Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#161 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:54

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Też miałem tak rok temu z jedną klemą,w tym roku nowe klemy i nowe akumulatory 120ah 900a i pali na strzała super;) Problem z licznikiem rozwiązany nie było masy:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 12:17
  •  

#162 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:30

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Panowie mam identyczny problem wszystko chodziło ,jak złoto nagle podczas koszenia znikło mi wszystko ,zero zasilania na stacyjce czy zegarach, Poczym próbowałem odpalić Kombajn już nie było możliwość stycznik chodzi (wyłącznik Masy) kombajn da rade odpalić na krótko
Bezpieczniki całe
AKU zdrowe?
gdzie szukać przyczyny?

#163 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 08:49

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Kabel, bezpiecznik koło rozrusznika, on za to wszytko odpowiada.

#164 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:13

Instalacja elektryczna Bizon Z056 powiedz mi jak on wygląda?? bo ja tam nie widzę tego?

jakieś zdjęcie ktoś ma i niech zaznaczy :)?

Edytowany przez flywin, 27 lipiec 2014 - 09:30.

#165 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 19:00

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Pod śrubą elektrowłącznika powinien być przewód jeden gruby (zasilenie od akumulatora) drugi razem z nim zasilenie na odbiorniki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#166 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 07:13

Instalacja elektryczna Bizon Z056 tak wiem ale gdzie ten bezpiecznik jest/??

#167 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:36

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Na tym kablu powinien być, to jest taki "pręt" z 10-12 mm, plastykowy rozkręcany, a w środku bezpiecznik. Może też go już nie być i tylko zostały dwa konektory po nim, i rozpieły się.

#168 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 19:00

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Mam pytanko: od czego jest pomarańczowa kontrolka na pulpicie w prawym górnym rogu? Chodzi o Bizona z '82 roku. W późniejszych latach była to kontrolka od sieczkarni, ale w moim to niemożliwe.
I jeszcze druga sprawa: czy czujnik zapchania młocarni jest podpięty pod klakson lub którąś kontrolkę (może pod tą, co wyżej)?

#169 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 12:09

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A ja mam taki problem ZO56. Wyjąłem akumulatory na noc do ładowania. Rano założyłem, właczyłem masę, wsiadłem do kabiny kombajnu i zauważyłem że coś sie zadymiło pod zegarami. Włożyłem kluczyk do stacyjki - zegary nie działają a powinny. Mimo to kombajn odpalił i wtedy zegary działają. Dodatkowo spaliły się żarówki we wszystkich światłach i mimo wymiany żarówek światła nadal nie święcą. Ale najbardziej dziwi mnie problem z zegarami a dokładnie z tym głównym. Dlaczego nie działa po włożeniu kluczyka a po odpaleniu działa? Wie ktoś co się mogło spalić?

#170 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 sierpień 2014 - 14:27

Instalacja elektryczna Bizon Z056 To Ty masz kombajn i tylko Ty wiesz co spaliłeś. Nikt tu szklanej kuli nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 14:37

Instalacja elektryczna Bizon Z056 @Elektrotechnik, a jak byś poszedł do lekarza i by Ci powiedział - to jest twój brzuch i powinieneś wiedzieć co w nim nie tak :D
Ty chyba jesteś "lekarzem" od tych spraw, no nie?

#172 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 15:00

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Posiadaczem kombajna jestem dopiero od czerwca więc wybacz "wszechwiędzący elektrotechnik" ale nie wiem jeszcze wszystkiego. ja podejrzewam regulator napięcia ale nawet nie wiem gdzie go szukać. Wydaje mi sie że brat zakładając akumulatory pomylił i źle zapiął klemy ale nie wiem co się mogło wtedy spalić.

Edytowany przez tomek2201, 05 sierpień 2014 - 15:02.

#173 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 15:55

@Elektrotechnik, a jak byś poszedł do lekarza i by Ci powiedział - to jest twój brzuch i powinieneś wiedzieć co w nim nie tak :D
Ty chyba jesteś "lekarzem" od tych spraw, no nie?

A Ty jak napiszesz lekarzowi maila, że boli Cię brzuch to on za chwilę odpisze z diagnozą i wypisze receptę nie widząc pacjenta?

ja podejrzewam regulator napięcia ale nawet nie wiem gdzie go szukać.

To wezwij kogoś kto wie.

Wydaje mi sie że brat zakładając akumulatory pomylił i źle zapiął klemy ale nie wiem co się mogło wtedy spalić.

A to trzeba było napisać w pierwszym poście. Wtedy byłoby jasne. Przy odwrotnym podłączeniu akumulatora uszkodził się alternator, jego wiązka, wszystkie półprzewodniki jakie tam można znaleźć i jeszcze dużo innych rzeczy. Jako pierwsze do sprawdzenia wiązki, później sprzęt do ręki i sprawdzasz resztę.

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 17:03

A Ty jak napiszesz lekarzowi maila, że boli Cię brzuch to on za chwilę odpisze z diagnozą i wypisze receptę nie widząc pacjenta?

Ok. ja to rozumiem, tylko po jaką cholerę lekarz pisze posta typu - to jest twój brzuch i powinieneś wiedzieć co zeżarłeś. Jakby chciał pomóc to jakieś pytanie było by bardziej na miejscu no nie?

Dodany obrazektomek2201, o 05 sierpień 2014 - 16:00, powiedział:
ja podejrzewam regulator napięcia ale nawet nie wiem gdzie go szukać.

To wezwij kogoś kto wie.

Odpowiedź super nie ma co.
A tak nie szło? bizon1.png
Przenieś do galerii {fotka z neta}

Edytowany przez KORSARZ1, 05 sierpień 2014 - 17:17.

#175 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 17:22

Instalacja elektryczna Bizon Z056 No właśnie Ty powinieneś wiedzieć co zeżarłeś, lekarz może najwyżej (po zbadaniu oczywiście, a nie na odległość) powiedzieć czy Ci to zaszkodzi czy nie. Także najpierw powinieneś obejrzeć kombajn i samemu stwierdzić co spaliłeś, bo na odległość nikt nie jest w stanie tego stwierdzić. Co do regulatora to jednak dałeś radę go znaleźć więc nie można było tak od razu? Ale po co szukać, jak można od razu pisać milion postów, niech ktoś odwala robotę.

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 17:32

Instalacja elektryczna Bizon Z056 To ja pytałem się gdzie znajduje się regulator w Bizonie?, chodziło mi o pomoc koledze Tomkowi. Ale w jednym się z Tobą mogę zgodzić, po co pisać milion postów jak i tak nie ma z nich pomocy a raczej jakiś sarkazm.

Edytowany przez KORSARZ1, 05 sierpień 2014 - 17:42.

#177 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 17:57

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Spoko, ja do Ciebie nic nie mam, tylko po prostu dalej ciągnę wątek z tym lekarzem żeby uzmysłowić innym, że na odległość nikt nie pomoże, bo to jest niemożliwe. Co do regulatora to chodziło mi o to, że jednak można poszukać potrzebnych informacji zamiast pisać posty. Jak Ty znalazłeś to inni też mogą.

#178 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:10

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Mam taki problem: ostatnio kupiłem czujnik temp. oleju (Bizon Super) i po wymianie wskazanie temp. jest odwrotne. Kiedy silnik jest zimny wskaźnik pokazuje max. temp. (ponad 120 st), a kiedy się nagrzewa temp. spada do oporu. Co jest grane? Czy są 2 rodzaje czujników?
Czy ktoś pomoże/wyjaśni?

#179 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:27

Instalacja elektryczna Bizon Z056 aha. a czy wystarczy wymienić alternator? Bo i tak miałem problem z ładowaniem i był do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:20

Mam taki problem: ostatnio kupiłem czujnik temp. oleju (Bizon Super) i po wymianie wskazanie temp. jest odwrotne. Kiedy silnik jest zimny wskaźnik pokazuje max. temp. (ponad 120 st), a kiedy się nagrzewa temp. spada do oporu. Co jest grane? Czy są 2 rodzaje czujników?
Czy ktoś pomoże/wyjaśni?

Tak są dwa rodzaje czujników, nowsze są krótsze, tych starszych już nie dostaniesz, do nowszych trzeba zmienić zegary.
No Tomek, to musi Ci sprawdzić elektryk co jest popalone i co jest do wymiany.