Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna Bizon Z056

251 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BoNes

BoNes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 12:18

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Cześć jestem tu nowy.
Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
Pozdrawiam.
Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dzisiaj, 07:01
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 październik 2008 - 16:24

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Schematy są takie same. Robiłem kilka kombajnów 056 na podstawie tego schematu i wszystko się zgadzało. Mogą różnić się tylko tym, że niektóre REKORDY miały włącznik masy sterowany z kabiny. A co do instalacji to nie wiem czy kupisz nową bo ja nigdzie nie mogłem dostać.

#3 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 październik 2008 - 20:42

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Z056 też miał dwa rodzaje podłączenia wyłącznika masy. Kiedyś spotkalem się z nową instalacją kosztowała chyba 600 zł, więc postanowiłem ratować swoją.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#4 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 18 październik 2008 - 09:48

Instalacja elektryczna Bizon Z056 600 zl to wg mnie nie jest duzo
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#5 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 22:09

Instalacja elektryczna Bizon Z056 czy ktoś morze mi powiedzieć od czego są te 3 żółte kontrolki,2 przyciski obok wielowskaznika,ile kabli musze przeciągnoć do wskaznika paliwa i obrotomierza,gdzie jest włącznik koguta i gniazdo lampy przenośnej i czy w bizonie jest kontrolka ładowania czy tylko woltomierz.I jak podłączyć przekaznik ,i do czego są te wszystkie przyciski i wyłaczniki,mam schemat tylko nie moge go ogarnąć

#6 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 04:44

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Napiszę Ci tak jak jest w rekordzie. Przednia górna kontrolka jest od sprzęgła przeciążeniowego przenośnika kłosowego i ziarnowego. Przedni dolny nie jest podpisany (nic tam nie jest podłączone). Tylny górny jest od sprzęgła przeciążeniowego rozdrabniacza słomy. Tylny dolny jest od lampy błyskowej, a w nawiasie pisze, że gdy kontrolka się świeci jest napełniony zbiornik ziarna. Włącznik koguta jest pod przyciskiem rozrusznika, U mnie na dole wskaźnika zespolonego jest woltomierz, więc u ciebie też powinien być. To co pominąłem to nie wiem, i napisz dokładnie, które włączniki i inne rzeczy masz na myśli na końcu posta.

#7 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:37

Instalacja elektryczna Bizon Z056 wyłącznik minaturowy LM-10R,przycisk N1-1DBZ

#8 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 05:13

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Dla mnie ta legenda instalacji jest za trudna, nie ogarnę jej. Najlepiej napisz do usera elektrotechnik. :D

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2010 - 08:28

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Te przyciski obok wielowskaźnika nie były fabrycznie montowane, ktoś musiał sobie je dołożyć. A wyłącznik miniaturowy LM-10R, to wygląda tak, i jest to czujnik o przeciązenia przenośnika kłosowego/ziarnowego, lub rozdrabniacza słomy.

#10 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 28 lipiec 2010 - 16:54

Instalacja elektryczna Bizon Z056 co do instalacji - reanimować starą - po co robić koszty. Sprawność przewodu można zbadać tanim miernikiem z brzęczykiem lub żaróweczką.
Ktoś pisał o czujniku paliwa - czy on jest tak istotny? Rano jak zalejesz zbiornik do 160 litrów to do końca dnia na pewno starczy.
Ważne by chodziło to co najważniejsze. Poprzedni właściciel z elektryką nie dawał rady a zwłaszcza ze wskaźnikami temperatur. Wstawił dwa zegary temperatury od starego typu bizona (takie z 5m kapilarą)i szczerze powiem te są chyba najlepsze - szkoda tylko że nie podświetlane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 03:20

Instalacja elektryczna Bizon Z056 panowie co moze byc z kierunkami w 056 wtawilem nowy przerywacz,przelacznik nawet stacyjke ale kierunki sie nieodzywaja,zarowki nowe :D :D

#12 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 29 lipiec 2010 - 05:05

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A masz dobre bezpieczniki?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#13 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 17:26

Instalacja elektryczna Bizon Z056 jak nie były fabrycznie montowane skoro mam schemat z opisem.My mamy bizona zo50 przerobionego na zo56 tylko że instalacja jest od 50 i chce zrobić jak ma 56 i dlatego się pytam od czego są te kontrolki i przyciski bo u nas ich niema,gdzie orginalnie 56 ma przycisk rozrusznika i włącznik koguta ,prosiłbym o zdjęcie tych przycisków i czujnika przeciążeniowego żebym wiedział gdzie jest zamontowany

Załączone miniaturki

• 1149392274_1.jpg
  • DSC00093.JPG

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:21

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Te przyciski w niekażdym ZO56 były fabrycznie montowane. Kontrolki to tak: pierwsza pod obrotomierzem młocarni to jest od przeciążenia sprzęgła przenośnika kłosowego i ziarnowego; 2 kontrolka pod obrotomierzem silnika to jest od przeciążenia rozdrabniacza słomy; 3 kontrolka na samym dole jest od lampy błyskowej.

#15 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:23

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Oryginalnie tych przycisków w ZO56 tam nie ma.
Przycisk od rozrusznika jest z tyłu tej konsoli obok tego dużego wyłącznika od sygnału braku ciśnienia oleju.
Wyłącznik od koguta też tam jest.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#16 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:51

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Ja mam te przyciski w Rekordzie fabrycznie. Jeden jest do włączania a drugi do wyłączania hebla. W Suprach jest mechaniczne pod klapa.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#17 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 31 lipiec 2010 - 19:35

Instalacja elektryczna Bizon Z056 O widzę temat już jest. Ja mam problem z ładowaniem w bizonie. Nowe akumulatory, alternator działa, wymieniliśmy regulator napięcia i nic. Jaka może być inna przyczyna, że akumulatory po sezonie siadają? 2 dni koszenia i trzeba ładować akumulatory, bo ledwie obracają dają moc na obrót wału :/

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 04:37

Instalacja elektryczna Bizon Z056 Musisz zapatrzyć się w miernik za 20zł i sprawdzić napięcie na akumulatorach w czasie pracy silnika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 13:17

Instalacja elektryczna Bizon Z056 A jak Ci pokazuje ładowanie na wskaźniku. Jest ono czy go nie ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 16:13

Instalacja elektryczna Bizon Z056 O panowie dobrze trafiłem. Ja właśnie chcę zrobić , by mój bizon ładował akumulatory. Jak sprawdzić, czy bizon ładuje akumulatory, jakie jest te napięcie, gdy ładuje dobrze? Jeśli macie rację to ja mam 2 wyłączniki akumulatorów, bo mam te przyciski na desce rozdzielczej i hebel z tyłu. Moje drugie pytanie jest odnośnie amperomierza, on mi nie pokazuje ładowania, czy przyczyna może być to, że przy heblu ma zdjęte takie 2 żółte kable. Chcę je założyć, ale nie wiem jak, bo nie chcę czegoś popsuć. Mam prośbę do Was, zobaczcie jak one są podłączone, bo w schemacie instalacji ich nie ma.