Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Amazone

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 11:17

Siewnik Amazone Witam czy ktoś naprawiał skrzynke wysiewu w siewniku amazone D7 ? Mam taki siewnik i coś jest nie tak bo sam się przestawia i oszukuje przy wysiewie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Amazone Dzisiaj, 12:17
  •  

#2 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 19:04

Siewnik Amazone jeśli jest to skrzynia olejowa to w tej skrzyni nie ma się co psuć ;) oprócz tych łożysk które są na wałku wysiewającym i mają w sobie takie zapadki poruszające wałkiem. my przy kupowaniu sprawdzaliśmy tą skrzynkę : odkręcamy pokrywę, ustawiamy dźwignię regulacji na największy wysiew( chyba) i ktoś jak najmocniej przytrzymuje wałek między trybkami wysiewającymi a druga osoba rusza takimi metalowymi języczkami w skrzyni starając się obracać wałkiem jeśli zapadki w łożysku nie przeskakują to skrzynia musi być dobra. jeśli zapadki przeskakują to łożysko do wymiany :) nie wiem jak w innych rejonach polski ale na lubelszczyźnie jest z nimi cienko nawet bardzo cienko tak cienko że aż nie widać :) słyszałem że jeden kolo sprowadzał z niemiec po około 300zł sztuka , ale u nas tych siewników jest jeszcze mało ;)

#3 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 12:32

Siewnik Amazone Łożyska jednokierunkowe o odpowiednim wymiarze w cenie około 300 zł do zamowienia w sklepie z częściami. Jak skrzynka mocno wyeksploatowana to aluminiowe łopatki na wałku wysiewającym mogą być wytarte i ilość wysiewu będzie mniejsza od zadanej. Jak już siałeś tym siewnikiem to uszkodzenia łożysk poznasz po nieobsianych krótkich fragmentach pola

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:00

Siewnik Amazone Tak sialiśmy właśnie rzepak i miejscami sa braki tak jak Ty mówisz ;/

#5 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:36

Siewnik Amazone Ktoś wie jaki olej idzie do tej skrzyni do D8mki? Oraz czy łancuszek napędowy to sie naciąga czy on się sam naciaga?

#6 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:07

Siewnik Amazone Była już chyba dyskusja na temat oleju w skrzyni. Częśc osob wypowiedziała sie ,że jest to zwykły przekładniowy, ja jednak uważam że jest to specjalny olej do przekładni z tworzywa sztucznego. Prawdopodobnie jakiś dodatek grafitu czy coś. U mnie łańcuszek napina sie poprzez przesunięcie licznika ha

#7 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:54

Siewnik Amazone dzieki no ja tez tak podejrzewalem ze chyba tym naciane:-D hehe a w instrukcji od D8 znalazłem że to GL 4 jest 80w hehe wiec chyba standard pewnie to tn sam idzie tu i tu dzieki wileki :-D pozdrawiam PS A jak by ktoś jeszcze wiedział jak przerobić scieżki z 24m na 9m ?:-D hehe

#8 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 19:01

Siewnik Amazone Witam wszystkich ktoś mógł by mi w prosty sposób wytłumaczyć jak działa w D8 rozłanczanie i złanczanie tych kółek do drobnych nasion a jak do zboża. Bo tam jest taki jakby klinek i to się przepycha jak przepchne do końca to kułko się kręci ale w pewnym momęci duże zblokuje się i do drbronych i do zboża kręcą się na raz. a jak w drugą to do drobnych się kręci a to duze to lata dookoła czy tak to działa? A ścieżki to działająw ten sposób że zatrzymują te tryby tak? a jak zatrzymuje tryb od drobnych nasion to go nei uszkodzi przypadkiem jakoś ?

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 20:47

Siewnik Amazone nie bo wlasnie to jest tak zrobione za ma zatrzymywac kolka do drobnych a zarazem do grubych nasion. do zyta mam narazie wylaczone. fajnie to zrobili z tym wylaczaniem, tylko sie sprezynki zdejmuje i tryby na dol. juz prawie zaczalem sie ale deszcz napadal i jest za mokro i sie znaczniki i kola oblepiaja.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 21:51

Siewnik Amazone nie no spoko to i ja wiem jak ścieżki działają ale gożej mi idzie o to przestawianie rzepak/zboże jak to działa z przepychaniem tego klina? bo przepchne kręce kołem a gdzies tam jedno mi sięnie kręci dopiero po obrocie jednym moze 2uch zaczyna brać:/ dziwnie tak jakoś:/

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 wrzesień 2008 - 22:05

Siewnik Amazone kurcze amazone taki skomplikowany?
ja do wysiewu drobnych nasion zakładam inna zebatke i juz po sprawie,
chłopaki z kuhna swietnie rozwiazali regulacje

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#12 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 11:56

Siewnik Amazone no to wiesz co nie jest taki skomplikowane i mam pewne przypuszczenia ale nikt mnie nie chce w nich utwierdzic:/ ehhh no tak twoj to super sprzet:/

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 wrzesień 2008 - 12:12

Siewnik Amazone e tam od razu super, taki sam jak twoj :lol: grunt zeby dokladnie sial to co chcemy posiac i zeby sie nie psul,

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#14 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 13:19

Siewnik Amazone

nie no spoko to i ja wiem jak ścieżki działają ale gożej mi idzie o to przestawianie rzepak/zboże jak to działa z przepychaniem tego klina? bo przepchne kręce kołem a gdzies tam jedno mi sięnie kręci dopiero po obrocie jednym moze 2uch zaczyna brać:/ dziwnie tak jakoś:/

bo jak przepchniesz ten kołek to musi trafic na opór, a jest tylko jedno takie miejsce na obwodzie.... wiec jak zrobisz to w innym miejscu to kołek ciągnie za profil a nie za otwór do tego przeznaczony.

#15 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:39

Siewnik Amazone Aby siać rzepak przepychasz bolec w prawą stronę i wystaje on z kółka do zboża , w momencie obracania koLek powinien oprzeć się o obudowę aparatu wysiewającego i przestać się kręcić
Natomiast w przypadku siania zboża bolec jest schowany (zablokowany) w kole do rzepaku i obraca się razem z nim tak jest w moim D7

Poczytaj instrukcję do Amazone AD http://www.agromix.a...o...7&Itemid=16 aparaty wysiewające ustawienia oraz regulacje tak jak D8

#16 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:18

Siewnik Amazone co do tych sciezek to sie pomylilem. te kolka napedzaja a nie zatrzymuja te roliki ktore nie maja wysiewac podczas wlaczonej sciezki. dzisiaj zasialem 6 ha zyta ale jutro musze od 6 rano zasiac jeszc ze 2 ha bo zaczynam kosic kuku i musze zdazyc. dobrze sie nim sieje no ale zobaczy sie jak wzejdzie. no i jednego czego mi brakuje to tego podestu. ciezko sie zboze sypie do skrzyni.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#17 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:51

Siewnik Amazone no dobra spoko to juz coś wiem to teraz szybkie pytanie czy do siewu zboża to ten bolec musze przepchać w lewo tak aby weszedł w otwór tego koła do drobnych nasion? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo