FilipTDi

Jaki ciągnik na 320ha

Polecane posty

FilipTDi    0

Witam. Mój wujo ma gospodarstwo wielokierunkowe o powierzchni 320ha. Teraz przeprowadza "reformę maszyn" i nie wie jakie ciągniki kupić na takie gospodarstwo. Dotąd w polu pracowały 2x Ursus 1614, Ursus 1224, Zetor 7745 z turem, Zetor 7711. Wujo chce kupić nowe maszyny z racji wieku starych. Doradźcie jakie ciągniki ma kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale sprecyzjuj.jaka moc by cie zadowalała, z jakimi maszynami ma chodzić, na jakch ziemiach. rozumiem że to ma być ciągnik głowny.i oczywiscie jakie pieniądze wchodzą w gre. napisz podstawowe wiadomosci a powiemy ci co bedzie dobre ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

2x John Deere 7830 AutoPowr

New Holland t6020

John Deere 5820

Kombajn to new holland Cx 7060 (chyba dobrze napisałem modele)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

To zamiast dwóch takich samych to kupić jeden mocniejszy np. jd 7930.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

ale napisł że jego Wójek ma gospodarstwo wielu kierunkowe to np. jeden jedzie orać a drugi po siano jak występuje chodowla bydła oraz produkcja roślinna ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A no chyba że tak ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jeden 240 km

dwa takie do wszystkiego po 140 - 150 km

i jedną setke do kościoła


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak jeden do orki to z 250 km żeby te 6 korpusów 50cm pociągnoł bez problemu. do siewu to zależy z jakim siewnikiem bedzie chodził ale to tak 150-200km


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Nie widzicie tutaj prowokacji?

320ha ma chłopek roztropek co nie wie jaki ciagnik wybrac?

normalnie az ide spac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

idze idze bo cie odejdą ;] co wojek to gospodarstwo z kosmosu dostal??? czy taki nie zdecydowany i przy wydaniu ponad miliona zlotych pokieruje sie zdaniem 12 letniego bratanka xD ktoremu pomogli internauci

  • Like 1

Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Szczerze jak się ma tyle ha i nie wie się jaki sprzęt jest najlepszy do swojego gospodarstwa ? Chyba, ze rolnik nie rolnik >.>

 

Nie napisałeś nawet ile chce przeznaczyć wujek na same ciągniki* Może Case Steiger 9370 ?

 

Chyba rolnik wie sam co najlepiej kupić szczególnie jak się ma tyle ha.

 

Pozdrów Wujka.........


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

albo to jest rolnik ktory nie ma zielonego pojecia o nowoczesnych maszynach tylko zna stare ursusy ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Fatalnie wykorzystuje swoją fantazje


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Zamknijcie ten temat, dzieciak sie nudził to założył temat, widze tutaj dużo takich tematów wyssanych z palca, powinno sie to bardziej kontrolować bo nie którym naprawde potrzebna jest porada ale to jest już przesada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kto wie, może akurat ma taki areał. W mojej gminie mieszka jeden taki, co miał swojej ziemi ponad 150ha i pare lat temu przejął (wziął w dzierżawę) podobny areał (dokładnie nie wiem, ale chyba 120ha) po upadłym PGR. Nie wziął tego w całości, bo był jakiś przetarg i brał takie działki po 20-30ha (tak było to podzielone na przetargu) i razem zgarnął ok 120ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale bez przesadyzmu, slabo mi sie chce wierzyc ze rolnik majac 300ha kompletnie nie wie co wybrac, jakby sie pojawiła kwestia czy wybrac jd 7930 czy fendta 818 czy moze jednak nh t7530 poparte jakimis dokładnymi pytaniami i wymaganiami co do ciagnikow to bym zrozumial no ale nie taka bujde na kółkach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

310km ciagnik na 320ha - lekkie nie porozumienie, na co az tyle? jakie maszyny zapnie?

U mnie w okolicy jest gospodarz ktory ma na moje oko 500ha i przez dlugi czas obrabiał to 2 DFami (165 i 105km) oraz ursusem 1634, teraz widze ze ma w swojej zagrodzie 3 konie ze stajni DF - 165,120 i 105 i jakos chłopaki daja rade.

Na miejscu twojego wujka - zakupiłbym jakies 200km jako wol roboczy i jakies 120km do srednich prac - to powinno styknac na wiekszosc standardowych gospodarstw 300ha, no chyba ze tu jest jakas specyficzna działalnosc ale o tym nie bylo ani slowa.

 

co do wyboru konkretnej stajni to juz ci nie pomoge bo duzo zalezy od konkretnej oferty dilera jaka dostaniesz - czasem taniej wyjdzie kupic JD niz np DFa czy moze Masseya.

Dla mnie 90% zachodnich ciągników to ta sama liga. Tutaj trzeba patrzec bardziej globalnie bo w gre wchodza 2 konie - duzy i sredni.

Ja osobiscie przy takim zapotrzebowaniu szedłbym w strone JD 7930 i 6630. to powinno wystarczyc zeby obsłuzyc gospodarstwo - przynajmniej o profilu zblizonym do mojego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipTDi    0

Rozmawiałem dziś z wujem i powiedział, że chciałby kupić 4 ciągniki:

1xdo ciężkich prac polowych

1xdo wielkogabarytowej prasy i żeby dopomógł w polu

2xdo transportu i drobnych prac w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

to ja bym zrobił cos takiego skoro tak bardzo chce tyle ciagnikow:

200, 150, 120 i 100km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

to niech weźmie Jd 200 km nie wiem 7920

Case puma 160

valtre n121 ( nie wiem czy jest tylu konna )

a do transportu jakiego Fast tracka

 

moje skromne zdanie choć 3 ciągniki tez by wystarczyły...

moj kolega (ten od case) dopiero teraz myśli nad 3 ciągnikiem takim 150/160 Km


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

twoje podejscie Tumek uwazam za lekko chybione - uwazam ze duzo lepiej wziac ciagniki jednej marki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj