Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:03

Jak się wychyla to nie ma masy.

Koledzy, nie mogę wyregulować regulatora napięcia. Przyczyną tego może być to, że są nierówne akumulatory? Jeden mam 110 a drugi wziąłem z auta 60 czy 65. Albo ładuje za mocno, albo wcale... Macie jakiś patent na to?

Na kombajnie nie wyregulujesz. Po pierwsze muszą być takie same akumulatory, po drugie dobrze naładowane. Poza tym muszą być odpowiednie odległości między stykami i między rdzeniem a kotwicą. Z tym, że takiego zużytego regulatora nie opłaca się regulować, bo nawet jak Ci się uda to zrobić to i tak nastawy będą się zmieniać w trakcie pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 03:27
  •  

#242 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 09:08

Wymieniłem regulator napięcia na elektroniczny ten niebieski co na internecie po cztardzieści parę złotych chodzi. Ale do rzeczy- przed wymianą wskazówka od napięcia szła na ponad 30v, po wymianie ustawiając obroty silnika w połowie (na wolnych zresztą też) napięcie skacze od 28 do 30v- podobnie jest gdy mierzę na akumulatorach. Dodam że akumulatory Centry 120Ah 870A a więc te mniejsze nie oryginalne. Boję się żeby ich nie przeładowało (wybuchowo). Po obczytaniu się wiem że te regulatory są dobre ale dwie sztuki na dziesięć. O czym świadczy takie skakanie napięcia?

#243 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:08

U mnie ten niebieski wytrzymał 3 godziny.

Elektrotechnik-regulator jest nowy, polski. Założę dwa równe akumulatory i wtedy zobaczę. Jeden nowy, jeden ładowany przed sezonem codziennie kilka godzin niedużym prądem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#244 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:19

Ile lat ja z tym walczyłem??!!

w ubiegłym roku dałem swój alternator koledze @elektrotechnik do przeróbki na 9 diodowy, do tego kolega dorobił mi regulator napięcia.

Kupiłem nowe akumulatory i dopiero od tego momentu jest normalnie....

wcześniej dziesiątki regulatorów - mechaniczne elektroniczne, niebieskie, czarne, itd itp, wszystko jak krew w piach...

działało pół dnia i koniec!

#245 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:31

U mnie to wogóle najlepiej byłoby postawić od nowa instalację...

Elektotechnik- a są jakieś dane książkowe jakie przerwy mają być na regulatorze lub coś w ten deseń? Czy wszystko na czuja?

Edytowany przez master20002, 05 lipiec 2016 - 14:05.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#246 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 19:01

Od Autosana nie pasuje regulator, tam nie było problemów z ładowaniem ?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#247 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 13:17

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Hallo.hallo spala mi.sie bezpiecznik z tylu w bizonie przy pradnicy.gdzie szukac problemu.chodzi o zegary.

#248 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 14:29

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Prądnica w Bizonie z bezpiecznikiem ???

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#249 Share damiano98

damiano98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 20:38

Witam, w swoim bizonie z056 wymieniłem zegar zespolony, ponieważ w starym nie wskazywały wskaźniki od temperatury wody i oleju. Czujniki zostawiłem stare (czujnik wody: 130° 8612;  czujnik oleju: 38001635001). Wskaźniki od ciśnienia oleju, poziomu paliwa i ładowania działają prawidłowo. Problem pojawia się przy wskaźnikach temperatury wody i oleju. Po wciśnięciu kluczyka wychylają się one do ok. 60 °C. Po zmasowaniu kabli od czujników wychylają się do 120°C więc sądzę, że je dobrze podłączyłem.  Czy problemem są stare czujniki, a może coś innego ? 

Dziękuje i pozdrawiam.

#250 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 23 lipiec 2016 - 22:57

Hallo.hallo spala mi.sie bezpiecznik z tylu w bizonie przy pradnicy.gdzie szukac problemu.chodzi o zegary.

O który bezpiecznik dokładnie chodzi koledze?. Ten główny 25A? (chociaż on jest bliżej rozrusznika). Innego bezpiecznika poza tym głównym (przynajmniej w Z056) nie ma przy alternatorze, a ewentualny bocznik jest pod zegarami.

Witam, w swoim bizonie z056 wymieniłem zegar zespolony, ponieważ w starym nie wskazywały wskaźniki od temperatury wody i oleju. Czujniki zostawiłem stare (czujnik wody: 130°C 8612; czujnik oleju: 38001635001). Wskaźniki od ciśnienia oleju, poziomu paliwa i ładowania działają prawidłowo. Problem pojawia się przy wskaźnikach temperatury wody i oleju. Po wciśnięciu kluczyka wychylają się one do ok. 60 °C. Po zmasowaniu kabli od czujników wychylają się do 120°C więc sądzę, że je dobrze podłączyłem. Czy problemem są stare czujniki, a może coś innego ?
Dziękuje i pozdrawiam.

Z którego roku jest kombajn? W starszych rocznikach Z056 były czujniki temperatury, których rezystancja wzrastała wraz ze wzrostem temperatury. W nowszych rocznikach Z056 zastosowano czujniki temperatury, w których rezystancja malała wraz ze wzrostem temperatury.

Edytowany przez Ares, 24 lipiec 2016 - 07:26.

#251 Share c3603p4x4

c3603p4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2016 - 15:11

Mam takie pytanko gdzie się znajduje czujnik temperatury oleju w bizonie zo56

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#252 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:45

Pod pompą wtryskową, w misce po lewej stronie .