Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na 320ha

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 14:52

Jaki ciągnik na 320ha A dlaczego nikt nie powiedział o Fendtcie- przecież to w top agar polska pisali kiedyś że fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam. Co się tak złościcie na FilipaTDI? Dlaczego mówicie że to dzieciak? A jego wujek nic niewie o rolnictwie? Może to chłopak z miasta. Wujo kazał mu się zapytać w necie o dobre ciągniki i kombajn bo może jest strasznie zapracowany i niema może neta w domu. Wiadomo jak miastowi się znają. Mój dawny kumpel z klasy nie potrafił rozróżnić przodu od tyłu kombajnu, a jak puszczałem loche do knura to śmiał sie że to tak szybko i niema gry wstępnej.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na 320ha Dzisiaj, 12:21
  •  

#42 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 17:19

Jaki ciągnik na 320ha można kupić wszystko u jednego dilera wtedy śa korzystne upusty z serwisantami się łatwiej zaprzyjaznić. ale przychodzi czasże trzeba kuić jedną maszyne u innego żeby tamten nie myślał że nie znamy innych adresów.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#43 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:37

Jaki ciągnik na 320ha

A dlaczego nikt nie powiedział o Fendtcie- przecież to w top agar polska pisali kiedyś że fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam.

Ciekawe w którym Top agar był taki artykuł. Fendt wygrał ponieważ staną w szranki ze skrzyniami stopniowanymi więc...
Po za tym w Top agar do wygrania jest Fendt więc jak zrobią D.H.K darmową reklamę może za rok za dwa da im do losowania MF albo Classa
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#44 Share FilipTDi

FilipTDi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:06

Jaki ciągnik na 320ha ------

#45 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:13

Jaki ciągnik na 320ha Pare ładnych lat temu był ten artykuł dokładnie popadł mi w pamięć. Ważna rzecz. Gdzieś z trzy lata temu jak nie więcej pisali o tym. Dokładnie niepowiem. Niegadajcie że Fendt jest gorszy od DF. Wręcz przeciwnie. Mam lambo premium 1060 i niejestem zadowolony z tego ciągnika. Za 3 lata, jeszcze zobaczymy kupuje fendta lub MF, z tego względu- jakość, wykonania, marka, moc, prestiż, wysoka cena daje gwarancje do wykonania. Sprzęgło jest dożywotnie, ma dożywotną gwarancje że się nie spali itp. A jak się nim jeździ. Jeździłem JD, MF, fendta na placu, na polu i uważam że fendt jest najlepszy. To jest tylko moje spostrzeżenie. Korbanek to firma i byle g..na nie ściąga. Niema to tamto.

#46 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:49

Jaki ciągnik na 320ha Nie no, fajnie iż dalej tak twierdzisz że za jakąś sumę pieniędzy dostaniesz Fendt'a który będzie bogato wyposażony itp. to ma chodzić bezawaryjnie (życze Ci tego aby nie psuł się).
Wyposaż sobie inny ciągnik do takiej opcji jak Fendt to myśle że kwota wyjdzie zbliżona chodzi mi głównie o NH T7500 DF TTV JD z AP.

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 09:29

Jaki ciągnik na 320ha moze przeniesiecie rozmowe o fendtach do tego tematu: http://www.agrofoto.....amp;start=220??? :angry:

fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam.

chyba nie umiesz interpretowac wynikow testow przeprowadzonych przez gazete. po pierwsze na pewno nikt nie stawial calych marek na kolejnych miejscach tylko poszczegolne modele, a poza tym brali pod uwage wszystkie prace, ale na pewno pisali mocniejsze i slabsze strone, takze okazaloby sie ze np. jd lepszy jest w ciezkiej pracy w polu, fendt w transporcie, a mf w zielonkach czy odwrotnie - nie wazne. trzeba samemu umiec odczytywac pewne parametry i wyciagac wnioski, a nie rzucac slogany fendt czy jd najlepszy i kupowac w taki sposob maszyny!!

Wyposaż sobie inny ciągnik do takiej opcji jak Fendt to myśle że kwota wyjdzie zbliżona

MF 7400 z takim samym wyposazeniem jak fendt 700 jest o 30 % tanszy
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 09:43

Jaki ciągnik na 320ha nie sądzę, żeby w ogóle jakieś rolnika obchodziła opinia jakiś dzieciaków z forum o tym jaki ma wybrać ciągnik, sam najlepiej wie co ma kupić, jak chce to sobie najwyżej poczyta o zaletach i wadach czytając opinie właścicieli...

#49 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 06 wrzesień 2008 - 09:49

Jaki ciągnik na 320ha wlasnie wezmie przeczyta jakis artykul w gazecie i udaje boga ze wszystko wie ja tez jak kupuje jakas maszyne to pytam sie przewaznie tych co ją mają jak sie ona spisuje

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 12:17

Jaki ciągnik na 320ha ale to tez nie daje pelnego obrazu, rzadko kiedy ktos przyzna ze wybral zle (w wiekszosci przypadkow nie ma takich powodow), wiec ciezko jest wybrac ta najbardziej optymalna maszyne
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 14:15

Jaki ciągnik na 320ha Ale to niedokońca chodzi o to z tym wypasem. Wyposarzy się na maksa np. nowego same i co on będzie taki jak Fendt czy MF? Mam lambo na pełnym wypasie typu: tur, klima i te inne pierdółki za które dobrze bóliłem bo ciągnik nie kupuje się na rok. W tamtym porównaniu jak dobrze pamiętam były ciągniki różnych marek ale o tej samej mocy i zbliżonych parametrach technicznych- bezawaryjność ciągników też tam była a to chyba jest ważne. Nowy Belarus o mocy np. 80 km równa się nowe fendt 80 KM? Popatrzcie ile fendt zrobi a ile belarus i przecież taka sama moc. Wypas, dlaczego wy to chcecie aż tak mieć? Jak czegoś niema to sie niezepsuje. Wypas jest dobry i niedobry. Jak ja kupowałem ciągnik to jeździłem po ludziach, pytałem się, o opinie itp. każdy chwalił, a wyszło to co wyszło. Jestem niezadowolony i chętnie pozbyłbym się lambo. Lepiej kupić większy traktor bo niwadomo co kiedyś będzie, może powiększenie areału itp. Bez obrazy nie jeździliście fendtem i lambo więc niemacie porównania. Niebo a ziemia. Po co się wypowiadacie jak niemacie tych ciągników? Bić posty- nie sztuka. Czym się sugerujecie. Oglądaliście film na necie o JD i już tak pięknie, filmem czy gazetką się sugerować? Życie to nie film i całkiem inaczej jest w realu.

#52 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 16:13

Jaki ciągnik na 320ha hehe kto tu się sugerował gazetami...
Jeździłem Fendt-em 916 z '01 roku MF 8240 i kilkunastoma innymi ciągnikami jednak te jakoś nieprzypadły mi do gustu.
Hmm jak ja bym miał kupić ciągnik to bym się nie pytał na jakimś forum tylko sprawdzał parametry typu moment obrotowy udźwig tylniego TUZ-u itp...
jeżeli chodzi o nowy ciągnik.

#53 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 06 wrzesień 2008 - 16:26

Jaki ciągnik na 320ha Radziłbym kupić jd 7930 oczywiście to jest silny ciągnik ma około 185kmh kupić pługi 6-skibowe i jeden ciągnik np. 115kmh oczywiście z turem przednim a jakiś ciągnik może zetor to niech zostanie bo potrzebny jest jeden do wożenia przyczep

#54 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 18:43

Jaki ciągnik na 320ha GSX nie rozumiem Ciebie. Ja nie sugeruje się gazetami. Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety. Jaki przypadł Ci ciągnik do gustu? Belarus? Co niepodoba Ci się w Fendtcie czy MF?

#55 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 19:01

Jaki ciągnik na 320ha

ale to tez nie daje pelnego obrazu, rzadko kiedy ktos przyzna ze wybral zle (w wiekszosci przypadkow nie ma takich powodow), wiec ciezko jest wybrac ta najbardziej optymalna maszyne

może masz rację, ale dużo możemy się dowiedzieć a czasami zobaczyć maszynę w pracy i sami możemy ją ocenić, a co do gazet ktoś tu napisał o gazetach, z gazet to możemy sobie dane techniczne poczytać, też nie wszystko to prawda, piszą jedno a w praktyce wychodzi co innego

#56 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 22:15

Jaki ciągnik na 320ha

Ale to niedokońca chodzi o to z tym wypasem. Wyposarzy się na maksa np. nowego same i co on będzie taki jak Fendt czy MF? Mam lambo na pełnym wypasie typu: tur, klima i te inne pierdółki za które dobrze bóliłem bo ciągnik nie kupuje się na rok. W tamtym porównaniu jak dobrze pamiętam były ciągniki różnych marek ale o tej samej mocy i zbliżonych parametrach technicznych- bezawaryjność ciągników też tam była a to chyba jest ważne. Nowy Belarus o mocy np. 80 km równa się nowe fendt 80 KM? Popatrzcie ile fendt zrobi a ile belarus i przecież taka sama moc. Wypas, dlaczego wy to chcecie aż tak mieć? Jak czegoś niema to sie niezepsuje. Wypas jest dobry i niedobry. Jak ja kupowałem ciągnik to jeździłem po ludziach, pytałem się, o opinie itp. każdy chwalił, a wyszło to co wyszło. Jestem niezadowolony i chętnie pozbyłbym się lambo. Lepiej kupić większy traktor bo niwadomo co kiedyś będzie, może powiększenie areału itp. Bez obrazy nie jeździliście fendtem i lambo więc niemacie porównania. Niebo a ziemia. Po co się wypowiadacie jak niemacie tych ciągników? Bić posty- nie sztuka. Czym się sugerujecie. Oglądaliście film na necie o JD i już tak pięknie, filmem czy gazetką się sugerować? Życie to nie film i całkiem inaczej jest w realu.

no to po co brać fendta z wypasem który sie bedzie psuł ( bo wiadomo że korbanek przywozi i sprzedaje to co na placu) skoro można kupić belarusa albo jeszcze lepiej...ursusa i spać spokojnie,nie martwiąc sie tym czy np. klima sie zepsuje czy nie...tak ci sie fendt podoba a nie wziołes pod uwage tego że ten wypas w fendtcie moze być lepiej wykonany niż w twoim lambo i sie żadko psuje.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#57 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 00:35

Jaki ciągnik na 320ha

GSX nie rozumiem Ciebie. Ja nie sugeruje się gazetami. Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety. Jaki przypadł Ci ciągnik do gustu? Belarus? Co niepodoba Ci się w Fendtcie czy MF?

W Fendzie nie podoba mi sie dżojstk jakoś tak naprane ma guzików i z początku ciężko się połapać MF może z tego powodu iż kolega nawet w nim EHR nieposiada.
Belarus jak by miał bezstopniówke itp...jak by posiadał oferte z tej ligi ciągników np 140 km. i korzystną oferte finansową to bym go kupił

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 01:37

Jaki ciągnik na 320ha

Czy uważasz że fendt czy MF ma gorsze parametry od JD? Podaj konkrety.

to moze ja podam konkrety: MF 6499 zgadnij ile wazy z pelnym obciazeniem??
to ja odpowiem bo ostatnio wazylem 7800 kg - zenada, a class mojego ojca 11200 kg jest roznica???

#59 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 14:19

Jaki ciągnik na 320ha @brzozak2

Duża różnica cenowa była pomiędzy Classem Axionem 850 a MF 6499 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 17:56

Jaki ciągnik na 320ha wersja CIS i biedny MF to roznica 5 tys euro, ale przy cebisie zaczyna byc nieciekawie ;)