Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na 320ha

84 odpowiedzi na ten temat

#61 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:25

Jaki ciągnik na 320ha GSX jak kupujesz nowy samochód to też musisz przyzwyczaic się do obsługi. Brzozak2 wiem że właśnie ten MF mało waży, ale czy ta masa jest tak potrzebna? Ważniejszy jest rozkład masy np. w jak w polu zachowuje się gwizdek 150 KM a jak zachowuje się zetor 150 KM? Konstruktor, mądry człowiek przewidział takią mase do MF i taka jest. A czym wy się sugeujecie. Mówiąc że nowy MF to dziadostwo itp. Skąd macie taką wiedze? Zdaje mi się że opieracie się na wiedzy innych posiadających te ciągniki i na gazetach. I teraz mam problem. Całe forum na mnie. Ktoś z nas jednak musi miec racje. Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel. Zawsze znajduje się w stadzie owiec czarna owca. Niech ktoś mi mojego posta mądrze odpowie. Jetem ciekawy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na 320ha Dzisiaj, 16:00
  •  

#62 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 21:41

Jaki ciągnik na 320ha Może mieć nawet 50 na 50 ale co tego że rozkład będzie idealny, moc duża ale nei pociągnie dużej maszyny bo będzie się ślizgał ?

Jak myślisz co będzie się w ciężkiej orce spisywać fendt 312 czy 712 ? Moc praktycznie identyczna.

#63 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 16:17

Jaki ciągnik na 320ha Moje lambo premium 1060 nie ma nawet 8 ton. Brak obciągżników na kołach, są jednynie z przodu. Pług 5 skibowy unia, glina i nic nie kuca, nic się nie ślizga. I co? Ciągnik 106 KM i nawet niema 8 ton, a idzie w orce jak burza, żadnego poślizgu czy skręcania przednich kół. Do czego wy chcecie wykorzystać tą mase? Jak niesiecie na plecach pustaka to jest wam lżej?

#64 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 19:36

Jaki ciągnik na 320ha Twoje lambo chyba raczej wazy coś koło 4,5 tony. Co do noszenia pustaka na plecach to chyba nie rozumiesz o co chodzi z masą do uciągu. Jak myślisz po co niektórzy właściciele tylnonapędowych samochodów zimą wkładają worek cementu do bagażnika? Po to żeby samochód miał ciężej czy po to żeby koła się nie ślizgały ?

#65 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 19:39

Jaki ciągnik na 320ha ale co ty porównujesz ciągnik 100km do ciągnika 250 km ? ciągnik który ma 250 km ma chodzić w 6,7-ce obrotowej i musi ważyć a 7 ton przy takiej mocy to jest po prostu NIC. dla porównania 8230 o podobnej mocy ma mase ponad 11 ton a 4 tony to pół MF-a, Fendt 924 vario waży ponad 10 ton. jak na 100 konny ciągnik to twój sporo waży ale na 250 km to dużo dużo dużo za mało...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#66 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 19:44

Jaki ciągnik na 320ha

Moje lambo premium 1060 nie ma nawet 8 ton. Brak obciągżników na kołach, są jednynie z przodu. Pług 5 skibowy unia, glina i nic nie kuca, nic się nie ślizga. I co? Ciągnik 106 KM i nawet niema 8 ton, a idzie w orce jak burza, żadnego poślizgu czy skręcania przednich kół. Do czego wy chcecie wykorzystać tą mase? Jak niesiecie na plecach pustaka to jest wam lżej?

To mój 100 konny JD waży z ładowaczem 5400 kg (sam 4900) i z 4 skibowym pługiem 2 m orki potrafi przykucnąć i to nieźle.
Fajnie że Ci się nie slizga, idzie jak burza i to w glinie, he he dobre. A jaka glębokość? ;)

Jak super napisałeś że nie ma nawet 8 ton, ciagniki mające niekiedy 140 koni nie mają całych 8 ton

Co do ostaniego zdania to bez komentarza, zdejmij swojemu te obciażniki z przodu będzie miał lżej :) :) :) ;)

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:25

Jaki ciągnik na 320ha Waga tego Lambo-http://konedata.net/Traktorit/LamborghiniPremium850.htm -niecałe osiem ton kolega napisał-no i jak widać miał rację ! ;)-dwa takie razem mają te osiem ;)

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 22:35

Jaki ciągnik na 320ha

A czym wy się sugeujecie. Mówiąc że nowy MF to dziadostwo itp. Skąd macie taką wiedze? Zdaje mi się że opieracie się na wiedzy innych posiadających te ciągniki i na gazetach. Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel.

http://www.agrofoto....image31864.html prosze oto twoje gazety ;)

chyba nie umiesz interpretowac wynikow testow przeprowadzonych przez gazete.

nie wiem jakim sposobem odwrociles role w tej rozmowie, ale gratuluje pomyslu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#69 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:11

Jaki ciągnik na 320ha Arek z tym pustakiem to chodzi mi o transport. Obciążniki z przodu są po to aby na jamach przód tak niepodskoczył, jak pług jest z tyłu. Ale coś wam powiem. Mam 2x1060 , bo taki areał co ja mam to trudno byłoby obrobic jednym. Ne lubie się chwalić. Bronie fendta bo morze go mam. Skąd ty możesz to wiedzieć, nie jestem chwalidu!! Znam pare osób z af, ale się nieprzyznaje, zachowam kamuflarz. Brzozak2 wogle nie rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim poście. Jakiś link wkleiłeś, na którym są czyjeś JD i jeden MF. Dlaczego uwzieliście się na mnie? Powieccie mi fachowo w czym JD jest lepszy od Fendta. Dlaczego uważacie że fendt jest złym ciągnikiem i nie zasługuje na miano króla? Dodam tak na marginesie że w Topagar pisze że NH jest najwydajniejszym kombajnem na świecie i żeby nikt się ze mna nie kucił że claas pod tym względem jest lepszy.

#70 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:48

Jaki ciągnik na 320ha http://www.agrofoto....zego-t1597.html
http://www.agrofoto....Fendt-t834.html

poczytaj te tematy i bedziesz duzo widział co do porowania JD i fendt. Fendt nie zasługuje na miano króla bo nie odbiega od reszty na tyle żeby można go tak nazwac. bo teraz juz nie tylko oni mają bezstopniówke,elektronike i innych.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2008 - 15:09

Jaki ciągnik na 320ha zalezy ile masz do wydania jesli ma byc to ciagnik nowy polecam PRONAR 7150
kolega ma i sprawuje sie super

#72 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 20:07

Jaki ciągnik na 320ha

Arek z tym pustakiem to chodzi mi o transport. Obciążniki z przodu są po to aby na jamach przód tak niepodskoczył, jak pług jest z tyłu. Ale coś wam powiem. Mam 2x1060 , bo taki areał co ja mam to trudno byłoby obrobic jednym. Ne lubie się chwalić. Bronie fendta bo morze go mam. Skąd ty możesz to wiedzieć, nie jestem chwalidu!! Znam pare osób z af, ale się nieprzyznaje, zachowam kamuflarz. Brzozak2 wogle nie rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim poście. Jakiś link wkleiłeś, na którym są czyjeś JD i jeden MF. Dlaczego uwzieliście się na mnie? Powieccie mi fachowo w czym JD jest lepszy od Fendta. Dlaczego uważacie że fendt jest złym ciągnikiem i nie zasługuje na miano króla? Dodam tak na marginesie że w Topagar pisze że NH jest najwydajniejszym kombajnem na świecie i żeby nikt się ze mna nie kucił że claas pod tym względem jest lepszy.

Tylko powiedz czy 300 konny ciągnik jest używany do transportu czy jednak do ciężkich prac polowych ? Nikt nie napisał, że fendty są gorsze od JD bo są to bardzo dobre ciągniki ale akurat te najmocniejsze Fendty uciągiem ustępują JD. Serie 600 i 500 napewno były królami w swoich latach ale teraz Fent nie oferuje chyba nic więcej niż konkurencja...

#73 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 20:15

Jaki ciągnik na 320ha

GSX jak kupujesz nowy samochód to też musisz przyzwyczaic się do obsługi.

Aha nie wiedziałem ale skoro tak twierdzisz ;)

Całe forum na mnie. Ktoś z nas jednak musi miec racje.

Chyba jednak @zetor dał odpowiednie namiary na lekture

Skąd możecie poleciac chłopakowi jakiegoś JD jeśli nie posiadacie o nim wiedzy, znacie go tylko ze strony JD i katalogów a może to bubel dany model to bubel. Zawsze znajduje się w stadzie owiec czarna owca. Niech ktoś mi mojego posta mądrze odpowie. Jetem ciekawy.

Jednak po twojej wypowiedzi śmię twierdzić iż widziałeś tylko jak sąśad orał za miedzą...
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#74 Share daniel11

daniel11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 16:27

Jaki ciągnik na 320ha mc cormick xtx200

Ostrzeżenie za post bez żadnego wyjaśnienia!!!

Edytowany przez robertbara, 11 wrzesień 2008 - 20:46.

ZETOR FORTERRA 115 z ładowaczem czołowym
ZETOR PROXIMA 8441

#75 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 18:42

Jaki ciągnik na 320ha Do posiadaczy JD. Powiedzcie dlaczego kupiliście ten ciągnik?

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 19:11

Jaki ciągnik na 320ha Do VWPASSATB6-w jednym tylko celu-aby zdetronizować Fendta :lol:.
Już mnie to wkurza-nawet u mnie w okolicy-Fendt,Fendt naj,naj,naj-a co w nim takiego naj ?W moim przypadku gdybym kupił Fendta (np 307 Ci-bo to mniej więcej odpowiednik mojego 5720 )to :
-nie wjechałbym do obory
-nie miałbym skrzyni PowerShift (jak dla mnie rewelacja-i bardzo przydatne)
-zapłaciłbym sporo więcej.
-pewnie jeszcze parę powodów by się znalazło...
A Fendt Vario np.seria 400 mi się podoba :)-żeby nie było że jestem AntyFendianem :)

#77 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 12 wrzesień 2008 - 19:52

Jaki ciągnik na 320ha kup jd 7920 same silver i landini

#78 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:02

Jaki ciągnik na 320ha @^

Może jakieś uzasadnienie ? >.>

KS Falubaz

#79 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:03

Jaki ciągnik na 320ha @Dominator80 a bana to przypadkiem nie chcesz? Jak masz pisać bzdury i zero wyjaśnienia to najlepiej wcale nie pisz- :lol:

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:26

Jaki ciągnik na 320ha ja powiem tak, jeśli byłoby mnie stac to na pewno kupiłbym fendta, styknął by jakiś z serii 700 vario :lol: , ale niestety te ciągniki u monopolisty korbanka są horrendalnie drogie :angry: , za 712 vario kiedys tam przedstawiciel zażądał cos koło 320 netto, za 413 chcieli 290 netto - 4 cylindrowy ciągnik !!!
moim zdaniem warto się zastanowić nad jakąś alternatywą dla fendta, może nh serii 7500, case cvx, za 160 koni wołają 290 netto
niegłupim ciągnikiem może też byc deutz ttv
co do jd autopowr słyszałem juz złe opinie
claas axion c-matic i mf serii 7400 to niestety nadal monopol :angry: