Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozy

440 odpowiedzi na ten temat

#201 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 15:01

Nawozy Ja na forum pisze jeśli mam jakieś wątpliwości. To nie jest powód do obrażania mnie. A tym bardziej że nie zawsze wszystko musi być takie oczywiste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozy Dzisiaj, 20:23
  •  

#202 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 07:33

Nawozy witam mam pytanko czy na wisnę na zboża ozime można dać polifoskę lub lubofoske pomoże czy raczej nie .pod kożeń dam ok 300 kg lubofoski 4 lub inny nawóz nie pamiętam nazwy ale skład p-10% k20& mg8%

#203 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 09:09

Nawozy Już tutaj pytałeś i miałeś odpowiedź: http://www.agrofoto....post__p__773716
Nawozy zawierające fosfor i potas dajemy pod korzeń,a na wiosnę pogłównie dajemy nawozy zawierające azot.

Edytowany przez asharot, 21 sierpień 2011 - 09:12.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:12

Nawozy Witam.
Jakie stosować nawożenie P,K i azot na wiosnę..Mam na ten cel 800 zł, a więc za bogato nie jest <_< ..Stanowisko po łubinie, 5 i kawałkiem 6 klasa ziemi

Poprawka...800 zł to na 2 ha...Nie oczekuję jakiś wielkich plonów...2-3 t z ha byłyby dla mnie wspaniałym plonem...Zważywszy na to ,że ostatnio ukosiłem 0.9t z ha.Ale teraz ziemia będzie odkwaszona, perz zwalczony no i po łubinie...A więc źle być nie powinno ^^

Edytowany przez ElWymiataczos, 14 wrzesień 2011 - 20:29.

#205 Share milosz997

milosz997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,sport

Napisany 18 wrzesień 2011 - 07:08

Nawozy k**wa jak ja widzę takie pypranie to mnie skręca w ziemi się robi dobrze albo wcale z 800zł to ja kupuje nawozu na 2morgi (50arów) więc albo inwestujesz porządne pieniądze i masz porządny plon albo to oddaj kouś w dzierżawe bo ty tą zimie aby męczysz i wyjaławiasz

W chwaleniu jesteś dobry, oby w ortografii też było podobnie.

Edytowany przez milanreal1, 18 wrzesień 2011 - 21:20.

#206 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 07:14

Nawozy PoRZądnie to ty się lepiej przyłóż do słownika.
W twoim mniemaniu jak mam wydać 800-1000 zł to lepiej nic nie nawozić i zostawić to na pastwie losu? Ciekawa ideologia...

#207 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:29

Nawozy

k**wa jak ja widze takie pypranie to mnie skręca w ziemi sie robi dobrze albo wcale z 800zł to ja kupuje nawozu na 2morgi (50arów) więc albo inwetujesz pożądne pieniądze i masz pożądy plon albo to oddaj kouś w dzierżawe bo ty tą zimie aby męczysz i wyjaławiasz

a po po cpo łubinie więce? żeby nasypać? zasolić glebę? zaszpanować na AF, że się sypie?
Ja na pszenicę która dała 9,5t/h na nawożenie wydałem 770 zł :) a w tym roku będzie jeszcze mniej. :P Ja wolę się bogacić a nie sypać na oślep.

Witam.
Jakie stosować nawożenie P,K i azot na wiosnę..Mam na ten cel 800 zł, a więc za bogato nie jest <_< ..Stanowisko po łubinie, 5 i kawałkiem 6 klasa ziemi

Poprawka...800 zł to na 2 ha...Nie oczekuję jakiś wielkich plonów...2-3 t z ha byłyby dla mnie wspaniałym plonem...Zważywszy na to ,że ostatnio ukosiłem 0.9t z ha.Ale teraz ziemia będzie odkwaszona, perz zwalczony no i po łubinie...A więc źle być nie powinno ^^

łubin zostawił ok 100-300 kgN w glebie więc N to co najwyżej mocznik w płynie/fosforan ok 40kg N (2t pszenicy), do tego masz 20 kg P czyli już 2t, oraz 25-40kg K czyli ok 1,5t pszenicy.
teraz kwestia ile chcesz mieć.
Za 400zł ha to masz
100kg fosforan amonu 18-46 18kg N i 46 kg P 210zł
100kg soli potasowej 60 to masz 60kg K 160zł
a reszta na siarczan magnezu
oczywiście możesz zmniejszyć jakiś składnik, a któryś zwiększyć w zależności od zasobności gleby i przedplonów ;) A jak z ph? nie głupim pomysłem było by pokropienie po siewie EM swojej produkcji to ok 50l czy kupowanymi w dawce ok 5l to jakieś 40zł, ale zwiększy przyswajalność składników pokarmowych

#208 Share milosz997

milosz997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,sport

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:44

Nawozy Nie na pastwę losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawę przecież on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu się nawet paliwo nie wróci ja pszenicy sprzątam ok 10t ha a taka robota to zwykłe pyparnie jak się niema kasy to się nie bierze za gospodarkę

Edytowany przez milanreal1, 18 wrzesień 2011 - 21:22.

#209 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:47

Nawozy "ja pszenicuy spszątam ok 10t"
Bajki to opowiadaj tak około godz 19.00,o tej godzinie nie mam zamiaru iść spać.

Wybitnym fachowcem jesteś w nawożeniu a tutaj pytasz jaki nawóz masz posiać: http://www.agrofoto....post__p__783186

---

Edytowany przez asharot, 18 wrzesień 2011 - 09:52.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#210 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 10:11

Nawozy Dziękuję bardzo za porady. Zapomniałem też dodać ,że uprawiane będzie żyto (prawdopodobnie skuszę się na dańkowskie diament). Chyba ,że macie jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje dot. materiału siewnego.Z Ph nie jest różowo,było stosowane 1.5 t węglanowego 53 % na ha.Za rok przed siewem prawdopodobnie wysieję kredę bo to co teraz było za dużo nie dało zważywszy na to ,że wapna to pole nie widziało od kilkunastu lat.A łubin dopiero zostawi azot bo wiosną będzie dopiero siany a to nawożenie dotyczy żytka które będzie siane dokładnie za rok ^^
Jeżeli chodzi o Ugmax to z tego co wyczytałem największe efekty daje gdy się opryska resztki pożniwne.A więc czy w moim przypadku, czyli na łubin żółty można tym preparatem popryskać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 15:43

Nawozy

ja pszenicuy spszątam ok 10t ha

to pochwal się agrotechniką :)

nie na pastwe losu no ale lepiej oddać tą ziemie w dzierżawe przeciesz on nic z tego nie ma jak namłóci 900kg z hektara to mu sie nawet paliwo nie wróci

szkoda, że nie mogę nakłonić kumpla aby się zarejestrował na AF, on by szybko udowodnił, że z 900kg u niego zarabia więcej niż ty z 10t :D

EIWymiataczos ale kręcisz :lol: trzeba było tak od razu pisać, to po żniwach daj jakiś poplon gorczyce lub coś innego ;) Zbadaj ph bo przy niskim EM nic nie daje i szkoda kasy

#212 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:00

Nawozy Janku@ tak z ciekawości zapytam o Twoją agrotechnikę poszczególnych upraw?

#213 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:07

Nawozy Jak zajadę do domu wezmę magiczny zeszycik i prześlę Ci na PW. Zakładam że chcesz qq, burak, rzepak i pszenicę czy tylko pszenicę?

#214 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:26

Nawozy Rzepak, qq, pszenica

#215 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:34

Nawozy Wszyscy chcemy :)

#216 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:38

Nawozy Silva@ za takie informacje sporo $$$ Jasiu sobie życzy! Ja płaciłem nich i inni płacą <_<

#217 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 18:48

Nawozy eee Hubert przeginasz <_< Wyśle na PW po to aby dzieciarnia tego później nie używała w razie pytania skąd ten plon ;)Bo średnia AF z 6t skoczy na 8 :lol: Sylwek tobie też. Ja nie jestem krzysio żeby za kasę coś na forum robić!

#218 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 20:23

Nawozy

EIWymiataczos ale kręcisz trzeba było tak od razu pisać, to po żniwach daj jakiś poplon gorczyce lub coś innego Zbadaj ph bo przy niskim EM nic nie daje i szkoda kasy

Tak już wyszło ^^ . pisałem rano i na szybko bo miałem sporo roboty.Jeszcze raz dziękuję za porady.

#219 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2011 - 20:30

Nawozy Ja tez bym chcial Jasiu takie cos hehee

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 20:34

Nawozy jak będziecie gospodarować na takich glebach jak jelonek czyli 1 klasie czarnoziemach ,to tez będziecie dawać 200 kg saletry na pszenice i 7 ton gwarantowane przy dobrym zmianowaniu ..... jaka to filozofia??? i nie potrzeba żadnych magicznych przepisów, sam mam troszkę gleb 2 klasy tzw czarnych gleb i widzę jaka jest różnica miedzy taka gleba, a gliną 3a,3b tam nie występuje coś takiego jak brak wody tam zawsze rośnie nie zależnie od warunków pogodowych