BoNes

Instalacja elektryczna Bizon Z056

Polecane posty

NH8670    1

Witam wszystkich mam pytanie czy wie ktoś czemu nie działają mi halogeny przy kabinie dwa na samej górze i dwa tak na środku i jeden tak który daje światło na wysyp zboża np jak w nocy i ten co oświetla ten wysyp działa a te zo u górze i na środku kabiny nie działaja:( i oświetlenie w kabinie też działa czyżby instalacja za słaba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale nikt tu na forum wróżka nie jest. Sprawdź masę, bezpieczniki, żarówki, włączniki. Instalacja fabryczna czy ktoś robił na własną rękę? Na odległość to wróżenie z fusów.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NH8670    1

Ale może juz ktoś miał taki problem ja wiem że u każdego może byc inaczej:)To instalacja fabryczna chyba że poprzedni właściciel bawił się w elektronika.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Sprawdzałeś wogóle coś??Sprawdź żarówki a jak dobre to bierzesz próbówkę albo miernik i sprawdź czy wogóle prąd dochodzi do tych lamp, przyczyn może być wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

koledzy mam pytanko czy winą nieładowania akumulatorów w b-56 może być wadliwa stacyjka? :blink: regulator napięcia mam nowy,alternator sprawny,miernik ładowania działa :P tylko jak wczasie gdy bizonek jest ruchu to ładowanie przestaje działać ;[ włączam kierunki to mi się choinka robi <_< ipo dniu nawet jak zjade do domu to niemoge go odpalić.jest czas do żniw ale lepiej wczesnie się za to wziąć za rady dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mało prawdopodobne aby przyczyną była stacyjka.

Powodem może być słaba masa całego kombajnu.

Najlepiej miernik w dłoń i mierzyć po kolei napięcia.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dołączę się do tematu bo mam problem odnośnie podłączenia wielowskaźnika, jak powinny być podłączone wskaźniki od temperatury wody,oleju ciśnienia oleju i wskaźnika paliwa. W tej chwili do wskaźników temperatury oleju, wody, ciśnieniu oleju, ładowania i poziomu paliwa dochodzą przewody po jednym do każdego połączone w szereg masa kolor brązowy i podejrzewam zasilanie połączone w szereg kolor czarny i do wskaźnika paliwa dochodzi biało-czarny , do temperatury wody żółto- zielony, temp. oleju czerwono-czarny i ciśnienie oleju czerwono- niebieski.Do tej pory chodził wskażnik tylko od temp oleju i teraz chciałbym to naprawić. Myślałem, że jeżeli np.: do wskaźnika temp. wody dochodzi przewód żółto- zielony to przy czujniku temp wody też powinien być przewód żółto-zielony lecz tak nie jest.

A ile przewodów dochodzi do czujnika poziomu paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Jeżeli się nie mylę to w Rekordzie dochodzi 1 przewód (masa jest dostarczana poprzez mocowania).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dołączę się do tematu bo mam problem odnośnie podłączenia wielowskaźnika, jak powinny być podłączone wskaźniki od temperatury wody,oleju ciśnienia oleju i wskaźnika paliwa. W tej chwili do wskaźników temperatury oleju, wody, ciśnieniu oleju, ładowania i poziomu paliwa dochodzą przewody po jednym do każdego połączone w szereg masa kolor brązowy i podejrzewam zasilanie połączone w szereg kolor czarny i do wskaźnika paliwa dochodzi biało-czarny , do temperatury wody żółto- zielony, temp. oleju czerwono-czarny i ciśnienie oleju czerwono- niebieski.Do tej pory chodził wskażnik tylko od temp oleju i teraz chciałbym to naprawić. Myślałem, że jeżeli np.: do wskaźnika temp. wody dochodzi przewód żółto- zielony to przy czujniku temp wody też powinien być przewód żółto-zielony lecz tak nie jest.

A ile przewodów dochodzi do czujnika poziomu paliwa?

  1. Nie wiadomo czy ktoś nie grzebał już w instalacji i nie namieszał w przewodach?
  2. instalacja może być w porządku a czujniki są do wymiany
  3. jeżeli masz stary typ zegara , to czujniki nowego typu się nie zgrywają, a do starego typu nie dostaniesz - wymiana zegara a to jest droga zabawka
  4. do czujnika paliwa dochodzi jeden przewód chociaż istnieje możliwość podłączenia kontrolki rezerwy paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

sprawdziłem przewody i są dobrze podłączone np od czujnika ciśnienia oleju jest podłączony do wskaźnika ciśnienia oleju lecz cały czas wskaźnik pokazuje maksymalna wartość nawet przy zgaszonym silniku i przy odłączonym przewodzie od czujnika również jest na max, dopiero po odłączeniu kostki przy wskaźniku wskazówka spada i tak samo jest z czujnikiem paliwa. Co to może być za przyczyna czy uszkodzony czujnik czy wskaźnik?

Jak macie podłączony czujnik poziomu paliwa bo u mnie przy czujniku są 3 ,,wsuwki'' i przewód czarno - biały. Bizon jest 1986 roku z września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Z tymi kolorami to się możesz domyśleć jak jest, jeżeli pokazuje max wartość to znaczy że masz pewnie źle podłaczone przewody nie pamiętam numerków kabli i wsuwek myśle że wrzuce ci je popołudni, chyba że ktoś mnie uprzedzi, a więc tak jeżeli odłączasz kabel od czujnika jest zegar zamknięty, a dopiero jak przy zegarkach odłączysz wskazówka opada, czyli masz zamienione kable , lub gdzieś w wiązce jest przebicie między kablami,i prąd zamiast z czujnika oporowego podnosi wskazówke, to zasila go cały czas na ful a ty napisałeś że masz kostke do zegarów, jest cała oryginalna kostka ? u mnie nie ma kostki,nie pocięte kable połatane izolacją, masz szczury?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A więc tak kostkę przy każdym wskaźniku mam na 3 wsuwki i kostki są oryginalne i żadnych przeróbek nie widać, wszystko jest połączone poprzez kostki , i szczurów też nie mam. Dokładnie to jest tak z tym wskaźnikiem, po włożeniu kluczyka wskazówka od poziomu paliwa i od ciśnienia oleju pokazuje maksymalną wartość, po odłączeniu kabla od czujnika ciśnienia oleju nic się nie zmienia cały czas na maxa, a jak odłączę całą kostkę to dopiero wskazówka opada. Będę wdzięczny jeśli podeślesz mi podłączenie przewodów do wskaźników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zajrzałem z ciekawości do mojego kombajnu, u mnie sa pojedyncze wsuwki nie w kostce przy zegarach, ale też po 3,szukałem w katalogu ale mój katalog części ma ponad 25lat i rozumiesz jak wygląda, nawet nie ma wszystkich kartek, znalazłem opis do zegarów, ale rysunku tzn. schematu nie znalazłem, jeżeli masz katalog to tam jest schemat zegarów, jutro ci wrzucę numery wsuwek i odpowiadające im kolory kabli w moim bizonie , bo rozumiesz że dziś niedziela nie będe się smolił, ale uprzedzam że mój jest starszy i raczej będą rozbieżności, mój brat ma też z 86r czy 88r to sprawdze u niego przy okazji, do żniw jeszcze troche czasu


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wie ktoś może gdzie w Z056 znajduje się przerywacz do kierunkowskazów ??




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Gdzieś koło schodków pod pomostem, albo włącz kierunki to usłyszysz pykanie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

w tym problem że nic mi nie pyka w ogóle nie ma kierunkowskazów ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Powinien być koło skrzynki bezpieczników. Jeśli nie ma to może ktoś wyjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie co może być pomieszane w b56 głównie chodzi o światła pozycyjne i kierunkowskazy :blink: otóż po włączeniu stacyjki i przełożeniu na pozycyjne to palą się tylnie a przód wcale ;[ a jak właczam kiernki to mryga tylko tylni lewy przód wcale no i jak daje na drugą strone to niema wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

sprawdź bezpieczniki, żarówki, jeżeli nie to spróbuj znaleźć coś na przewodach, może są uszkodzone, ale nie martw się, nie Twój pierwszy Bizon co nie ma kierunków.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

żarówki zmieniłem na nowe i nic nie dało ;[ kierunki raczej musze mieć ponieważ psiarnia jeżdzi 2 razy na dzień niewiadomo kiedy nadjadą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lakiki    0

Mogą być styki zaśniedziałe no ale to trzeba sprawdzić tak jak powiedział kolega wyżej miernikiem , probowka jak nie potrafisz zrobic tego sam poproś sąsiada :D Jeśli chodzi o kierunki tylne częstym problemem jest zanik masy bo jak wiadomo owe kierunki są ruchome dlatego na dziurach itp. może ona zanikać :D

Edytowano przez lakiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie mam problem otóż po odpaleniu b56 nie zauważyłem że mam luzny przewód i dotknął obudowy od filtra powietrza co idzie od alternatora do bezpiecznika tzw.bocznik i mi go zjarało ;[ czy można jakoś samemu zrobić ten mostek <_< czy trzeba kupić nowy ;[

Edytowano przez wiktor27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ares    3

Jak chcesz mieć amperomierz dwuwychyłowy, by obserwować ładowanie i rozładowywanie akumulatora, to plus amperomierza podłącz do zacisku alternatora 19 (lub 30) oraz do stacyjki pod zacisk 30, a minus amperomierza podłącz do dodatniego bieguna akumulatora. W starszych Bizonach jest bocznik, więc do jednej z jego większych śrub podłączamy gruby czerwony kabel od alternatora (zacisk 19), zielono czarny nieco cieńszy kabel zasilający stacyjkę, a do mniejszej śruby przy tej większej podłączamy fioletowy kabel do amperomierza zacisk 30a. Do drugiej większej śruby podłączamy gruby czarny kabel "idący" na główną śrubę rozrusznika, a do mniejszej śruby pomarańczowy przewód do amperomierza zacisk 30b. Pozdrawiam.

 

Przerywacz kierunkowskazów znajduje się dokładnie po lewej stronie atrapy pomostu koło skrzynki bezpiecznikowej. Jeżeli go nie ma lub występuje podejrzenie, że może być uszkodzony, to zewrzyj dwa kabelki i włącz któryś z kierunkowskazów.

Edytowano przez Ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

ile może kosztować ( jeżeli wogóle jest w sprzedaży ) kompletna instalacja do bizona z056 ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj