Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozy

439 odpowiedzi na ten temat

#221 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 wrzesień 2011 - 21:28

Nawozy

Nie na pastwę losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawę przecież on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu się nawet paliwo nie wróci ja pszenicy sprzątam ok 10t ha a taka robota to zwykłe pyparnie jak się niema kasy to się nie bierze za gospodarkę

Z tego co tu piszesz to jakbys przyjechał w moja okolicę to w szpitalu na długie miesiące byś wyleciał. Samo to że miałem pszenżyto całkowicie wolne od chwastów zrobiło na okolicznych rolnikach furorę, plon ha wg mnie był średni na okolice rewelacyjny :D
A jak sialem 160gk/ha to każdy w głowę się pukał bo tu każdy żyto sieje 300kg/ha a pszenżyto 350kg/ha. A zbierają 3-4 krotność wysiewu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozy Dzisiaj, 10:05
  •  

#222 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 wrzesień 2011 - 22:02

Nawozy ł żółty i żyto to najbardziej tolerancyjne rośliny jeżeli chodzi o zakwaszenie gleby więc nie przesadzaj z szybkim odkwaszeniem, część gleb ma naturalnie niskie pH i wapno nie sprawi że polepszy się stan gleby. Po ł żółtym a przed żytem to raczej zadny poplon nie zdąży urosnąć.
Ostatnio miałem nieprzyjemność kopania dołu w glebia drugiej klasy na urzytku zielonym wykorzystywanym kośnie i jako pastwisko. Niesamowicie wspaniała gleba w porównaniu do mojej 3klasy.Warstwa pruchniczna ponad 30cm i duża wilgotność, gdzie u mnie z powodu suszy poplon z gorczycy słabo rośnie.
Nie dziwię się że na takiej glebie można osiągnąć wspaniałe plony

kolego milosz997 nie wiem z jakiego regionu jesteś ale u mnie 1morga to 56arów. nawożenie za 800zł 50 ar zboża to trochę przegięcie moim zdaniem

#223 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 22:51

Nawozy jeżeli plon faktycznie 10t/ha, to 1600zł/ha na nawóz nie będzie przegięciem - 500kg polifoski - ok.800zł, 600kg saletry - 700zł, do tego wapno i już masz ponad 1600 :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 wrzesień 2011 - 18:47

Nawozy ta jak zboże po 500zł to dobre 3t idzie na sam nawóz ;) tyle że 500zł poli to obecnie bliżej 2 tyś ;)

Ostatnio miałem nieprzyjemność kopania dołu w glebia drugiej klasy na urzytku zielonym wykorzystywanym kośnie i jako pastwisko

Trawy mają to do siebie, że użyźniają glebę :)

jak będziecie gospodarować na takich glebach jak jelonek czyli 1 klasie czarnoziemach ,to tez będziecie dawać 200 kg saletry na pszenice i 7 ton gwarantowane przy dobrym zmianowaniu ..... jaka to filozofia???

ta a jak posiejesz strączkowe co wprowadzą N do gleby to w ogóle bez nawozu :lol: takie gadanie od rzeczy :blink:
JJ ma też III jak dobrze pamiętam

Edytowany przez Lukasz1987, 19 wrzesień 2011 - 18:51.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#225 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:06

Nawozy Panowie macie porównanie co do stosowania różnych nawozów azotowych wiosną na zboża ozime. Próbowaliście takich wynalazków jak Yara Can, czy nawozy zza granicy naszej ojczyzny? Jak cenowo wychodzi w stosunku do popularnej saletry?

#226 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:07

Nawozy gdyby to nie był kłopot to i ja chetnie się piszę na dane z magicznego zeszytu na Priv

Z góry dzięki

#227 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:31

Nawozy Dołączam się do prośby kolegów. Chodzi mi wyłącznie o uprawę pszenicy.
Pozdrawiam!

#228 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 07:15

Nawozy Po to jest forum żeby można było się z niego uczyć. U mnie rok temu było namieszane nawozów bardzo. Na pierwszą dawke poszła Yaramila 16:16:16, siarczan amonu, saletra amonowa. Ale mija sie to z celem. Paliwo też trzeba liczyć. Wtym roku myśle na pierwszą dawke albo nawóz NK-21:21 + siarczan amonu. Albo Patentkali + Saletrzak. Zależy co wyjdzie taniej. Napewno lepiej to drugie ale właśnie dałem Wap mag pod korzeń choć aby 150kg.

#229 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 06:23

Nawozy Janku to i ja poproszę. Wystarczy mi tylko pzsenica. kuku i rzepaku nie uprawiamy.

#230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 19:08

Nawozy wysłałem komu uznałem za stosowne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:46

Nawozy Salomonowe rozwiązanie

#232 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2011 - 18:32

Nawozy co zrobisz jak nic nie zrobisz ;) szkoda tylko, że ludzie dalej albo nie dają nawozu w cale albo dają w mega dużym naddatku :blink:

#233 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 25 październik 2011 - 21:57

Nawozy janku ja tez bym chciał zebys wysłał mi na priw o rzepaku i pszenicy...chciałbym je zaczac uprawiac i chciałbym sie wiecej o tym dowiedziec z tym ze ja mam gleby klasy IIIB ,IVa i IVb...nigdy nie uprawiałem tych roslin a jednak mysle ze dałbym rade je uprawic po uprzednim poszerzeniu wiedzy...z gory dzieki:) jezeli nie wyslesz to spoko nic sie nie stanie...;]

#234 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 09:25

Nawozy witam.mam pytanko na wiosnę na start co lepiej zastosować saletrę czy saletrzak?

#235 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 grudzień 2011 - 09:54

Nawozy saletrę kolego ze względu na formę i szybsze działanie od saletrzaku

Thug

#236 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:07

Nawozy Zależy w jakim stanie jest roślina. Jeśli bardzo ładna albo taka mała że nie zdąży sie tak szybko roxwinąć jak saletra bedzie działać to wg mnie saletrzak.

#237 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:13

Nawozy Nie lepiej saletrę i saletrzak. Ja tak sieje i jestem zadowolony z efektu. Jedyny mankament - trzeba mieszać ale to jest opcja dla mało hektarowych ;)

#238 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:01

Nawozy Koledze JanekJelonek pewnie tak wszystko po tych bakteriach rośnie czyżby krzysio58 go przekonał.;d

#239 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:43

Nawozy witam mam pytanko jakie dawki saletry?saletrzaku na wiosnę dać na zboża w 2 dawkach .chodzi mi o żyto hybrydowe pszenżyto oraz pszenice.a może proponujecie inne nawozy .jeśli tak to jakie pod korzeń dałem ok 280kg/ha lubofos 12

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:12

Nawozy

Koledze JanekJelonek pewnie tak wszystko po tych bakteriach rośnie czyżby krzysio58 go przekonał.;d

ta 8 lat robiliśmy na nich badania, teraz stosuję je 7 sezon, a krzysio 3 sezon stosuje drugi sprzedaje, jednego czego się od niego nauczyłem, to to że w Polsce jest masa idiotów kupujących największe cudo aby tylko "zaoszczędzić" do momentu zauważenia rzeczywistych kosztów do rzeczywistych skutków tej technologii. ;) :P