Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piaskowanie przyczep

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:04

Piaskowanie przyczep W linku, który podałem w niektórych tabelach jest podana wydajnośc na ssaniu i na tłoczeniu. Wychodzi ok. 2/3 zasysanego. Jeśli Twoja sprężarka z silnika malucha będzie miała tłoczenie przy każdym suwie tłoka w górę, to przy 2000 obr/min niesprężonego powietrza powinna przetłoczyć coś ok1300l.W tego przelicznika wynikałoby coś ok. 850l/min.Postaraj się o pistolet niskociśnieniowy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piaskowanie przyczep Dzisiaj, 14:44
  •  

#42 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:18

Piaskowanie przyczep Od nas gość za wypiaskowanie przyczepy Czeskiej 9 ton ładowności ze wszystkim chciał 700 pln :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#43 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 23:27

Piaskowanie przyczep A ja mam pytanie odnośnie piaskowania: taki piasek wszędzie się wdostaje, czy nie ma później np. problemów z łożyskami lub czymś innym? Czy nie zniszczą się węże od hydrauliki, przewody elektryczne?

#44 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 maj 2009 - 22:21

Piaskowanie przyczep zależy od ciśnienia jakie nastawisz na wylocie sle ja kiedyś piaskowałem sprężarkę hs11 przed remontem i po rozkręcenia ziarka piasku- nawet symeningu nie ruszyło
Wszystko dobrze

#45 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 22:20

Piaskowanie przyczep Temat troche stary ale niestety dopiero teraz go znalazlem. Dość często zdarza mi się piaskować. Na sprzęt który urzywam wydalem okolo 6tyś zl i jestem niezadowolony. Opisze sprzęt:piaskarka syfonowa o pojemności 200l, dysza 6-8mm(wymienna). Kompresor WAN AWa o wydajności 1360 L/m. Teraz uwaga-ten kompresor jest dla mnie jeszcze za maly ponieważ przy dyszy większej niż 8mm nie nadąrza pompować. Jednak kiedyś piaskowalem używając kompresora który mial wydajność okolo 350L/m i tez musialem jakoś sobie radzić. Zazwyczaj to pracowalem z przerwami.Jednak dalo się również coś wypiaskować kosztem czasu.

#46 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 23:44

Piaskowanie przyczep Przy dyszy 0,8mm potrzeba ok 3,5m3/min ja piaskuję sprężarką spalinową WD-53 5,3m3/min i jest ok,tylko trochę silnik SW-400 głośno pracuje i spalanie 4l/godz .Piaskuję raczej tylko swoje maszyny bo na usługi nie ma czasu ,chyba że sąsiad przyniesie coś małego felgi czy jakąś wsk koszt 120zł/godz.Przyczepa to już spora robota całą wypiaskować to cały dzień i ok 1000zł

#47 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 07:55

Piaskowanie przyczep A jakie ciśnienie masz ustawione na kompresorze? Ja w zależności od tego co robie ale zazwyczaj mam 6-7 barów

#48 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 23:08

Piaskowanie przyczep Ja piaskuję na 6,5 to jest 1200obr/min silnika przy przewodach 1,1/4 cala to akurat .Kolega pracuje na śrubówce to ciśnie 8atm pewnie trochę szybciej wychodzi .Jutro mam do roboty siewnik i agregat, ale oglądałem już pogodę na 3 programach i wychodzi że czyszczenie będzie trzeba przełożyć.Jakim piaskiem robisz i gdzie i za ile kupujesz.

#49 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 08:06

Piaskowanie przyczep Ach ta pogoda... Ja kupuje u siebie tzn w okolicach plocka w takiej kopalni kruszywa piasek suszony workowany o granulacji 0.5-1.2mm bo wydaje mi się że gróbszy będzie się zapychal.Jak dobrze pamiętam cene to albo bylo ostatnio 62zl albo 64zl za tone także wydaje mi się że dość tanio.Ja też się przymierzam do kompresora spalinowego bo jednak one mają większą wydajność jak elektryczne.Ile czasu zajmuje Ci wypiaskowanie takiego siewnika?Rurki też piaskujesz? Pytam ponieważ też mam siewnik do wypiaskowania i staram się określić ile mi to zajmie czasu.

#50 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:09

Piaskowanie przyczep

Czy ktos moze piaskowal przyczepe przed malowaniem, jaki to jest koszt? Moje sa troche pordzewiale i szkoda farby na rdze, wpierw trzeba je dobrze wyczyscic,

ja piaskowałem swoją przyczepę zapłaciłem ok.1200 zł ale również malowałem ją i zakładałem światła.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 21:40

Piaskowanie przyczep Przepraszam "inginio" ale dawno tu nie byłem siewnik wypiaskowałem tylko mróz przerwał malowanie bo trochę pozastawiałem się w garażu i nie mogę przenieść się do ogrzewanego.Piaskowałem amazone d7 2,5m ok. 2godz piach 200kg całość, wszystko co metalowe.Jak chcesz ciągnąć zabawę z piaskiem musisz zainwestować w spalinówkę najlepiej od razu śrubówkę większe ciśnienie mały silnik mniejsze spalanie wydajność musi być min 3,5m3/min. Próbowałem kiedyś sprężarkę kolegi taką z mixokretem 2.5 m3/min i strasznie wolno szło i brakowało siły trzeba by zmniejszyć przekroje dyszy i przewodów to by chodziło.Piach to masz tanio mnie wychodzi z przywozem 140zł/t, dlatego robię maszynę do suszenia.

#52 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:14

Piaskowanie przyczep Nigdy w życiu woda nie przygotuje przyczepy do mycia. Jak nie macie piaskarki to jedynie szczotka na szlifierkę i jazda, a potem jeszcze papier ścierny, odtłuszczenie, podkład i kolor.
Ja mam końcówkę do myjki, piach musi być wysuszony i przesiany przez sito. Na szybkie suszenie mam dobry sposób... ;)

#53 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:30

Piaskowanie przyczep A jak się przesiewa papier przez sito i go suszy.

#54 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:34

Piaskowanie przyczep Sory już poprawiłem błąd ;)

#55 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:48

Piaskowanie przyczep A tak serio, jaki masz pomysł na suszenie piachu?

#56 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 23:03

Piaskowanie przyczep wsypujesz piach do betoniarki i podgrzewasz taką dyszą(nie wiem jak to nazwać) którą podłączasz do butli z gazem ;) idzie elegancko

#57 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 23:13

Piaskowanie przyczep A jakiej używasz betoniarki i jaki jest czas i wydajność suszenia.

#58 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 23:24

Piaskowanie przyczep zwykła betoniarka 200 litrowa chyba. zasypuje ze 100 kg i susze z 10 min i na sito

#59 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 08:50

Piaskowanie przyczep Dobry pomysł nigdy nie jest zły! A betoniara stoi mi pod nosem. Dobre by też było takie tzw. słoneczko do podgrzewania.

Edytowany przez andrzej2110, 22 grudzień 2009 - 09:50.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:42

Piaskowanie przyczep Ja mam betoniarkę czerpakową BW-400 która już stoi pod kupą piachu zamierzam zainstalować palnik propanowo-tlenowy,podłącyć pod dyszę z gazem przewodzik z olejem opałowym, a do tlenowego sprężarkę. Wychodzi z tego mocny palnik i chyba taniej będzie grzać ropą niż gazem.Kolega z Gniezna ma taki sprzęt i bardzo sobie chwali.