Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:12

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Wystarczy tylko taki który ma prędkość do 120 km lub każdy inny i wyskalować tak aby pokazywał proporcjonalnie tzn. 12,0 km/h = 1200 obr/min. nie musi mieć funkcji obr/min.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 06:22
  •  

#102 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:25

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Aha rozumiem, dzieki.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#103 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:00

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Jak będziesz miał problem z wyskalowaniem to pisz.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#104 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:38

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Witam Panów
Mam nadzieję że mi ktoś pomoże bo ja już nie mam głowy co może być przyczyną usterki. Mianowicie pod koniec poprzedniego sezonu w moim bizonie wysiadło ładowanie akumulatorów. teraz gdy nadszedł czas napraw wziąłem się za to i bez skutku. Wymieniłem alternator, regulator, akumulatory są nowe tak więc nie powinno być z nimi problemu. Dodam że poczyściłem wszystkie styki oraz stacyjke. Mimo wszystko nadal nie ładuje a alternator zachowuje się jakby wcale nie działał...
Liczę na Waszą pomoc bo sezon już za plecami a ja nie wiem co dolega mojemu bizkowi

#105 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:50

Instalacja elektryczna Bizon Z056 -Mierzyłeś napięcie akumulatorów na pracującym silniku?
-Dochodzi prąd do regulatora do zacisku "15" przy włączonym zapłonie?
-Jest napięcie na zacisku "30" przy alternatorze na zgaszonym silniku?
-Co to za regulator napięcia i czy jest dobrze podłączony do masy?

Edytowany przez asharot, 25 lipiec 2013 - 18:54.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#106 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:58

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Napięcie akumulatorów na pracującym silniku to 25V
Prąd do regulatora musi dochodzić ponieważ zakupiłem go nowego a po jakimś czasie widać lekkie zabrązowienie na tych pałeczkach co jest na nie drut nawinięty
A na alternatorze nie mam zacisku 30< są jedynie 10,15 oraz 18
oto link z fotką alternatora: http://www.aqt24.eu/...12_2.jpg<br />A taki mam regulator: http://images.okazje...izon.jpg<br />Jak już mówiłem wszystkie styki czyściłem a podpięty jest dobrze

Edytowany przez gandzia, 25 lipiec 2013 - 19:00.

#107 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 19:12

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Jak to masz wszystko podłączone?
Zrób sobie próbnik z żarówki i dwóch kabli i sprawdzaj czy jest napięcie.
-Od stacyjki ma iść przewód do zacisku regulatora "15",napięcie ma się pojawiać po włożeniu kluczyka.
-Od zacisku regulatora "67" ma iść przewód da alternatora do zacisku "18"
-Gruby przewód z napięciem ma być podłączony do tej nakrętki M6
Jak tak podłączysz to musi działać,jak masz inaczej podłączone to już spaliłeś regulator.

Tak wogóle ta ja tam widzę 4 zaciski.Jest jeszcze jeden do przekaźnika lampki kontrolnej ładowania taki w białym plastiku,czy ty czasami nie masz tam podłączonego przewodu?

Edytowany przez asharot, 25 lipiec 2013 - 19:35.

#108 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:30

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Nie polecam kupowania mechaniznych regulatorow napiecia, kup elektroniczny REO- 28 czy jakos tak z Bielska-bialej. U mnie to pomoglo, tylko teraz ma instalacje 12V wiec mi jest niepotrzebny.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#109 Share jarek1780

jarek1780

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 15:48

Instalacja elektryczna Bizon Z056 witam
mam taki problem,zeszłym roku po sezonie kupiłem bizona ale bez prądniczki licznika mtg ,na składnicy śpiewają sobie za niego 250 zł dlatego znalazłem na allegro takiego http://allegro.pl/na...3418407857.html sporo tańszy i tutaj rodzi się pytanie czy będzie działał ze standardowym licznikiem czy dać sobie spokój
prosze o porade
pozdrawiam

#110 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:02

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A czemu ma niby nie działać, jeżeli połączenie prądniczka - silnik pasuje to będzie OK.

Cena nie wielka a może sprawna (kupiłem taką za grosze i jest sprawna) : http://allegro.pl/na...3430996322.html kiedyś cenił 40 zł http://allegro.pl/na...3297017377.html

Edytowany przez Sadek, 29 lipiec 2013 - 21:05.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Maniek1399

Maniek1399

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 11:12

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Witam
Mam problem z ładowaniem w moim Bizonie a dokładnie ma ładowanie ale słabe. Po wymianie alternatora i regulatora napięcia (oba były sfajczone) lekkie ładowanie się pokazało ale wskaźnik nawet nie drgnie ale pod prostownikiem działa przez żniwa podłączyłem pod kontrolkę działała odwrotnie ale się nie świeci tylko żarzy. Alternator i regulator jest podłączony zgodnie ze zdjęciami http://chomikuj.pl/h...czne*2cschematy .
Czekam na rady i z góry dziękuje. Pozdrawiam :)

Edytowany przez Maniek1399, 23 sierpień 2013 - 11:14.

#112 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 11:26

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Sprawdź kabel na pinie 15 na regulatorze tzn jego zasilanie czy nie jest kabel zgnity, przygnieciony itd. zasilany jest ze stacyjki żółtym lub pomarańczowym kablem, a stacyjka zasilana jest bezpośrednio z hebla, sprawdź czy wszędzie na tym kablu jest takie samo napięcie jak na akumulatorach czyli ok 24v, nastepnie wypnij go z regulatora, i podepnij pod niego jakiś odbiornik np 2. żarówki czy coś tam innego i sprawdź wtedy czy napięcie nie zginie pod obciążeniem.
Jeżeli ten kabel będzie dobry to zdejmij obudowę regulatora i delikatnie szczypcami segera odegnij ucho trzymające górną sprężynkę w taki sposób by ją napiąć, tylko odegnij ją dosłownie 1mm nawet mniej, poprostu napnij tę górną sprężynkę, w ten sposób ustawia się napięcie ładowania w regulatorze machanicznym, napinając sprężynkę zwiększa sie napięcie, luzując zmniejsza.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#113 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 23 sierpień 2013 - 11:37

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Jak nie chcesz spalić kombajnu to przy regulatorze mechanicznym nic nie ruszaj. Proponuję założyć elektroniczny (tylko nie niebieski) i problem zniknie, ale wcześniej sprawdź jeszcze napięcie przy załączonym silniku na akumulatorach. Jak masz około 27-28 V to jest wszystko ok. Zegar też może na pomoście źle pokazywać.

Pozdrawiam,

#114 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:13

Instalacja elektryczna Bizon Z056 ja również polecam założyć regulator napięcia elektroniczny,sam miałem zawsze problemy z tym mechanicznym...3 lata temu założyłem elektronika i jest na 5+ wiec polecam

#115 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 18 wrzesień 2013 - 12:47

Instalacja elektryczna Bizon Z056 założyć alternator od ciężarówki. Idzie taki poszukać na szrotach , złomowiskach itp. Polecam Boscha - regulator wbudowany, w razie przeładowywanie bądź niedoładowywania szybko idzie go podmienić wraz ze szczotkami

#116 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:32

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Bobytempelto mówi dobrze ;d i Zgadzam się jak nie chcesz spalić kombajny to nic lepiej nie ruszaj;d

Ostrzeżenie pkt. 1.15.

Edytowany przez Elektrotechnik, 26 grudzień 2013 - 11:27.

#117 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:47

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Witam, powiedzcie mi jedna rzecz bo mam ciezki dylemat...
W minionym sezonie w Bizonie z 88roku przerobilem instalacje calkowicie na 12v. Srodek rozrusznika od c330 okazal sie za slaby i w polowie sezonu nie mial sily krecic i kopcilo sie z niego mimo dobrego aku, 2 razy kleme + upalilo. Zdenerwowany wywalilem rozrusznik 12v i z powrotem zalozylem oryginalny 24 i odpalem poprzez przepiecie na 2aku przy pomocy 2giej osoby.
Co mam zrobic, czy z powrotem wszystko zmieniac na 24v czego bym wolal uniknac bo wszystko pieknie dziala a altek na 12 mam ok i dostepny od reki na kazdym zlomie. Czy zalozyc przekaznik rozruchu z Ursusa 6cyl albo lepsze z IFA lub Fotschritt??
Chyba ze sa lepsze rozwiazania polaczenia napiec 12 i 24v, np Belarusy niektore maja stale na zlaczu rozrusznika 24v a reszta na 12v.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#118 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:49

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Nie potrzebnie zmieniłeś na 12V.Zupełnie nie rozumiem po co?

#119 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:05

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Wieczne problemy z niedoladowanymi aku, nawet regulator z autobusu REO-28(chyba nie pomylilem) nie pomagal. Odbiorniki na 12v wentylator na chlodnice oleju i w kabinie, monitor i kamerki, wskazniki... Brak dostepnosci innych altkow niz te oryginalne trupy, a jak byly to strasznie drogie.
Co teraz zrobic??
Niektorzy chwala sobie taka przerobke tutaj na forum, np. @Harnas88, ale wg. mnie po doswiadczeniach rozruch tylko i wylacznie na 24v.

Edytowany przez Junkers, 16 luty 2014 - 14:08.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 luty 2014 - 16:49

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Zrób rozruch na 24V i będzie po problemie. I zrób to na przełączniku 12/24V a nie na przetwornicy, bo są one awaryjne. Rozrusznik na 12V jest za słaby do tego silnika.