pawelu

Nawozy

Polecane posty

west    46

silva przesadziłeś z siarką w zbożach na 1t ziarna pobierają w zależności od rodzaju 2-3,5kg/ha co przy plonie 7t daje ok 21kg/ha,

Potas też trochę zawyżony powinno być 22-26kg na tonę

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Troche przesadziłeś z azotem w burakch ja nigdy nie dawałem wiecej niz 180kg N/ha, a plony jakie osiagałem to 60-75ton/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas też się zbytnio nie szalejemt w burakach Razem: N-158 P-92 K-180 tylko że idzie do tego obornik a to sporo.

Tabelka pokazuje ilość składników pobieranych przez rośliny. Wiele pewnie zależy od odmian czasami więcej idzie w liście a czasami mniej.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony    1

100kg saletry i w drugiej dawse 100 kg mocznika i do tego jeszcze ok 40t obornika co dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

ludzie co raz mniej kasy maja.. a nawozy coraz droższe.. kto ma obornik ten używa.


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Mam małe pytanko.Otóż mam zamiar zasiać na wiosnę zasiać mieszankę(pszenica,jęczmień,owies) i jak sądzicie co dać pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Z nawozów azotowych to pod mieszankę u nas mocznik z saletrzakiem siejemy a z wieloskładnikowych to już zależy na co kogo stać my dajemy unifoskę02 i owies z jęczmieniem ładnie rośniebiggrin.gif

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mocznik 150kg + sól podasowa 150kg + polidap 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ile dajecie nawozu pod żyto i jaki mniej więcej plon po takim nawożeniu zbieracie?

Gleba V klasa

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas w tym roku:

ozime pszenżyto: 100kg mocznika + 150kg polifoski 3

mieszanka jara (jęczmień z pszenicą) pod korzeń: 100kg mocznika + 150kg polifoski 3

owies z peluszką na kiszonkę pod korzeń 150kg mocznika + 100kg polifoski 3

użytki zielone(trawa z koniczyną) 150kg mocznika + 100kg polifoski 3

kukurydza na kiszonkę 200kg mocznika pod korzeń + 300kg polifoski 4 w dozownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Ja w tym roku:zboza:ruszenie wegetacji---80kg saletry amonowej,mocznik dolistnie---90kg w 4 opryskach,pomiedzy mocznikiem opryski bateriami(profilaktyka chorob zboz,dostarczenie niezbednych mikro i makroskladnikow ,witamin i aminokwasow etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ile dac pod jeczmien soli potasowej i fosforanu amonu ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Musisz wiedziec ile masz w glebie ,od zapotrzebowania odjac te wielkosc i wtedy bedziesz wiedzial dokladnie ile zastosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale na badanie gleby to juz chyba za pozno, gleba ma srednie i wielkie zapotrzebowania bo na niektorych kawałkach była stosowana Polifoska 8 zeszłego roku w ilosci 300kg/ha ale woda powodziowa ja wypłukała...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Nie wydaje mi sie,wynik bedziesz mial max po tygodniu.Przez tydzien mozesz wstrzymac sie z wysiewem,czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja większość zbadam właśnie przed jęczmieniem jeszcze oraz przed burakami i p. jarej. Zależy na co ten jęczmień będzie przeznaczony u nas na pasze idzie NPK Razem: 75 46 75 czyli soli 125kg i polidapu 100 i najczęściej siane w zbożach. Wychodzi plon praktycznie średni plon wychodzi koło 6t. Tyle że poplon prawie zawsze jest no i ziemia w kulturze bym powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No własnie, czy mi przebadaja zmarzła glebe i czy bedzie to prawidłowy wynik. Jak rozmarznie to pobiore próby ;)

 

Ale tak orientacyjnie, mozecie mi powiedziec ile dawac fosforany i soli pot. pod jeczmien ?

 

 


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No oczywiście jak rozmarznie. Ja próby robię sam. Zależy jaki przedplon i jak użytkowana ziemia skoro nie ma badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak, przyoruje. Ale nie na wszystkich polach, tam gdzie była zbierana słoma to nawoze obornikiem ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Jaki zastosoać nawóz pod korzeń i w jakiej dawce na h. pod jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj