Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 lipiec 2015 - 12:49

Nie wyregulujesz tego jak nie znasz dobrze zasady działania regulatora. Tam reguluje się napięcie ładowania, histerezę przełączania itp. w sumie jest sporo kombinacji. Poza tym nawet jakby Ci się udało to po paru godzinach i tak straci nastawy. Najlepiej przerobić alternator na dziewięciodiodowy i zamontować regulator elektroniczny. Ostatnio modernizowałem alternator w ten sposób dla kolegi @panczo1922. Regulator był mojej konstrukcji wmontowany w obudowę mechanicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 23:55
  •  

#202 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 lipiec 2015 - 13:07

Właśnie w prądach nie mam za bardzo rozeznania, tylko podstawowe. Myślę zmienić alternator na jakiś samochodowy np od scani i wtedy byłoby po problemie. Może głupie pytanie, ale te alternatory co są w bizonie można przerobić na więcej diod?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#203 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 21:57

Mam przekaźnik na 40A tylko ze na 12 volt czy  on jest faktycznie 12voltowy? czy moze jednak da rade na 24? i kolejne pytanie pociagne  sobie  przewod od kabla z akumlatorów na przekaznik i drugi na elektro magnes a teraz zeby podłaczyc przekaznik musze  podjechac 2 kablami pod wlacznik i czy oba te kable maja byc z przekanika? czy jeden ma byc ze stacyjki ? przekaznik ma 5 pinow musze wykorzystac wszystkie?

87- odbiornik? czyli moj elektromagnes?
30- zasilanie? czyli moj kabel od wlacznika pradu? dac pomiedzy bezpiecznik?
86- masa?
85 kabel z wlacznika? czy w takim wypadku  mogę wykorzystac głowny kabel ktory mi teraz zasila elektromagnes?

Taki przekaznik wystarczy http://allegro.pl/pr...5068626274.html

I jeszcze takie pytanko jak teraz mogę zmierzyć natęzanie multimetrem ? może na bezpieczniku? jedna koncowka na blaszke od bezpiecznika a druga na mase?

#204 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 22:35

85 - przewód z włącznikiem którym chcesz włączać elektromagnes, a prąd można wziąć z puszki bezpieczników, itp.

86 - masa

87 - elektromagnes

30 - gruby, porządny kabel z bezpiecznikiem (przez niego będzie zasilany elektromagnes)

Jeśli u Wuja pali stacyjkę, to należy ją ominąć właśnie przekaźnikiem.

#205 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 06:04

@Snajper20 dla własnego i innych bezpieczeństwa odpuść sobie te "naprawy" i wezwij kogoś kompetentnego. Sprzęgło sieczkarni pobiera 5A i nie ma prawa palić bezpiecznika 25A. Jeżeli pobiera więcej to jest do wymiany, i żadne druciarstwo z przekaźnikami nie pomoże. I dopóki nie przeczytasz kilku książek o miernictwie elektrycznym nie zabieraj się za pomiary, bo jak włączysz amperomierz tak jak piszesz to bocznik wyparuje w ciągu pół sekundy.

Właśnie w prądach nie mam za bardzo rozeznania, tylko podstawowe. Myślę zmienić alternator na jakiś samochodowy np od scani i wtedy byłoby po problemie. Może głupie pytanie, ale te alternatory co są w bizonie można przerobić na więcej diod?

Można, przecież napisałem, że tak robię i działa bezproblemowo. A te moje regulatory montuję od 15 lat i wszystkie działają do dzisiaj.

#206 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 06:41

Elektromagnes myślę że będzie ok ;)  znajomy mi przyjedzie i sprawdzi pobór prądu, przyczyna moze być uszkodzony przerywacz którego to 1 własciciel bizona wlozyl obrazu przy stacyjce i miast kostki zalozyl zwykly, w przerywaczu byla dziura na 2 cm wiec kupiłem nowy ale po 5 hektarach tez jest dziura, gdzies go  gniecie i tyle nie możliwe jest  bym na bezpieczniku 16A kosił koło 2 godzin a na pożniej na 25 A tylko 20 min, Wywaliłem przerywacz okaże się jeżeli to on jest sprawca to szukam nowego miejsca dla niego ;)

#207 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:40

Elektromagnes myślę że będzie ok

Z takim podejściem lepiej nie zbliżaj się do instalacji elektrycznej w kombajnie. W zasadzie to nie zbliżaj się do żadnej instalacji, bo pisanie na forum i liczenie na cud, że jednak wszystko będzie sprawne mija się z celem.

#208 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 18:48

Witam, nie mam ładowania w bizonie , sprawdziłem napiecie regulatora w kablu  24 wynosi 24,7V , kabel 67 podłaczony pod alternator nr 18 , styki od masy przeczyszczone ,a ładowania nie ma, zauwazyłem że kontrolka sie nie pali wogole na właczonym zapłonie , tylko jak przełacze stacyjke w pozycje 1,2,3 to sie swieci , ale i tak nie ma ładowania.Wskazówka stoi na 24v i ani drgnie dalej . Może być że ta kontrolka jest źle podlaczona ?

Edytowany przez DANDYS, 25 lipiec 2015 - 18:51.

#209 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 18:59

Oryginalnie w Bizonie nie ma kontrolki ładowania, więc nie ma się co świecić. A jeżeli Ty ją masz to musisz się zgłosić do osoby, która ją podłączała, wtedy Ci powie czy jest dobrze, czy źle. W dziale Elektryka jest sposób diagnostyki alternatora. Zmierz podane tam napięcia i podaj tutaj.

#210 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:05

A co moze być ze nie ma ładowania ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:08

Uszkodzony alternator lub uszkodzony regulator.

#212 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:32

Moje mijanie sie z celem okozało się jak najbardziej trafne, zwarcie było na przerywaczu i palilo bezpiecznik.

#213 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:16

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A jest mozliwosc sprawdzeniu alternatora wlasnym zakresie ?

#214 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 08:24

Oczywiście, że jest możliwość, ja tak robię. Ale Ty tego nie zrobisz, bo w poście 176 napisałem Ci gdzie masz szukać instrukcji diagnozowania alternatora, a Ty nadal zadajesz pytania. Skoro nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to tym bardziej alternatora nie naprawisz.

#215 Share koroll

koroll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:45

Instalacja elektryczna Bizon Z056 czy wiecie Panowie skąd jest brany sygnał do napędu licznika motogodzin w z56. mam bizona z pgr i ktoś kiedyś odlaczyl licznik. nie znalazłem przeciętnych kabli licznik zespolony chyba nie był rozbierany.

#216 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:47

przy czujniku oleju prądniczka

#217 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:57

Pytanie aby czy "prądniczka" jest 2 czy 3 przewodowa, bo jeżeli 2 to licznik motogodzin nie będzie działał.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#218 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 13:11

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Robilem pomiar i na alternatorze nr 19-24.8v nr 18 -22v i między19a18 jest wtyczka której nie mam podłączonej .Nie powinna ona być podłączona?
Na tej wtyczce tej wynosi 11,5v.A na regulator nr15-24v

Edytowany przez DANDYS, 05 sierpień 2015 - 13:13.

#219 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 06:54

Przyczyny szukaj w alternatorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 13 październik 2015 - 22:06

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Witam. Czy ktoś wie, co może być przyczyną, że kiedy chcę sprawdzić działanie wskaźnika temperatury wody lub oleju w Bizonie Z056 poprzez zwarcie wyprowadzenia "M" do masy, to wskazówka zamiast wychylić się do maksymalnego położenia, to wychyla się maksymalnie do poziomu ok. 90 st. C?. Wskaźnik mam wymontowany z kombajnu, zasilanie prosto z akumulatora 24V (2x12V szeregowo).

A i posiadam wskaźnik zespolony wersja z amperomierzem, ale nowszego typu (w stosunku do starszego typu ma większe wkłady i nowe piktogramy). Dokładnie tak jak ten: http://img07.staticc...gant-zlotow.jpg