Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:51

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Gdzieś koło schodków pod pomostem, albo włącz kierunki to usłyszysz pykanie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 09:58
  •  

#42 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:34

Instalacja elektryczna Bizon Z056 w tym problem że nic mi nie pyka w ogóle nie ma kierunkowskazów ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#43 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:58

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Powinien być koło skrzynki bezpieczników. Jeśli nie ma to może ktoś wyjął.

#44 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 04:38

Instalacja elektryczna Bizon Z056 panowie co może być pomieszane w b56 głównie chodzi o światła pozycyjne i kierunkowskazy :blink: otóż po włączeniu stacyjki i przełożeniu na pozycyjne to palą się tylnie a przód wcale ;[ a jak właczam kiernki to mryga tylko tylni lewy przód wcale no i jak daje na drugą strone to niema wcale

#45 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 08:20

Instalacja elektryczna Bizon Z056 sprawdź bezpieczniki, żarówki, jeżeli nie to spróbuj znaleźć coś na przewodach, może są uszkodzone, ale nie martw się, nie Twój pierwszy Bizon co nie ma kierunków.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#46 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 08:33

Instalacja elektryczna Bizon Z056 żarówki zmieniłem na nowe i nic nie dało ;[ kierunki raczej musze mieć ponieważ psiarnia jeżdzi 2 razy na dzień niewiadomo kiedy nadjadą :D

#47 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 12:40

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Mogą być styki zaśniedziałe no ale to trzeba sprawdzić tak jak powiedział kolega wyżej miernikiem , probowka jak nie potrafisz zrobic tego sam poproś sąsiada :D Jeśli chodzi o kierunki tylne częstym problemem jest zanik masy bo jak wiadomo owe kierunki są ruchome dlatego na dziurach itp. może ona zanikać :D

Edytowany przez lakiki, 08 sierpień 2011 - 12:43.

#48 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 05:47

Instalacja elektryczna Bizon Z056 panowie mam problem otóż po odpaleniu b56 nie zauważyłem że mam luzny przewód i dotknął obudowy od filtra powietrza co idzie od alternatora do bezpiecznika tzw.bocznik i mi go zjarało ;[ czy można jakoś samemu zrobić ten mostek <_< czy trzeba kupić nowy ;[

Edytowany przez wiktor27, 14 sierpień 2011 - 05:47.

#49 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 27 sierpień 2011 - 08:39

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Jak chcesz mieć amperomierz dwuwychyłowy, by obserwować ładowanie i rozładowywanie akumulatora, to plus amperomierza podłącz do zacisku alternatora 19 (lub 30) oraz do stacyjki pod zacisk 30, a minus amperomierza podłącz do dodatniego bieguna akumulatora. W starszych Bizonach jest bocznik, więc do jednej z jego większych śrub podłączamy gruby czerwony kabel od alternatora (zacisk 19), zielono czarny nieco cieńszy kabel zasilający stacyjkę, a do mniejszej śruby przy tej większej podłączamy fioletowy kabel do amperomierza zacisk 30a. Do drugiej większej śruby podłączamy gruby czarny kabel "idący" na główną śrubę rozrusznika, a do mniejszej śruby pomarańczowy przewód do amperomierza zacisk 30b. Pozdrawiam.

Przerywacz kierunkowskazów znajduje się dokładnie po lewej stronie atrapy pomostu koło skrzynki bezpiecznikowej. Jeżeli go nie ma lub występuje podejrzenie, że może być uszkodzony, to zewrzyj dwa kabelki i włącz któryś z kierunkowskazów.

Edytowany przez Ares, 04 wrzesień 2015 - 17:40.

#50 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 09:21

Instalacja elektryczna Bizon Z056 ile może kosztować ( jeżeli wogóle jest w sprzedaży ) kompletna instalacja do bizona z056 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 14:49

Jak chcesz mieć amperomierz dwuwychyłowy, by obserwować ładowanie i rozładowywanie akumulatora, to plus amperomierza podłącz do zacisku alternatora 30 oraz do stacyjki pod zacisk 30, a minus podłącz do minusa amperomierza. Pozdrawiam.

Coś chyba nie tak z tym opisem podłączenia amperomierza,zwarcie będzie jak byk!!!

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#52 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 23:31

ile może kosztować ( jeżeli wogóle jest w sprzedaży ) kompletna instalacja do bizona z056 ??

http://allegro.pl/listing.php/search?string=instalacja+bizon&category=0&sg=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

Na allegro jest tylko to.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 09:25

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Cena jest spora, ale wykonać samemu też trzeba troszkę pracy włożyć (przewód, złączki, opaski, taśma itp to też się sumka uzbiera.)

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 09:19

Coś chyba nie tak z tym opisem podłączenia amperomierza,zwarcie będzie jak byk!!!

Poprawiłem poprzedni post, żeby na przyszłość ktoś mógł z tego skorzystać :)

Edytowany przez Ares, 04 wrzesień 2015 - 15:41.

#55 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 12:08

jak nie były fabrycznie montowane skoro mam schemat z opisem.My mamy bizona zo50 przerobionego na zo56 tylko że instalacja jest od 50 i chce zrobić jak ma 56 i dlatego się pytam od czego są te kontrolki i przyciski bo u nas ich niema,gdzie orginalnie 56 ma przycisk rozrusznika i włącznik koguta ,prosiłbym o zdjęcie tych przycisków i czujnika przeciążeniowego żebym wiedział gdzie jest zamontowany

Schemat kombajnu który podałeś jest nieczytelny. Czy możesz go tutaj podesłać w lepszej jakości, bo jest mi potrzebny do kombajnu Z056/3. Pozdrawiam.

Ja mam te przyciski w Rekordzie fabrycznie. Jeden jest do włączania a drugi do wyłączania hebla. W Suprach jest mechaniczne pod klapa.

Od bodajże roku 1987 w Z056 i Z058 były już impulsowe odłączniki akumulatorów. Pozdrawiam.

#56 Share piotrek1805

piotrek1805

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 11:58

Instalacja elektryczna Bizon Z056 witam mam problem z instalacją w moim bizonie. gdy włączę światła "krótkie świeci mi lewy reflektor i prawy halogen a gdy "długie to odwrotnie. znalazłem spalony bezpiecznik ale zaraz po włożeniu nowy też strzelił. co może być przyczyną? od czego zacząć?

#57 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:17

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Instalacja ma gdzieś przebicie,może nie mieć masy w którejś lampie lub też kabelki w stacyjce czy na jakimś złączeniu stykają się.Weź popatrz i styki to posmaruj smarem żebyś za rok nie musiał tego robić bo wilgoć podejdzie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#58 Share piotrek1805

piotrek1805

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:21

Instalacja elektryczna Bizon Z056 ok dzięki za radę. a gdzie najczęściej robi się przebicie w bizonach tzn w ktorym odcinku najczęsciej? bo jest trochę tych kabli tam;)

#59 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 02 czerwiec 2012 - 15:20

Instalacja elektryczna Bizon Z056 To nie ma chyba takiego miejsca bo to gdzie jest źle zrobione to to za jakiś czas wyjdzie.My jak mieliśmy bizona to jak się dobrze zrobiło instalację to nie było problemów.Z instalacjami w kombajnach tak jest że przeważnie będą jakieś problemy.W naszych Mercatorach to też powinno się poprawić instalację szczególnie na światła z tyłu.

Podejrzewam że najczęściej może być koło stacyjki lub też w zegarach,ale to w zegarach to mało kto rusza a jak już rusza to źle wsadzi wsuwkę,dotknie blachy i już zwarcie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share flesz

flesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:09

Instalacja elektryczna Bizon Z056 witam mam pytanko czy wiecie moze jak podłaczyc czujnik paliwa w bizonie z 56 z 88roku bo przy czujniku sa trzy wsówki a wychodza dwa kable a jak włoze kluczyk w stacyjke pokazuje maksymalna wartosc nie wiem czy musze wymienic cos czekam na porady z goy dziekuje