Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn zbożowy Vektor

97 odpowiedzi na ten temat

#81 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:44

Kombajn zbożowy Vektor Parametrów młocarni itp, to medion 310,deutzfahr 5485, nie wiem też jak taki kombajn z takimi parametrami może młócić ok2.5ha na godzine, napewno nie w zbożu powyżej 4t/ha, albo ten chłopak coś kręci, w czym tyle wymłócił w lichym jęczmieniu tak?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn zbożowy Vektor Dzisiaj, 16:09
  •  

#82 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:22

Kombajn zbożowy Vektor Ja jakoś wolałbym za te kasę mniejszego NH :)

#83 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:07

Kombajn zbożowy Vektor Ta Lida jest na licencji "żniwnego mistrza 525" / case 525 ????
Szczerze mówiąc to aż takie "niskie" te ceny nie są :huh:

#84 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 18:41

Kombajn zbożowy Vektor Przypomniał mi się pewien stary radziecki dowcip:
-Czy to prawda, że w Związku Radzieckim zboże rośnie jak słupy telegraficzne?
-Tak, a nawet rzadziej!

Wątpię, aby ten kombajn miał taką kosmiczną wydajność.

#85 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 październik 2011 - 21:41

Kombajn zbożowy Vektor Panowie :rolleyes: i panie :D jeżeli to czytają, z ogromną aprobata pragnę zakomunikować że przypadkiem będąc ok 25km od domu , u pewnego bardzo miłego pana, i przegadaniu o kocopołach(czyli wszystkim i niczym)2 godzin, dowiedziałem się że kupił 5 lat temu nowego "vektora", gdy poprosiłem by mi go pokazał-powiedział choć młody :lol: ,przy kombajnie nie było hedera ponieważ był 6m, więc oddał go do zmniejszenia , przerobienia kosy na schumacer , i przeróbkę napędu kosy-wałki się rwały. Poza tym właściciel jest zadowolony, wcześniej miał z058 z 2000r. Mnie zaś przeraziła ogromna ilość pasów i przekładni, mocarne wykonanie ram i ogółu (jak amfibia)dostępość części tylko "pronar", a przede wszystkim niechlujne wykonanie :o . Wg.włściciela kombajn w dobrym zbożu ma przepał 40-50min/h, i idzie mu 1500-1600l ON na 60ha koszenia, swojej oceny nie napisze, wypowiedzcie się może , później napisze co myśle :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#86 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 październik 2011 - 05:44

Kombajn zbożowy Vektor 6m heder i 50 min kosić hektar?m Nieporozumienie, co on ma 4 klawisze? Po za tym na 60 ha mi idzie 960 litrów ON. Spalanie też jest jakimś nieporozumieniem.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2011 - 06:37

Kombajn zbożowy Vektor On ma 4 klawisze, ale duże. ;) Dwie wsie dalej był pokaz w rzepaku, generalnie kombajn o potencjale TC 5klawiszy, chociaż operator mówi, że można wejść na 15t/h.

#88 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 październik 2011 - 11:13

Kombajn zbożowy Vektor No jak 15t to inna półka bo ja TC więcej jak 10t nie dałem rady nakosić.

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2011 - 18:33

Kombajn zbożowy Vektor @farmermf sypiesz na postoju? U nas ile się da sypie się w locie, no i główna zasada przyczepa jeździ do kombajnu nie odwrotnie. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 październik 2011 - 19:13

Kombajn zbożowy Vektor No też tak myslałem że przyczepa jedzie do kombajnu i pierwszego dnia zmieniłem zdanie jak się przyszło 3 godziny odkopywać przyczepę i wyciągać na 400km. :lol:
Sypałem po tej wpadce do przyczepy stojącej na drodze tak po 4/5 zbiornika przy wydajności 7t to mi wyszło 10t/h.Przy wysypywaniu pełnego zbiornika w locie da rady więcej wyciągnąć bez strat z tyłu.

#91 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 05 październik 2011 - 21:01

Kombajn zbożowy Vektor

No jak 15t to inna półka bo ja TC więcej jak 10t nie dałem rady nakosić.

Nam w TC 56 udało się uzyskać 12,5t/h. Wysyp na postoju zawsze, ale przyczepa musiała dojechać do kombajnu. Gorzej z odjazdem na pełno, zwłaszcza z P-10, bo nie zawsze Zetor 12145 Turbo dawał radę, czasami na linę na przód C-385 pomagała lub jak blisko bazy to MC TTX210 wyciągałem.
Nie chcę się chwalić ale plony tego roku miałem rekordowe. :) Z 18ha pszenicy Muszelki ukosiliśmy 200t w ciągu w 16 godzin. Zatem wydajność pszenicy ponad 11t/ha, wydajność kombajnu w tej pszenicy 12,5t/h i 1,13ha/h wyszło. Dlatego jestem zwolennikiem podawania wydajności kombajnu w tonach a nie w hektarach na godzinę, bo hektar intensywnej a hektar ekologii to jest różnica. ;)
Pszenica jara miała plon 8t/ha, zatem NH 1,5ha w ciągu 1 godziny przerobił. :)

#92 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 październik 2011 - 06:23

Kombajn zbożowy Vektor Klos, całkiem mozliwe, ja pierwszy sezon to nie do końca wyczułem kombajn, po za tym rekordy koszenia na godz wychodzą większe im większa wydajność zboża. W muszelce prawie słomy nie ma to miałeś lżej. :D

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2011 - 14:03

Kombajn zbożowy Vektor http://www.lupus-wil...mid=121&lang=pl

Dane techniczne...

#94 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 08 październik 2011 - 14:36

Kombajn zbożowy Vektor Silnik Cummins :wub: I już podoba mi się ten kombajn. :D

#95 Share 3333fresh

3333fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:58

Kombajn zbożowy Vektor Ten konbajn nie jest może taki zły bo ma niektóre rozwiązania ściągnięte od class-a i innych znanych kombajnów.Silnik ma bardzo dobry nie do zdarcia tylko ma jedną wadę jest paliwożerny.

#96 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:32

Kombajn zbożowy Vektor .ale 280km do 9m hedera to tak słabo ja to widzę.Mowa o starszym bracie Vectora Acrosie.

#97 Share piston

piston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 maj 2012 - 14:08

Kombajn zbożowy Vektor Witam
Znalazłem ciekawe informacje na temat kombajnu Vector 420 i o innych produktach firmy Rostselmash
http://www.lupus-wil...mid=129&lang=pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:18

Kombajn zbożowy Vektor Czy mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat tego kombajnu ponieważ jestem nim zainteresowany a nic o nim nie wiem czy tniesz kukurydze a jak tak to ile rzędów jaka wydajność czy jest komfortowy w czasie jazdy są chyba tylko 2 przełorzenia szosowe i polowe i hydrostat jaka pojemność zbiornika ziarna i paliwa jaki silnik jaka szerokość hederu jak możesz to prześlij mi zdjęcie z środka kabiny i z zewnątrz jaka cena i gdzie kupowałeś go ile ma mth i jak się sprawuje jak jest u niego z awariami i czy można dostać do niego części.

Dodaj odpowiedź