rolnikbbr

John Deere 6430

Polecane posty

jaro    166

Akurat cichszy !-jest sporo głośniejszy.Michael Jackson był najlepszy ?Znam całe mnóstwo lepszych...no i proszę 40 tys. nie gra roli-wiesz co - podam Ci swój numer konta bankowego i poproszę o wpłatę owych 40 tys.- i jak znam życie to na przelew czekałbym do usr....nej śmierci (wiem co prawda że chodzi o kupno ciągnika ale to tak a propo's owych "nie gra roli")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

No dobra to kto mi powie który z tych ciągników Fendt 312 vario, czy JD 6430 Premium lepiej sobie da rade na 80ha przy koszeniu na 2 kosiarki z przodu i tyłu tył 3m i przód podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look1990    0

No dobra to kto mi powie który z tych ciągników Fendt 312 vario, czy JD 6430 Premium lepiej sobie da rade na 80ha przy koszeniu na 2 kosiarki z przodu i tyłu tył 3m i przód podobnie.

 

Z tych dwóch podanych ciągników myślę, że fendt będzie lepszy, ponieważ jest zwrotniejszy, a moc na wom ma minimalnie większą wg pomiarów dlg: http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Fendt_312_Vario_0807.pdf http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/johndeere_6420s_autoquad.pdf .

 

Akurat cichszy !-jest sporo głośniejszy.Michael Jackson był najlepszy ?Znam całe mnóstwo lepszych...no i proszę 40 tys. nie gra roli-wiesz co - podam Ci swój numer konta bankowego i poproszę o wpłatę owych 40 tys.- i jak znam życie to na przelew czekałbym do usr....nej śmierci (wiem co prawda że chodzi o kupno ciągnika ale to tak a propo's owych "nie gra roli")

 

Wiedziałem, że kogoś zbulwersuje moja wypowiedź. a tylko napisałem to, co uważam, co nie znaczy, że chce kupić któryś z tych modeli. Gdybym stał przed wyborem john deere czy fendt, to do ciężkich prac wziąłbym john deere, a do tura itp fendt'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie kogoś-tylko mnie biggrin.gif -a po drugie fajnie jest po jakiejś ripoście zedytować poprzednie wypowiedzi i cześć-zdaje się że Twój post z wczorajszego wieczoru z lekka się zaczął różnić po mojej wypowiedzi-mylę się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

A jak sądzicie na co trzeba zwracac uwagę przy kupnie tych " prawie nowych" ciągników. Czesto maja 500,600 do 1000 przepracowanych godzin. Skąd one sie biorą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look1990    0

Ciągniki z małym przebiegiem biorą się z firm usługowych, które zamiast zapłacić podatek wolą po gwarancji sprzedać ciągnik i wziąć nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co do cen to jest tak

6430P TUZ WOM TLS HMS 262 netto cena z contractusa Białystok po negocjacjach skrzynia AQP.

Fendt 312 TUZ WOM Przednia os to cena jakies 68 tys euro netto 278 netto

 

za fendtem przemawia skrzynia, jest po prostu bajeczna

a za JD cena, teraz euro licza 3,7 wiec naprawde oferta jest rewelacyjna

 

jeszcze gdy korbanek mial claasa byla nigdy mi nie polecal ciagnikow tej firmy, albo fendt albo MF


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

JD 6430P z takim wyposażeniem i tylko 262 tys netto to jest dla mnie szok! Byłem w contractusie jakoś przed wakacjami to za 6430P z TLS-em powiedzieli 269 tys netto :blink: , wiec jeszcze do tego tuz i wom i 262 netto ;) ... Jakoś nie chce mi się w to wierzyc, że poszedł tak w dół. Jak byłem euro liczyli po 3,9 a ta promocja, że euro jest po 3,7 jest do 16 grudnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a gdzie takiego znajdziesz, no może jak nie bierzesz na PROW, bo jak na dofinansowanie to minimalne szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

bogdan ale niby idzie tak zrobić że aneks do umowy i uzywkę kupujesz gadałem z gościem co sprowadza z angli najnowsze jd (używane po 500mth) i on daje jakieś oświadczenie i normalnie kupujesz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale musisz mieć pewność, że ciągnik nie był kupiony z unijnym wsparciem, a tam chyba większość tak kupuje. Jeden z paragrafów umowy z agencja o tym właśnie mówi, dlatego np nie można też kupić maszyn za pomocą preferencyjnego kredytu jednocześnie starając się o zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A tak przy okazji to wkurza mnie już ten cały PROW,PROW-u i jak by tam nie odmieniał-przez te dofinansowania ceny maszyn wznoszą się po niebiosa-owszem trochę ludzi skorzysta na tym (co widać choćby na forum)-ale ciekawe jak kształtuje się stosunek ilości korzystających z dofinansowania do tych niekorzystających (dla tych cena wzrosła)-innymi słowy ktoś musi więcej zapłacić by zapłacić mniej mógł ktoś biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie wznosi tych cena na taka kwota ktora bez PROWU umozliwialaby kupno

John kosztuje 250tys, bez PROW-u moze kosztowalby 230 a moze 220 a i tak nikt by go nie kupil za gotowke


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To się tylko za gotówkę kupuje ?A kredyty preferencyjne ?(dopóki nie było dofinansowań to dealer z bezczelnym uśmiechem nie mówił ci że i tak połowę Unia zwróci no i ceny tak nie windował)-chyba zresztą każdy z nas doskonale się orientuje że dopłaty,PROW-y czy też inne Sapardy i tak koniec końców lądują w kieszeni handlowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro a kto mówi/pisze, że sprzęt trzeba kupić w cenie katalogowej???sztuka negocjacji i handlowcy za darmo sprzęt oddadzą... :blink: choć PROW na pewno nakręca im i cenę i obrót...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A kto tu mówi o cenie katalogowej ?-sam zobacz-wchodzi PROW-cena maszyn wędruje w górę,przychodzą dopłaty-nawozy w górę...co do negocjacji-ok. jeżeli w okolicy masz kilku dealerów i każdy się prześciga w ofertach no to zgoda-coś tam idzie urwać-ale weź choćby takie województwo jak podlaskie-ilu tu masz dealerów ?-podskocz biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no co jest kilku, JD w Białymstoku, NH tez w Białymstoku i Case w Agromie Białystok i jeszcze jakiś pewnie jest, więc jest w czym wybiera,

 

EDIT

zapomniałem o Valtrze w Zambrowie i ze Claas jeszcze ma u nich być, i jest chyba jeszcze DF ale nie pamiętam gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nawet nie będę próbował... :blink: u mnie gdzieś co 20km mniejszy lub większy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

qazi-ale mi chodziło raczej o to że nie ma paru dealerów tej samej marki no i to co piszesz ok.ale zauważ że dajmy na to zachodniej Polsce masz dużo większe "zagęszczenie dealera" na kilometr kwadratowy biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro doskonale wiem o co Ci chodziło i też ubolewam nad tym faktem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no w podlaskim nie ma zbyt wielu dilerow, ale nie widze problemu aby wziasc oferte z innej czesci polski i zaczac negocjacje od kwoty z innego rejonu

W jd na wyjsci 2 tygodnie temu dostalem 20tys upustu na 6430 Premium. Problem jest tylko z korbankami bo tylko w sumie jeden jest sensowny i dosc blisko mnie. NH jest 3, w Bialym, Augustowie i Suwalkach. Jest jeszcze DF Case x2,


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
    • Przez Deny
      Cześć,
      czy miałby ktoś manual serwisowy w formie pdf do JD 7530 którym mógłby się podzielić?
    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj