rolnikbbr

John Deere 6430

Polecane posty

robertbara    75

Ja twierdze tak po doświadczeniach znajomego, właściwie sąsiad tylko troszkę dalszy, jego brata jednocześnie brali JD, i mojego brata który pracuje JD ale nie jest jego ( jest pracownikiem w gospodarstwie)

 

Sąsiada sąsiad słyszał od brata że mu teściu powiedział itp tak najczęściej bawicie się w głuchy telefon i po kilku osobach wychodzą takie brednie.

 

Takie pytanie bo nie wiem czy wierzyć koleś miał Ursusa 1224 przesiadł się na JD 6430 i mówi że ma bardzo podobne spalanie w ciężkich robotach typu pług czy agregat Co o tym myślicie?

 

No tak 6430 przy zbalastowaniu na poziomie 1224 zrobi pewnie większą robotą. U nas jak 1224 wyjedzie i 6320 to tą samą robotę robią a prawie 20 KM różnicy ale w silniku na kołach już wychodzi porównywalnie.

 

@kedziorek drogi serwis i części drogie. Oleje tańsze jak w NH, serwis na porównywalnym poziomie.

Małą masz wiedzę na temat silników, to nie kwestia ograniczenia ilości spalanego paliwa jest na 1 miejscu ale spełnienie rygorystycznych norm emisji spalin, po to są montowane CR, turbo ze zmienną geometrią, EGR-y intertcoolery i inne duperele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ale uzupełniam bo kto stoi w miejscu ten się cofa

Zmień kolejność, najpierw uzupełnij, a później pisz te swoje "nie kupuj JD"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To jeszcze jedno pytanie Ile jest prawdy w informacjach o tym że część podzespołów JD jest produkowana w chinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo to przednie mosty są robione w chinach ale tylko do modelu serii M.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc myślę że mogę napisać tutaj. Otóż posiadam JD 6430P z miękką ośką i amortyzowaną kabiną i chodzi mi czy można przestawić parametry i zrobić żeby kabina chodziła bardziej miękko?, chodzi mi o kody dianostyczne bo w instrukcji jest napisane że można regulować szybkość podnoszenia podnośnika.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Jeśli chcesz,a by kabina była bardziej miękka to musi być serwisant z kompem - to minimum. Jest możliwość nastawienia ciśnienia w siłownikach, które podtrzymują kabinę - zmniejszenie wartości. Nie chce pomyli c jednostek to podam tylko cyfry. Standardowo jest 130 (może kPa - z ciśnieniem na pewno tylko przedrostka nie pamiętam) a min można nastawić 115 (kPa). Też mam 6430 premium z miękką kabiną i osią i też się nad tym zastanawiałem, ale stwierdziłem że nie ma co tam grzebać tylko jeździć. Z drugiej strony myślę, że rozwiązanie JD co do amortyzacji kabiny to nie najlepsze - tylko dwa punkty podparcia amortyzowane - lepszym rozwiązaniem była by kabina na 4 amortyzatorach gazowo-hydraulicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelziom    0

Mam zamiar kupić John Deera 6430 który ma zastąpić ursusa 1614 czy zastąpi go z pługiem RabeWerkiem waga 1280 kg rozstawiony na 45 cm na skibe , gruberem 3 m ,agregat uprawowosiewnym. dodam ze johny będzie miał full obciązenie

 

4 skibowy ten rabe werk i johny ma pracować na 30 ha 4,5,6 klasy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Spokojnie da sobie radę to nie są ciezkie ziemie w naszych stronach są ziemnie 1,2,3 klasa a sąsiad ma takiego samego z pługiem kuhn 4x40 albo 45 nie powiem ci dokładnie a chociażby był zasłaby to można dokupić czipa i masz 6630 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Mam taki ciągnik 6430 premium i chodzi w 3 metrowym gruberze,4 skibowym owerumie 50 cm na korpus rozrzutniku 10 tonowym, agregacie upawowosiewnym 3 metrowym i robię dużo usług na różnych klasach ziemi i daje spokojnie rade w przyszłości chce mu kupić flegla 258 asw do odwozu kukurydzy i myślę że sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

chociażby był zasłaby to można dokupić czipa i masz 6630 B)

 

Od kiedy za pomocą "czipa" z 4cyl zrobisz ciągnik 6cyl? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Kolego @Zetek5340 od kiedy z John Deere 6430 można zrobić 6630? :lol: Przecież JD 6630 ma 6 cyl a 6430 4 cyl?Jak już zastanawiasz się nad zmianą i masz więcej ha to ja polecał bym coś między jd 6630/6830 Bo 16 miała te 155 km i jest ciężkim ciągnikiem a jd choć z full obciążnikami zawsze jest krótszy.Takie jest moje zdanie ale zawsze można coś zmienić ;)

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Jak masz takie ziemie to ten JD ten jest ok.Będzie miał zapas mocy i wgl. Koleś u nas ciąga 6420 Expom wicher 4m na podwojnym Cronskillem.Jedyny prblem to przód który umie uciec czasem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Cylindrów mu nie dołoży ale zwiększy konie B) mam praktyki w firmnie która prowadzi JD i wiem coś niecoś na ten temat a tego czipa można wziąsić na próbę ;)

Dwadzieścia kócy można mu dołożyć no to bedzie miał podobną moc do 6630 ;) pamiętam do 6630 dopinaliśmy tego czipa to pytali się ile teraz bedzie mniał koni to mówił że bedzię jak 6930

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Jak wiadomo 4 cylindry to nie 6 ale na 30 ha to starczy w zupełności:)


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja myślę że jako główny ciągnik to powinien być 6cyl poniewż jest mocniejszy i dłuższy, chyba żę będzie pracował z turem to może być 4 cyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale czy na 30ha będzie tak dużo pracy żeby pchać się w 6cyl?

I tak, ile ten ciągnik będzie robił rocznie? 300h? 400h? nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Na 30 ha taki 6430 będzie nie wykorzystany, ale jak w przyszłości zwiększysz areał, jakieś usługi to będzie ok. Ja na razie nie pchałbym się w żadne 6, 4 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Taki ciągnik to na 30ha nie będzie miał co robić, kolega ma 6420 na 60ha to twierdzi że spokojnie drugie tyle by obskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1206    0

Koledzy mają recję, na ten areał i do tych maszyn bedzie w 100% wystarczający, zresztą mniejszy zwrotniejszy i mniej pali. Sam mam Renault 4 cyl i john 6cyl i różnice w zwrotności i spalaniu jak dla mnie są ogromne. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fizyk56    0

Chciałbym wznowić ten temat bo przymierzam się do kupna jd 6430 i chciał bym wiedzieć jak sprawują się jelonki u ich właścicieli, spalanie, awarie ,itp był bym bardzo wdzięczny za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnfarmer    0

Mam problem z John Deerem 6430 comfort, a dokładniej z udżwigiem tylnego podnośnika.Zakupiony został we wrześniu 2012 r.,wyposażony w największe siłowniki i pompę o wydajności 81 l/m. Było ok do momentu przypięcia agregatu uprawowo-siewnego,aktywnego z siewnikiem nabudowanym o masie 2,5 tony. Miał problem z podniesieniem, zmiana otworów na dolnych cięgłach za wiele niepomogła. Serwis zmierzył ciśnienie,200 bar, prawidłowe. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu posiadaczy tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj