Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#21 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 18:04

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Gdy silnik pracuje powinno być 28-29Volt.
O ile dobrze pamietam to w ZO56 nie ma amperomierza tylko woltomierz na którym wszystko jest ładnie oznaczone kolorami.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 19:53
  •  

#22 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 01 sierpień 2010 - 18:17

Musisz zapatrzyć się w miernik za 20zł i sprawdzić napięcie na akumulatorach w czasie pracy silnika.

Pewien mechanik już sprawdzał swoim przyrządem i jak silnik chodził to właśnie ledwie co pokazywało, dopiero jak ruszał stykami przy regulatorze to coś było no, ale to zawsze będzie przy takim stykaniu styków.

#23 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 18:31

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Najpierw zmień regulator a później mechanika.

#24 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 02 sierpień 2010 - 17:51

Instalacja elektryczna Bizon Z056 U mnie elektryk ustawiał blaszki w regulatorze. Kiedyś miałem takie ladowanie, że wskazówka była na czerwonym polu. Trzeba było światła włączać, by było niższe. Teraz elektryk elegancko mi ustawił ładowanie.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#25 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 19:49

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Po to regulator jest zalakowany na śrubie, żeby żaden '' mechanik '' go nie otwierał. Jeśli źle ładuje to na złom! Regulator napięcia jest pokaźną przyczyną zapaleń kombajnów!
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#26 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:14

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Witam wszystkich mam pytanie czy wie ktoś czemu nie działają mi halogeny przy kabinie dwa na samej górze i dwa tak na środku i jeden tak który daje światło na wysyp zboża np jak w nocy i ten co oświetla ten wysyp działa a te zo u górze i na środku kabiny nie działaja:( i oświetlenie w kabinie też działa czyżby instalacja za słaba?

#27 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:27

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Bez urazy ale nikt tu na forum wróżka nie jest. Sprawdź masę, bezpieczniki, żarówki, włączniki. Instalacja fabryczna czy ktoś robił na własną rękę? Na odległość to wróżenie z fusów.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#28 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:20

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Ale może juz ktoś miał taki problem ja wiem że u każdego może byc inaczej:)To instalacja fabryczna chyba że poprzedni właściciel bawił się w elektronika.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 05 styczeń 2011 - 23:55.

#29 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:30

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Sprawdzałeś wogóle coś??Sprawdź żarówki a jak dobre to bierzesz próbówkę albo miernik i sprawdź czy wogóle prąd dochodzi do tych lamp, przyczyn może być wiele

#30 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 05:00

Instalacja elektryczna Bizon Z056 koledzy mam pytanko czy winą nieładowania akumulatorów w b-56 może być wadliwa stacyjka? :blink: regulator napięcia mam nowy,alternator sprawny,miernik ładowania działa :P tylko jak wczasie gdy bizonek jest ruchu to ładowanie przestaje działać ;[ włączam kierunki to mi się choinka robi <_< ipo dniu nawet jak zjade do domu to niemoge go odpalić.jest czas do żniw ale lepiej wczesnie się za to wziąć za rady dziękuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 05:30

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Mało prawdopodobne aby przyczyną była stacyjka.
Powodem może być słaba masa całego kombajnu.
Najlepiej miernik w dłoń i mierzyć po kolei napięcia.

#32 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 27 maj 2011 - 16:49

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dołączę się do tematu bo mam problem odnośnie podłączenia wielowskaźnika, jak powinny być podłączone wskaźniki od temperatury wody,oleju ciśnienia oleju i wskaźnika paliwa. W tej chwili do wskaźników temperatury oleju, wody, ciśnieniu oleju, ładowania i poziomu paliwa dochodzą przewody po jednym do każdego połączone w szereg masa kolor brązowy i podejrzewam zasilanie połączone w szereg kolor czarny i do wskaźnika paliwa dochodzi biało-czarny , do temperatury wody żółto- zielony, temp. oleju czerwono-czarny i ciśnienie oleju czerwono- niebieski.Do tej pory chodził wskażnik tylko od temp oleju i teraz chciałbym to naprawić. Myślałem, że jeżeli np.: do wskaźnika temp. wody dochodzi przewód żółto- zielony to przy czujniku temp wody też powinien być przewód żółto-zielony lecz tak nie jest.
A ile przewodów dochodzi do czujnika poziomu paliwa?

#33 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:18

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Jeżeli się nie mylę to w Rekordzie dochodzi 1 przewód (masa jest dostarczana poprzez mocowania).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2011 - 19:35

Dołączę się do tematu bo mam problem odnośnie podłączenia wielowskaźnika, jak powinny być podłączone wskaźniki od temperatury wody,oleju ciśnienia oleju i wskaźnika paliwa. W tej chwili do wskaźników temperatury oleju, wody, ciśnieniu oleju, ładowania i poziomu paliwa dochodzą przewody po jednym do każdego połączone w szereg masa kolor brązowy i podejrzewam zasilanie połączone w szereg kolor czarny i do wskaźnika paliwa dochodzi biało-czarny , do temperatury wody żółto- zielony, temp. oleju czerwono-czarny i ciśnienie oleju czerwono- niebieski.Do tej pory chodził wskażnik tylko od temp oleju i teraz chciałbym to naprawić. Myślałem, że jeżeli np.: do wskaźnika temp. wody dochodzi przewód żółto- zielony to przy czujniku temp wody też powinien być przewód żółto-zielony lecz tak nie jest.
A ile przewodów dochodzi do czujnika poziomu paliwa?

• Nie wiadomo czy ktoś nie grzebał już w instalacji i nie namieszał w przewodach?
  • instalacja może być w porządku a czujniki są do wymiany
  • jeżeli masz stary typ zegara , to czujniki nowego typu się nie zgrywają, a do starego typu nie dostaniesz - wymiana zegara a to jest droga zabawka
  • do czujnika paliwa dochodzi jeden przewód chociaż istnieje możliwość podłączenia kontrolki rezerwy paliwa

#35 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 29 maj 2011 - 07:19

Instalacja elektryczna Bizon Z056 sprawdziłem przewody i są dobrze podłączone np od czujnika ciśnienia oleju jest podłączony do wskaźnika ciśnienia oleju lecz cały czas wskaźnik pokazuje maksymalna wartość nawet przy zgaszonym silniku i przy odłączonym przewodzie od czujnika również jest na max, dopiero po odłączeniu kostki przy wskaźniku wskazówka spada i tak samo jest z czujnikiem paliwa. Co to może być za przyczyna czy uszkodzony czujnik czy wskaźnik?
Jak macie podłączony czujnik poziomu paliwa bo u mnie przy czujniku są 3 ,,wsuwki'' i przewód czarno - biały. Bizon jest 1986 roku z września.

#36 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 maj 2011 - 08:56

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Z tymi kolorami to się możesz domyśleć jak jest, jeżeli pokazuje max wartość to znaczy że masz pewnie źle podłaczone przewody nie pamiętam numerków kabli i wsuwek myśle że wrzuce ci je popołudni, chyba że ktoś mnie uprzedzi, a więc tak jeżeli odłączasz kabel od czujnika jest zegar zamknięty, a dopiero jak przy zegarkach odłączysz wskazówka opada, czyli masz zamienione kable , lub gdzieś w wiązce jest przebicie między kablami,i prąd zamiast z czujnika oporowego podnosi wskazówke, to zasila go cały czas na ful a ty napisałeś że masz kostke do zegarów, jest cała oryginalna kostka ? u mnie nie ma kostki,nie pocięte kable połatane izolacją, masz szczury?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#37 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:02

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A więc tak kostkę przy każdym wskaźniku mam na 3 wsuwki i kostki są oryginalne i żadnych przeróbek nie widać, wszystko jest połączone poprzez kostki , i szczurów też nie mam. Dokładnie to jest tak z tym wskaźnikiem, po włożeniu kluczyka wskazówka od poziomu paliwa i od ciśnienia oleju pokazuje maksymalną wartość, po odłączeniu kabla od czujnika ciśnienia oleju nic się nie zmienia cały czas na maxa, a jak odłączę całą kostkę to dopiero wskazówka opada. Będę wdzięczny jeśli podeślesz mi podłączenie przewodów do wskaźników.

#38 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 maj 2011 - 17:09

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Zajrzałem z ciekawości do mojego kombajnu, u mnie sa pojedyncze wsuwki nie w kostce przy zegarach, ale też po 3,szukałem w katalogu ale mój katalog części ma ponad 25lat i rozumiesz jak wygląda, nawet nie ma wszystkich kartek, znalazłem opis do zegarów, ale rysunku tzn. schematu nie znalazłem, jeżeli masz katalog to tam jest schemat zegarów, jutro ci wrzucę numery wsuwek i odpowiadające im kolory kabli w moim bizonie , bo rozumiesz że dziś niedziela nie będe się smolił, ale uprzedzam że mój jest starszy i raczej będą rozbieżności, mój brat ma też z 86r czy 88r to sprawdze u niego przy okazji, do żniw jeszcze troche czasu
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 29 maj 2011 - 17:37

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Patrząc na schemat to pod zacisk "M" musisz podłączyć przewód od czujnika, bo "31" - masa, "30" - plus.

Schemat do pobrania: http://chomikuj.pl/S...at Bizon Rekord

Edytowany przez Sadek, 29 maj 2011 - 17:50.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:02

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Wie ktoś może gdzie w Z056 znajduje się przerywacz do kierunkowskazów ??
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53