przenieść się do ogrzewanego.Piaskowałem amazone d7 2,5m ok. 2godz piach 200kg całość, wszystko co metalowe.Jak chcesz ciągnąć zabawę z piaskiem musisz zainwestować w spalinówkę najlepiej od razu śrubówkę większe ciśnienie mały silnik mniejsze spalanie wydajność musi być min 3,5m3/min. Próbowałem kiedyś sprężarkę kolegi taką z mixokretem 2.5 m3/min i strasznie wolno szło i brakowało siły trzeba by zmniejszyć przekroje dyszy i przewodów to by chodziło.Piach to masz tanio mnie wychodzi z przywozem 140zł/t, dlatego robię maszynę do suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Nigdy w życiu woda nie przygotuje przyczepy do mycia. Jak nie macie piaskarki to jedynie szczotka na szlifierkę i jazda, a potem jeszcze papier ścierny, odtłuszczenie, podkład i kolor.

Ja mam końcówkę do myjki, piach musi być wysuszony i przesiany przez sito. Na szybkie suszenie mam dobry sposób... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

wsypujesz piach do betoniarki i podgrzewasz taką dyszą(nie wiem jak to nazwać) którą podłączasz do butli z gazem ;) idzie elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Dobry pomysł nigdy nie jest zły! A betoniara stoi mi pod nosem. Dobre by też było takie tzw. słoneczko do podgrzewania.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja mam betoniarkę czerpakową BW-400 która już stoi pod kupą piachu zamierzam zainstalować palnik propanowo-tlenowy,podłącyć pod dyszę z gazem przewodzik z olejem opałowym, a do tlenowego sprężarkę. Wychodzi z tego mocny palnik i chyba taniej będzie grzać ropą niż gazem.Kolega z Gniezna ma taki sprzęt i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko mam dwie przyczemy do odnowy malowania ale jak je wyczyscic widziałem pistolety do piaskowania na allegro ale co one są warte i jakie polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

michał @ daj sobie spokój bo szkoda twoje czasu lepiej oddaj to do firmy która tym się zajmuje. Pozniej polakierujesz tylko farba samochodowa i bedzie na x lat. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

jak coś chcesz samemu wypiaskować to musisz posiadać kompresor min wydajnosc na wydechu 1500 l/min (koszt ok 5 tys używany ) piaskarkę jakaś mała to 800zł) kombinezon ( 800zł) do tego mały kompresorek do zasilana hełmu (1000zł) przewody odwadniacze (1000zł) no i piasek suszony fakturowany do 1 mm (140zł/t) pójdzie gdzieś 2 tony na cała przyczepę. O to jest sprzęt potrzebny do piaskowania i jeszcze ostro przy tym się narobisz. Karcher to ogólnie nie robota. Przedsiębiorstwo tym zajmujące się za cała przyczepę weźmie ok 1000zł. A kat jesteś ? to może pomogę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Pistoletem całą przyczepę wypiaskować to chyba z tydzień by zeszło, bo moją profesjonalną piaskarką robi się 10-12godz. i idzie 1,5-2t piasku.Koszt to ok.800-1000zł.Poszukaj koło siebie może ktoś takie usługi prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

arekc@ jakby tu się z tobą skontaktować, jeśli jesteś ze świętokrzyskiego to miałbym dla ciebie robotę. Twój wpis był prawie 3 lata temu mam nadzeje że dalej tym się zajmujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@brawo jak ze świętokrzyskiego to moi znajomi między innymi zajmują się piaskowaniem, rozsądne ceny i bardzo solidnie, jak coś na pw.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

@brawo jak ze świętokrzyskiego to moi znajomi między innymi zajmują się piaskowaniem, rozsądne ceny i bardzo solidnie, jak coś na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kiedyś też szukałem i wkurzyłem się i sam zrobiłem sobie piaskarkę, a sprężarkę mam u sąsiada. Poszukaj sprężarki wynająć a piaskarkę może ci pożyczę, jak będzie ci się chciało samemu bawić, bo dobrze wypiaskować to jest zabawy, a przy wynajęciu to tylko zapłacisz nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Witam. Potrzebuję wypiaskować przyczepę D633 ( sztywna 6t ) - do piaskowania rama, felgi i osie bez burty i podłogi. Jak myślicie jaki może być koszt i kto z lubelskiego takie coś zrobi DTS ( dobrze tanio szybko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj