Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 13 luty 2010 - 19:14

Ursus C-330 Nie wiem co to jest - prywatna osoba. Kup lepiej bezpośrednio z Mielca, skontaktuj się z nimi. Tyle co wysyłka. Chyba, że pojedziesz do Mielca, bo z tego co wiem jesteś z Oświęcimia, a to nie daleko. Ale trochę drogi jest. Ja z Myślenic, może kojarzysz. :D Mój odnośnik
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 Dzisiaj, 23:10
  •  

#22 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 13 luty 2010 - 19:38

Ursus C-330 Do Mielca mam 192km więc nie pojadę tam tylko zamówię kurierem jak będzie taka możliwość jak mówisz że dobre części tam robią.

Ty masz coś do aparatury wtryskowej z tego zakładu?
:D

#23 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:34

Ursus C-330 U mnie całe bebechy pompy i wtryskiwacze chodzą na podzespołach WZM Warszawa i PZL Mielec. :D Pompę miałem robioną dwa razy: pierwszy raz dawno w Zasani koło Trzemeśni, bardzo dobry zakład. Drugi raz w Głogoczowie, nie daleko takich dwóch hoteli. Też polecam. Może kojarzysz któryś z tych zakładów. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#24 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 14 luty 2010 - 13:30

Ursus C-330 Mielec robi ale tylko pompy zasilajace zresztą aparatura idzie spać jeżeli nic sie nie zmieni wiem bo mieszkam 10 km od mielca

Opus meum est

#25 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 15 luty 2010 - 07:32

Ursus C-330 dogadaj się w Agromie kup sam tłoczek -pompki recznej i zobaczysz czy nie to ,ale też wymiana na nową nie zaszkodzi

#26 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:19

Ursus C-330 Pompka zasilająca w mielcu kosztuje 160zł ^^

#27 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:32

Ursus C-330 Dużo za dużo. Dawniej były po nie całe 100. ^^

#28 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:41

Ursus C-330 Zamówiłem z tej aukcji... Bo w sklepie za 60zł kupię i mi za tydzień padnie a ta może pochodzi dłużej ^^

#29 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:22

Ursus C-330 Witam! Sory za odkopanie tematu, ale mam taki problem jak w temacie, c330M zapowietrza się podczas jazdy.
Traktor jest od wujka i mi wczoraj powiedział że jadąc po drodze mu się zapowietrzył(a zazwyczaj jeździ powoli lekki gaz).
Kosiłem wczoraj łąkę i w czasie pracy z kosiarką jeżdżąc na wysokich obrotach się nie zapowietrzył( czasami tak jakby trochę "zapierdził" taki lekki objaw zapowietrzenia, ale szedł).

A dzisiaj przewracając siano czyli jeżdżąc na obrotach ~1200 mi się zapowietrzył z 4 razy. Normalnie słabnie i koniec, a co ciekawe jadąc na 5 gaz do podłogi i nic, to 4 wrzuciłem gaz i też nic, tak go parę razy gazem "podeptałem" i nagle się rozkręcił z obrotami, też potem jeżdżąc jak czułem że się zapowietrza to bieg niżej, wysokie obroty i mu przechodziło.

Co to może byc? Być może jakiś syf gdzieś jest, lub łapie lewe powietrze?
Nic nie widać żeby gdzieś ciekło, choć przewód doprowadzający paliwo z zbiornika do pompy widać że jest już zgrębniały i trochę popękany ale nic z niego nie cieknie.
Odpowietrzałem go na pompie i razem z filtrami też, ale bez różnicy, wkurzało mnie dziś te ciągłe odpowietrzanie go.
Traktor ma zrobione od nowości niecałe 150mth, może przez to że praktycznie cały czas stoi gdzieś coś chwyciło?

Liczę na waszą pomoc i z góry dzięki za odpowiedź ;)

Edytowany przez wojt, 31 maj 2011 - 20:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 31 maj 2011 - 20:43

Ursus C-330 A do filtrów zaglądałeś są czyste... jeśli tak to pozostanie sprawdzenie korka paliwa czy jest otwór odpowietrzający szysty moze robić się podciśnienie i temu sie zapowietrza, lub coś na dnie w baku może być i wpadać w otwór kranika. Jeśli to wyeliminujesz posostanie wyrobiona pompka zasilająca

#31 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 31 maj 2011 - 20:49

Ursus C-330 Musisz wszystko dokładnie wyczyścić sprawdzić odstojnik w pompce zasilającej, wymienić filtry bo pewnie dawno nie zmieniane. Miałem podobnie tylko że w kombajnie, okazało się, że ciągnął z baku syf który był na dnie. W twoim przypadku może być podobnie.

#32 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:58

Ursus C-330 W baku taki lekki nalot na dnie jest, świeciłem po kraniku to wygląda czysty.
Pewnie będzie gdzieś syfem zarąbane. Odkręcałem śrubkę odpowietrzającą filtr, to jej ruszyć nie szło śrubokrętem, dopiero z zestawu kluczy takim pasownym śrubokrętem odkręciłem i na moje oko jeszcze nie była wykręcana więc filtry na bank nie były czyszczone.
Czyli trzeba wszystko poczyścić i się zobaczy. A w filtrach są wkłady filcowe? Czy jeden papierowy i go się po prostu wymienia?

#33 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 31 maj 2011 - 21:00

Ursus C-330 Oby dwa się wymienia za 6-10 zł kupisz komplet. Zacznij od wymiany filtrów jak się nie poprawi to dalej musisz szukać...

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2011 - 21:03

Ursus C-330 Tak jak koledzy piszą trzeba to posprawdzać a w szczególności filtry, bo ten papierowy lubi tak z twardnieć że nie przepuszcza paliwa, on może nie dostawać odpowiedniej ilości paliwa i dlatego spada pod obciążeniem z obrotów.

#35 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:05

Ursus C-330 Jutro jadę po filtry i wymieniam, bo dziś nie było czasu, przy okazji przewód paliwowy z baku do filtrów też wymienię bo jest już popękany.
Pytałem się dziś wujka, to powiedział że on żadnych filtrów nigdy nie czyścił, a podejrzewam że jego teść jak tym od kupna jeździł może z 6-8 lat to też nie czyścił.

Dziś przy zgrabywaniu siana mi się 3x zapowietrzył że gasł, pojechałem go odstawić bo burza szła, a nim bym tego nie zgrabił.

Więc jutro postaram się powymieniać i dam znać, a póki co dzięki za rady ;)

Jak zwykle co innego do roboty i nie dałem rady dzisiaj, ale po filtry byłem i wypiąłem wąż idący z baku do filtrów i niespodzianka...nic nie leci! Tak postało jakiś czas, teraz kilka razy podmuchałem do węza i powoli coś zaczęło lecieć, więc coś tam będzie zatkane. Oby nie kranik do wymiany, bo znowu będę musiał do sklepu jechać :P

Edytowany przez wojt, 02 czerwiec 2011 - 20:17.

#36 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 20:43

Ursus C-330 Problem rozwiązany, okazało się że śrubka w kraniku jakim cudem się poluźniła i się kranik cały nie otwierał, praktycznie tylko milimetr był otwarty, ciekawe jak się to mogło odkręcić.

W odstojniku paliwa było może z pól centymetra syfu, a ta siatka z tego małego filtru do połowy taką mazią zalepiona. To samo filtry paliwa, takie kożuchy tam były że szok, ciekawe że przez zimę to nie pozamarzało, że ten traktor jeszcze jeździł. Dzisiaj cały dzień praktycznie przepracował i wszystko ok :)

#37 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 04 czerwiec 2011 - 20:59

Ursus C-330 dla wygody możesz se naczynie od odstojnika wstawić szklane wtedy widać co tam sie dzieje na dnie ;) a dodatkowo tą siatke z odstojnika mozna wywalić i bez niej frakcje opadną na dno naczynia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 21:20

Ursus C-330 Ale równie dobrze jest czasem wszystko sprawdzić i obejdzie się bez kombinacji. Jeśli w oodstojniku jest za dużo powietrza to tylko może się ono dostać na bardzo małym odcinku instalacji paliwowej i nie trzeba do tego filozofa ani forum. Wystarczy trochę pomyśleć.
KPK Kumurun Team