Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 31 sierpień 2008 - 18:55

Ursus C-330 W tamtym tygodniu robiliśmy remont C-330 i także wymieniliśmy filtry paliwa, szklankę odstojnika szklaną, filterek odstojnika, uszczelkę filterka odstojnika i wszystkie te miedziane uszczelki. Gdy skończyliśmy remont i odpaliliśmy ciągnik w szklance odstojnika zauważyłem latające bąbelki, domyśliłem się ze to powietrze się gdzieś dostaje, ale nie ma widocznych wycieków paliwa i ciągnik się nie zapowietrza ;) myślicie że to wina wężyka? Czy to latanie bąbelków jest normalne? Do wężyka żeby uniknąć wylania się paliwa włożyłem śrubkę "dziesiątkę" i wężyk mógł się rozciągnąć, myślicie ze gdy założę wężyk i ścisnę go ściskiem coś to pomoże, czy szukać problemu gdzie indziej? Dodam ze wszystkie śruby od wężyków po którymi są miedziane podkładki są dobrze dociągnięte :)

POZDRAWIAM C330URSUS :)
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 Dzisiaj, 21:44
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 19:04

Ursus C-330 Zazwyczaj trochę bąbelków lata sobie i nie przejmuj się jeśli nie zapowietrza się. Konstrukcja osadnika jest taka, że zostaje taka poduszka powietrzna.

#3 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 00:02

Ursus C-330 Mozliwe ze wezyk jest rozciagniety, obsadz go dobrze i zacisnij. Ja mialem tak w 3p, powietrze sie dostawalo, a nie bylo zadnychych wyciekow.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#4 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 18:55

Ursus C-330 założyłem ścisk na wężyk i go dobrze docisnąłem i efekt jest podobny ;) Co dalej proponujecie? mam to zostawić w spokoju?

#5 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 02 wrzesień 2008 - 20:30

Ursus C-330 zostaw to w spokoju, jesli ciapek dobrze chodzi to go nie ruszaj, sam troszku przy nich robilem i zauwazylem ze wszystko sie trzyma dopoki nie zacznie sie przy nich grzebac, umnie nie wiem czy lataja abelki bo nigdy sie nie przygladalem, ale po co sie przyczyms meczyc jesli to nie przeszkadza, gzebiac mozesz zrobic wyciek paliwa a jak nie cieknie to sie nie dotykaj.
pozdro

#6 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:06

Ursus C-330 I tak zrobie ;) nic nie cieknie ani sie nie zapowietrza a ze se tam toche powietrza goni to co mnie to co ;)

#7 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:01

Ursus C-330 Mam problem... od paru dni gdy jeżdżę C-330 zapowietrza się bez zasady jadę po drodze bak pełny a on się zapowietrzył... dziś na podwórku mi się zapowietrzył pompka ręczna bardzo słabo pompie nie może wycisnąć paliwa na filtry, odstojnik nie jest pełny, do wężyka dmuchałem. Wszystko szczelne. Filtry zmieniane miesiąc temu.

Co mogło się zepsuć??

Pozdrawiam :P

#8 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 12 luty 2010 - 20:11

Ursus C-330 Zapchany kranik, otwór odpowietrzający od baku, filtry. Sprawdź i zamelduj.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#9 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:26

Ursus C-330 Melduję :D Wyjmowałem wężyk i dmuchałem do baku a korek był zamknięty paliwo z wężyka się leje :P

#10 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 luty 2010 - 21:21

Ursus C-330 Sprawdź uszczelki odstojnika przy pompce zasilającej i filtrach. Ale to raczej powinno się lać.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 luty 2010 - 21:27

Ursus C-330 sprawdz jeszcze dopływ paliwa między przewodem a pompką zasilającą (tam gdzie nakłądasz przewód) mi raz paproch wpadł i zapchał, lub coś masz w baku na dnie, też mi raz śrubka mała wpadła i zatykała otwór w kraniku jak sie dmuchało to normalnie było, zaświeć w bak latarką i zobacz czy nic tam nie ma na dnie

#12 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 13 luty 2010 - 07:48

Ursus C-330 powietrze w zasadzie bedzie w odstojniku -pojezdz dłuzej po czasie powinno zniknąć- jesli nie przecieka odstojnik -dodatkowo jesli coś w baku masz spusc paliwo i zajrzyj a najlepiej zdjąc i juz wiesz sam jesli cos metalowego to magnez... bardzo często przy samym wylocie paliwa z baku do kranika czesto jest syf -trzeba to wyczyscić.

Co do pompki recznej jesli jak podpompowywujesz powinien być opór jesli go niema prawdopodobnie z tąd leci lewe powiertrze i jest razem z paliwem pompowane co widac w odstojniku.Wymienić sam tłoczek skoro mechaniczna pompa podaje dobrze paliwo

#13 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 13 luty 2010 - 09:35

Ursus C-330 oczywiście jeśli paliwo dochodzi własciwie do pompki ręcznej wtedy powinna ona stawiać opór przy pompowaniu, jeśli paliwo nie dochodzi to nawet jak wstawi nową to bedzie tak samo ze nie bedzie podawać na filtry bo co ma podać samo powietrze :P

#14 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 13 luty 2010 - 14:44

Ursus C-330 albo przypchany układ albo pompka paliwa zasilająca poszła spać

Opus meum est

#15 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 13 luty 2010 - 14:48

Ursus C-330 Sprawdż sobie zaworek ssący w pompce paliwowej bo może nie trzymać i przy pompowaniu paliwo sie cofa.

#16 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2010 - 17:52

Ursus C-330 Wykręciłem starą pompkę i ona jest jakaś inna niż te co na grene... sami zobaczcie

Moja pompka: Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

Pompka z grene: Zdjęcie

Różnią się tymi końcówkami, to się przekłada czy coś?

#17 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:31

Ursus C-330 To co miałeś do tej pory to jest oryginał z tym pierścieniem a nowe maja bolce od mechanicznego powawania paliwa , stary typ był lepszy bo nie zcierał tak wałka w pompie wtryskowej . Sprawdź jak pisał kolega wyżej zaworek ssący w pompce zasilającej może sprężynka siadła

Opus meum est

#18 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:36

Ursus C-330 Czyli ta pompka nowa mi spasuje co nie?

Nie będę sie bawił z tym zaworkiem jak pompka spasuje nowa to założe nową 60zł u mnie w agromie myślę że będzie chodziło.

#19 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:48

Ursus C-330 Spasuje. Tylko mam sugestię, kup pompkę zasilającą z PZL Mielec, dorzucisz 40 zł, a na pewno dłużej pochodzi. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:58

Ursus C-330 No ja wolę dołożyć i mieć na dłużej :D

Co myślicie o tym? http://www.allegro.p..._in_poland.html