pawelu

Nawozy

Polecane posty

wiesko    15

Na piachu tez dziele potas na dwie dawki, polowa jesienia a reszta wiosna. Efekty zadowalajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Zastamawia mnie bo byłem wczoraj po nawozy na przyszły rok teraz wiadomo taniej niż wiosną ale co zdziwiło bo w obydwóch punktach u mnie w okolicy nie było mocznika dodam, że taka sama sytuacja była rok temu i mnie zastanawia dlaczego go nie przywoża czy czekaja zeby jego cena w zakładzie jeszcze spadła i mieli większy zysk czy poprostu nie jest on dostępny w zakładach ?

Ja też miałem podobny problem. Ale gość mi wytłumaczył, że poprostu nie sprowadza go w dużych ilościach: po pierwsze w grudniu styczniu jest mały popyt na nawozy i nie chce sobie pieniędzy blokować, po drugie sprzedarz mocznika w ostatnich latach spada kosztem RSM saletry i saletszaków. Jego zużycie wzrasta dopiero późną wiosną pod kukurydzę i zborza na 2-3 dawke. Więc nie zamierza tszymać na placu nawozu który przez pół roku mu się nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Nie jestem do tego przekonany bo tydzień temu przyziózł 25 t to rozeszlo mu się praktycznie w ciągu dwóch dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makos164    0

witam jestem tu nowy i mam pytanie czy jak bym dal z pszenżyto i żyto 200kg saletrzaku i 100kg polifoski 21 czy dobra taka opcja jest

z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz123x    0

Witam jestem nowy. chcialbym sie dowiedziec co polecacie zasiac. Jak dam 200kg polifoski 6 i 100 kg saletrzaku pod korzen pod owies to bedzie dobrze?? a na przenzyto planuje zasiac w pierwszej dawce 150 kg saletry amonowej a pozniej poprawic jeszcze ok 100kg. Jak oceniacie te dawki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam ja na jesien nigdy nie stosowalem nawozow. NIGDY! oprócz rzepaku ale sieje dopiero drugi rok.

 

Na jesień żaden nawóz a na wiosnę tylko 100kg saletry i wymieszane 100kg saletrzaku to na 1h.

plony jakie miałem to pszenżyto 1,5h było 5 zbiorników od bizona. pszenica kiepsko w tym roku ale słyszałem ze nie tylko u mnie ale około 3t/h. Owies 1h zasiany i 2 zbiorniki bizona plus jeszcze troszkę :D

Ogólnie widzę ze plony mam super jak na takie nawożenie aż mi wstyd pisać ale myślę ze przy takim wkładzie finansowym plony miałem wysokie.

 

Ale chcialbym coś zmienić. Na jesien chcialbym dać jakieś nawozy czy 50kg fosforu i 50kg soli potasowej coś da na 1h? czy lepiej już wcale nie stosować?

będę siać jęczmień żyto i pszenżyto maja te zboża rożne zapotrzebowanie?

 

na wiosnę na pewno będę już siać tylko saletrę i to w 2-3 dawkach w 3 dawce może mocznik :)

 

Z gory dzieki za odp.Licze ze ktoś mi chociaż w czym odpowie :)

 

mlody rolnik z Wlkp.

 

Nawet firefox miał problem to tłumaczyć, ortografii i polskich znaków nie znasz wcale...

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Rozbawił mnie post wyżej. Jesteś młody, jeśli można wiedzieć po jakiej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pierwsza inwestycja to 20zł/ha i zbadanie zasobności i pH gleby, następnie zakup dobrego wapna najlepiej kredy, a dopiero później rozważania o nawozach, w innej kolejności nie osiągniesz zamierzonego efektu (wzrostu plonu i poprawy efektywności produkcji, lepszy efekt przy tych samych nakładach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W okolicach Bychawy strasznie trudno znaleźć kizeryt. Dodzwoniłem się wreszcie do Kraśnika i cena 1760zł trochę dużo. W okolicy znalazłem siarczan magnezu granulowany z Siarkopolu w Tarnobrzegu Mg-S 21-30 cena zachęcająca 900zł.

Co myślicie o tym nawozie? Będzie dobry przedsiewnie?

http://www.zchsiarkopol.pl/index.php?page=produkty_nawozy_dla_rolnictwa

http://www.bazi.pl/wp-content/uploads/2012/03/siarczan_magnezu.pdf

http://www.bazi.pl/wp-content/uploads/2012/03/Siarczan-magnezu-specyfikacja.pdf

http://www.bazi.pl/wp-content/uploads/2012/03/KCH_siarczan-magnezu.pdf

można tym zastąpić kizeryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wychodzi on drożej niż kizeryt, który powinien kosztować 1000-1100zł/t netto zamów go gdziekolwiek, tonę nawet spedycją dowiozą Ci za 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie czy znacie coś w zamian za Corn Kali? Szukam Potasu w formie siarczanowej pod warzywa. Corn Kali kosztuje około 2400 za tone i zabiera 40% K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

korn kali to jest sól potasowa w postaci chlorku, a kosztuje około 1200zł/t netto, potas w formie siarczanu zawiera patentkali (30%) i kalisop (50%) oba nawozy z K+S

 

korn kali to jest sól potasowa w postaci chlorku, a kosztuje około 1200zł/t netto, potas w formie siarczanu zawiera patentkali (30%) i kalisop (50%) oba nawozy z K+S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

czy w przypadku nawożenia organicznego. obronik gnojowica stosujecie jeszcze w tym samym roku po orce nawozy PK ? i to samo w przypadku okopwych i straczkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie będe zakładał tematu.

Mam pytanie; stosował ktoś nawozy yara mila viking tzw. nitriofoski ? faktycznie jest różnica w przyswajalności czy w plonie?

Może napiszcie jak jest z tym nawozem po rozsianiu pogłównie, pali coś, rozpuszcza się, leży?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

czy w przypadku nawożenia organicznego. obronik gnojowica stosujecie jeszcze w tym samym roku po orce nawozy PK ? i to samo w przypadku okopwych i straczkowych ?

wszystko zalezy od zasobnosci gleby, jesli jest mala zawartosc P i K to trzeba, jesli srednia lub duza to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja też się zastanawiam nad tym jako pierwsza dawka. Coś w stylu 25-7-12 chyba mają. Wtedy wprowadzasz najwięcej N K. Wychodzi to drożej jak zwykła Saleta ale afekt pewnie też jest dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Mam niedobory magnezu na kilku polach ,czym je uzupełnić wapnem magnezowym, czy jest jakiś nawóz.. Z prób wynika że zawartość magnezu jest niska i bardzo niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj