pawelu

Nawozy

Polecane posty

milanreal1    319

stosowł ktoś saletrę amonową  z anglii?

 

Masz na myśli yara 34,5? Granulacja podobna do saletry puławskiej, jakość super, lepsza niż polskiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Masz na myśli yara 34,5? Granulacja podobna do saletry puławskiej, jakość super, lepsza niż polskiej.

N 34,5 a, czy to yara nie wiem . wygląd podobny do yara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Stosował ktoś Dobrofos 7-14-24 ? Macie jakieś opinie o nim?

 

Witam,

Mimo, że jestem dystrybutorem Dobrofosów to polecam te nawozy obiektywnie rzecz biorąc. Jest to blend (mam nadzieje, że zaraz nie zacznie ktoś wojny o nierównomiernym rozsiewie...) z najwyższej jakości składników stąd poza NPK zawiera wapń, siarkę i mikroelementy. Sprzedajemy tego na prawdę dużo - zdecydowana większość sprzedaży NPK u nas to Dobrofosy. Stosujemy je również u siebie. Efekty w porównaniu do Polifoski oceniane są na równi lub nawet lepiej a ceny niższe. Sytuacja z ubiegłego roku u naszego Klienta na Mazurach - identyczna gleba (zasobności itd), identyczne nawożenie azotowe, identyczna odmiana pszenicy, ochrona itd - ale na jednej połowie pola zastosowana Polifoska, a na drugiej Dobrofos (w czystych składnikach prawie identycznie) - efekt: na powierzchni z Dobrofosem +0,7 t/ha ziarna więcej.

To tak krótko na ten temat.

Od tego roku oferujemy również nową formułę Dobrofosu - mieszankę fosforanu amonu MAP (12-52 tj nie DAP, w MAP mamy lepszy fosfor) + sól potasowa. Aktualnie w świetnej cenie Dobrofos NPK(CaO-SO3) 6-15-25(4-15) - 1195 zł netto/t przy większych zamówieniach. Stosujemy go teraz u siebie pod rzepak. Polecam.

post-48751-0-44221400-1470688738_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

N 34,5 a, czy to yara nie wiem . wygląd podobny do yara

Pakowana jest w bb 600 kg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli to saletra z yary, jak masz to w dobrej cenie to absolutnie warto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki nawóz polecacie pod korzeń dla pszenicy i pszenżyta ozimego od razu zakreślam że jest dawany obornik w ilości 10-12 rozrzutników 4t przepalonego obornika słomy po zbiorach niema nic bo wszystko zbieram z pole, w tym roku było wapnowane w ilości skromnej 3t/ha, myślałem jak co roku polifoskę 8 lub Tarnogran zastosować  tylko że po polifosce zauważyłem lepsze działanie niż po tarnogranie myślałem jeszcze o amofosce 4-12-12-4czy może Lubofoska duże znaczenie ma też cena szukam nawozów nieco tańszych ale efektywnych w działanie łatwo jest kupić ale żeby jakiś efekt był to jest najważniejsze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dobry i tani nawóz :D człowieku skąd Ty się urwałeś. Jedyne polskie nawozy warte stosowania to POLIFOSKA 6 i 8 ewentualnie sól i POLIDAP. Reszta podróbek to pozorna oszczędność, słaba przyswajalność itd. Zaznaczam że mówię o polskich, YARY i ULTRA 8 nie stosowałem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja co roku od jakiś 3 lat stosowałem tranogran pod pszenżyto i polifoskę 8 pod pszenicę a teraz myslę że może jakiś inny nawóz wyprubować czy jest wogule sens czy zostać przy polifosce 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Witam,

Mimo, że jestem dystrybutorem Dobrofosów to polecam te nawozy obiektywnie rzecz biorąc. Jest to blend (mam nadzieje, że zaraz nie zacznie ktoś wojny o nierównomiernym rozsiewie...) z najwyższej jakości składników stąd poza NPK zawiera wapń, siarkę i mikroelementy. Sprzedajemy tego na prawdę dużo - zdecydowana większość sprzedaży NPK u nas to Dobrofosy. Stosujemy je również u siebie. Efekty w porównaniu do Polifoski oceniane są na równi lub nawet lepiej a ceny niższe. Sytuacja z ubiegłego roku u naszego Klienta na Mazurach - identyczna gleba (zasobności itd), identyczne nawożenie azotowe, identyczna odmiana pszenicy, ochrona itd - ale na jednej połowie pola zastosowana Polifoska, a na drugiej Dobrofos (w czystych składnikach prawie identycznie) - efekt: na powierzchni z Dobrofosem +0,7 t/ha ziarna więcej.

To tak krótko na ten temat.

Od tego roku oferujemy również nową formułę Dobrofosu - mieszankę fosforanu amonu MAP (12-52 tj nie DAP, w MAP mamy lepszy fosfor) + sól potasowa. Aktualnie w świetnej cenie Dobrofos NPK(CaO-SO3) 6-15-25(4-15) - 1195 zł netto/t przy większych zamówieniach. Stosujemy go teraz u siebie pod rzepak. Polecam.

 

Po czym wnosisz że fosfor z MAP jest lepszy niż z DAP?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Po czym wnosisz że fosfor z MAP jest lepszy niż z DAP?

 

 

Po lepszych formach fosforu w MAP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Tu i tu jest forma ortofosforanowa - może o czymś nie wiem?

Poza tym DAP jest kilkukrotnie lepiej rozpuszczalny w wodzie niż MAP licząc w g/l w tej samej temperaturze, zapraszam do zpoznania się z dobrą książką z chemi rolnej. 

Podsumowując to DAP ma "lepszy fosfor".

Są jeszcze polifosforany, ale to w nitrofoskach...

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Tu i tu jest forma ortofosforanowa - może o czymś nie wiem?

Poza tym DAP jest kilkukrotnie lepiej rozpuszczalny w wodzie niż MAP licząc w g/l w tej samej temperaturze, zapraszam do zpoznania się z dobrą książką z chemi rolnej. 

Podsumowując to DAP ma "lepszy fosfor".

Są jeszcze polifosforany, ale to w nitrofoskach...

 

12- 52 (MAP) jest to monofosforan rozpuszczalny w wodzie 51%

18-46 (DAP) to fosforan jedno i dwuamonowy, rozpuszczalny 37% w wodzie.

Co lepsze 37% cz 51%?

Więc nie rozumiem o jakich odwrotnych kilkukrotnościach mówisz.

Tak czy siak - nie zamierzam Cię na siłę przekonywać - jeśli uważasz za lepszy DAP to mogę Ci go dostarczyć ale nadal będę uważał za lepszy MAP, który stosuję u siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Bajki to n ie nam wciskać

 

Byłoby lepiej jakby Pan Profesor napisał konkretniej lub Pan Rolnik napisał swoje rzeczywiste doświadczenie (wybierz kim jesteś). Wtedy nie będzie ani bajek (wg Ciebie) ani komedii (tak nazwę Twój komentarz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chciałem tu nikogo urazić zrobiłem w tym roku doświadczenie opryskałem część jęczmienia środkiem X zachwalanym przez firmę  znaną druga część została nie opryskana jak myślisz jaka była w warunkach suszy różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

12- 52 (MAP) jest to monofosforan rozpuszczalny w wodzie 51%

18-46 (DAP) to fosforan jedno i dwuamonowy, rozpuszczalny 37% w wodzie.

Co lepsze 37% cz 51%?

Więc nie rozumiem o jakich odwrotnych kilkukrotnościach mówisz.

Tak czy siak - nie zamierzam Cię na siłę przekonywać - jeśli uważasz za lepszy DAP to mogę Ci go dostarczyć ale nadal będę uważał za lepszy MAP, który stosuję u siebie. Pozdrawiam.

 

Nie każdy MAP posaida 51% fosforu wyrażonego w P2O5 rozpuszczalnego w wodzie z 52% które posiada w swoim składzie

Nie każdy DAP posiada 37% fosforu wyrażonego w P2O5 rozpuszczalnego w wodzie z 46% które posiada w swoim składzie

Rozumie że porównujesz to co masz w ofercie sprzedażowej. W zwiazku z tym przydało by się jeszcze wyliczyć i podać cenę czystego składnika oraz czystego składnika rozpuszczalnego w wodzie - jeden z najprostszych i podstawowych sposobów porównania ceny - nic nowego - ale mógłbys to zrobić na swoim przykładzie.

Nawozy posiadaja szereg parametrów które nie są wymienione w etykiecie, a wynikają międzyinnymi z ich właściwości chemicznych jednym z nich jest rzeczywista rozpuszczalnosć w wodzie danej substancji która realnie wskazuje na jakość nawozu - na to co jest lepsze.

w 1 litrze wody o temperaturze 20'C można rozpuścić:

-374 g MAP

-690 g DAP

Przy niższych temperaturach (a takie często występują gdy najbardziej zależy nam na dostępności fosforu) różnica jest bardziej istotna dla roślin.

Nadal polecam dobrą książkę z chemi rolnej... Warto wiedzieć więcej niż to co jest napisane na etykietach produktów.

A tak na szybko wikipedia po prawej stronie we właściwościach znajdziesz rozpuszczalność w wodzie dla DAP

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorofosforan_amonu

Dla MAP cyfra którą podałem jest z tego samego źródła co DAP, ale jakość w polskim necie nie mogę wygooglować rozpuszczalności w wodzie (water solubiliti) poniżej linki anglojęzyczne z kart produktów

http://www.mosaicco.com/images/NSS__9_Monoammonium_Phos.pdf

http://www.prayon.com/media/pdf/publications/horti/hortipray-MAP-ENG-V02.pdf

http://www.haifa-group.com/products/plant_nutrition/water_soluble_fertilizers/haifa_map/

 

Jeśli kogoś zaciekawiłem polecam również info o superfosfacie prostym - fosforanie jednowapiowym (MCP) - rozpuszczalność 18 g/l https://pl.wikipedia.org/wiki/Diwodorofosforan_wapnia

 

DAP, MCP, MAP to chyba najczęściej używane źródła fosforu wszystkie należą do ortofosforanów, a w niektóych nawozach są jeszcze polifosforany - moim zdaniem jeszcze lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nie chciałem tu nikogo urazić zrobiłem w tym roku doświadczenie opryskałem część jęczmienia środkiem X zachwalanym przez firmę  znaną druga część została nie opryskana jak myślisz jaka była w warunkach suszy różnica?

 

Pewnie żadna jeśli o tym wspominasz... może być miliony takich sytuacji, bo jest mnóstwo produktów na rynku i najważniejsze są obiektywne doświadczenia. Warto pisać wprost co to był za środek / jaka dawka itd. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Podejdę do odpowiedzi, z taką samą rzetelnością, jak ty przy dodawaniu pytania: obojętnie. 

Miejsce w zmianowaniu, zasobność gleby, bla bla bla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ok.Chodzi o polifoske 8 albo polifoske TYTAN którą wybrać,stanowiska po strączkowych i po pszenicy, zasobność w PK srednia i dobra.Pod strączkowe na wiosnę też była polifoska6 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Panowie potszebuje fachowej porady chciałbym krede nawozową zmieszać z Polifoską tytan przedsiewnie czy to dobry pomysł mieszac wapno z innym nawozem ?czy zastosować polifoskie wczesną wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
veegas5    1

Witam. Chciałbym zapytać jak jest z przechowywaniem nawozów, chodzi mi o to czy jeżeli kupię nawóz w październiku to czy nie zbryli się do wiosny. Saletra zaksan, bo o taki nawóz mi chodzi, byłaby przechowywana w garażu blaszanym na palecie. 

 

 Jeżeli pytanie w złym temacie to proszę o przekierowanie do dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj