Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 21:16

Sprężarka Krótkie pytanie-czy ktoś orientuje się ile mocy "pożera" sprężarka w ciągniku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka Dzisiaj, 21:30
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 22:21

Sprężarka Zależy jak bardzo precyzyjnej odpowiedzi oczekujesz ;) Kilka KM, w granicach 1-5 KM, zależnie jak szybko nabija i do jakiego ciśnienia.

#3 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 23:58

Sprężarka Jeśli masz hamulce mechaniczne lub hydrauliczne to możesz odkręcić złącze i sprężarka będzie chodzić na "pusto"
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 07:20

Sprężarka

Zależy jak bardzo precyzyjnej odpowiedzi oczekujesz ;) Kilka KM, w granicach 1-5 KM, zależnie jak szybko nabija i do jakiego ciśnienia.

Fakt mirasek-już posypuję głowę popiołem-jakie pytanie-taka i odpowiedź :)-chodziło mi o sprężarkę w Zetorze i w JD-w Zetorze gdzieś tak chyba ok 4 atm(?) a w JD ok 8 (z tym iż w JD takie dosyć pokaźne bydlę :) od Wabco siedzi ).
No i co się stanie gdy odłączę sprężarkę ?Chodzi mi o wszelkie możliwe reperkusje :) owego czynu (zarówno te pozytywne jak i negatywne-wiem,wiem-powietrza nie będzie pompować :) -ale co jeszcze )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:55

Sprężarka Przyznam że nie znam konkretnych wartości, ale ta w JD z pewnością zabiera wiecej mocy.

Jeśli ciągnik podstawowych funkcji życiowych nie ma powiązanych z pneumatyką to nie będzie żadnych reperkusji ;) poza tym że sprężarke od czasu do czasu trzeba "przegonić" bo zbyt długi postój może zaszkodzić tak samo jak silnikowi. Są ciągniki gdzie pneumatyka odpowiada np. za włączanie przedniego napędu, blokad, WOM, itp. także tam musi chodzić permanentnie.

Ja w MF (równierz Wabco) zwykle mam odłączoną, tzn. zdjęty pasek napędowy. Jedyna różnica to nieco słabsze hamulce które wspomagane są przez pneumatyke, ale w dalszym ciągu wystarczające do pewnego hamowania. Do transportu po drogach publicznych oczywiście uruchamiam sprężarke :)

Dodaj odpowiedź