pawelu

Nawozy

Polecane posty

pablo266    2

kizerytu za bardzo na okolicy nie znalazłem, a z daleka wozic to bez sensu troche, Polifoska 26- literówka sie wkradla miało być 6.

 

no wiem ze troche ubogie, ale jak napisalem wyszlo mi w tym roku cos co pożarło duzą część $ i cóż.

 

 

no a przy dawce 250 saletrosanu i 150 mocznika na pszenice i pszenzyto plus cos dolistnie nie położy mi tego?

boje sie wylegania bo pozniej koszenie idzie jak...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

a w jakiej dawce? i samo ccc czy z czymś jeszcze?

 

no a co Panowie powiecie o nawożeniu jęczmienia jarego i owsa?

ile i czego dajecie przedsiewnie i pogłównie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz po tanich kosztach to samo ccc, a ilość zależy co bd miał np. Stabilanu 1,8-2l/ha, a jak chcesz coś dołożyć to dodaj moddusa albo zamiennik-midas,Moka.

 

Na jęczmień w tamtym roku poszło wczesną wiosną 250kg polifoski 6 i przed siewem 150kg mocznika, pogłównie 170kg saletry,2 zabiegu fungi i skracane cerone plony 4,5-5ton.

 

Owies bingo przed siewem 100 kg poli 6 i 100 kg mocznika i pogłównie 100 kg mocznika, skracany ccc plon 4,2t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

dzięki bardzo za podpowiedź.

 

jęczmień bez rewelacji kurcze przy ochronie na grzyba jeszcze..ale polifoske i mocznik dales przedsiewnie rozumiem tak? czy przedsiewnie sam mocznik a później polifoske?

 

co do owsa to planuje podobnie, chociaz moze minimalnie mniej azotu. zobaczymy :) ale sypneło Ci ładnie..z owsem ciezko o taki wynik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jesli masz zamiar stosowac samo ccc to daj sobie spokuj bo to praktycznie nic nie daje.
Na ozime zboza daj 1l ccc i do tego 0,3 modusa wtedy zobaczysz efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Polifoska tylko przedsiewnie, wymieszać z glebą. Pogłównie to skorzysta roślina następcza.

CCC zadziała, przy niezbyt wysokim nawożeniu wystarczy i zminimalizuje ryzyko wylegania. Tylko trzeba dokładnie trafić w pierwsze kolanko i temperatura bardzo ważna. Stosowałem w pszenicy 2l antywylegacza płynnego 675 i stała ale wygodniej jest 1l antywylegacza i 0,3l moddusa, nie trzeba tak pilnować terminów ale wychodzi znacznie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

co do samego ccc czy antywylegacz płynny to sa w miare tanie ale modus i ccc rzeczywiscie wychodzi cena jak nie wiem co..

sprobuje moze samego ccc. od czegos trzeba zaczac :) przyszly sezon mam nadzieje juz bedzie bardziej udany i wszystko zrobie jak nalezy :)

 

no a co do polifoski właśnie na stronach producenta wyczytalem ze jesli nie byla dana przedsiewnie to mozna poglownie ale polowe dawki. 

zgłupiałem juz. i spotkalem sie z taką opinią juz kilka razy. moze spróbuje bo mam na placu teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Agrofakt. Reklama na reklamie, żadnych wiarygodnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Polifoska to najlepiej pod agregat . Pogłuwnie to bedzie miała ograniczone działanie.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

niby ograniczone, ale w pewnym stopniu coś da, zeby tylko nie był suchy rok bo zboza plytko sie ukorzenią i moze byc kicha. będą miały problem z pobieraniem wody.

ale jeśli tak jak w moim przypadku nie były dane przedsiewnie PK no to ryzykuje i sieje na wiosne, ale połowe dawki tej co powinna być dana pod korzeń :)

 

efekt pod koniec lipca zobaczymy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Pytanie może banalne, ale zapytam. W przypadku stosowania Polifoski przedsiewnie jaki powinien być okres pomiędzy rozsypaniem nawozu po polu a zasiewem przenżyta jarego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A to musi być jakis okres przejsciowy? Zawsze siałem nawóz, uprawa i czasem jak się udało to tego samego dnia siew.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Słyszałem różne opinie na ten temat, dlatego pytam. Do tej pory nie stosowałem Polifoski na moich uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pod jarki zawsze siałem nawozy przed samym siewem i nie widziałem jakis minusów, w tym roku wszędzie mam rozrzucone na jesieni pod orkę. Zobaczymy jak to wyjdzie. Zresztą pod oziminy zawsze dawałem przed orką.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

2-3 tygodnie jest tak podane nawet na niektórych nawozach taki termin jest podany bo niby uwalnia się chlor po zastosowaniu nawozów które zawierają chlorki a prawie w każdym nawozie rolniczym są chlorki jedynie w nawozach do upraw ogrodniczych są bezchlorkowe albo bardzo małe ilości.ja w zeszłym roku stosowałem polifoske tytan w tunelach pod paprykę i po siewie szła glebogryzarka i sadzenie i jakoś efektów ubocznych nie widziałem a przecież papryka jest bardzo wrażliwa na chlorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o podpowiedz czy potrzebna jest przerwa między stosowaniem Dolkornu  a Saletrą lub Saletrosanem przy stosowaniu na pszenicę ozimą teraz na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naturelover    1

Witam,

trochę w innym temacie, ale myślę, że mogę zapytać - tłumaczę instrukcję stosowania nawozu i chciałabym się dowiedzieć czy istnieją takie terminy jak gleba średnio i nisko organiczna? Czy może istnieją inne nazwy na ten typ gleb (ANG.: average to low organics). I to samo pytanie odnośnie gleb zbitych i popowodziowych, funkcjonują takie nazwy w codziennym użyciu? Będę wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie co lepiej zastosować przed siewem jarych? Saletre 34n czy saletrzak? Chce przed siewem wysiać azot i osobno PK , roślinki będą wchodzić po 3 tygodniach więc nie wiem czy saletre pulan 34n czy saletrzak żeby pomału działał bo i tak odrazu ten azot nie jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pod jęczmień daje mocznik. Wychodzi najtaniej a zanim zboże wzejdzie forma azotu będzie dostępna.

 

Są gleby z wysoką i niską zawartością próchnicy czyli w uproszczeniu materii organicznej. Im więcej próchnicy tym lepiej. Są też gleby organiczne np gleby torfowe. Są też gleby zbite, zlewne. Popowodziowe to są zdegradowane, zanieczyszczone nadają się do rekultywacji a dopiero potem do uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj