farmerak

Maszyny do ciągnika 100 konnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerak    0

Witajcie agrofotowicze ;) Mam do was bardzo ważna sprawę i proszę was o pomoc. Chciałbym mieć ciągnik 100 konny i chce wybrać do niego 2,5m agregat uprawowo-siewny (brona aktywna + siewnik) i sądzę, że taki agregat mógłby być bo z 3 metrami nie da sobie rady. Ciągnik będzie wyposażony w tuz i jaką maszyne rolnicza zapiąć na niego aby 100 konny ciągnik nie miał za lekko ???


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

mi Same Silver 105 ładnie chodzi w famarolu 3m biernym to ten ci powinien pójsc w 3m aktywnym walniesz jakiś obciążnik na przód i ok

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------200 post

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No walnąłbym 1500 kg na przód i by było spoks ;) .Nie wiem sprawdziłbym czy by sobie poradził z 3 metrami od znajomego pożyczyło by sie bo nie daleko mieszka :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a moj zetorek nie powiem zeby miał luz w Agrodanie Combi 3m bierny - jest tak na styk, jak sie pojawia słoma i agregat zacznie sunąć słomę z ziemią to od razu czarno z komina i ciagnik staje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

tylko ten twój to jest agregat z siewnikiem nadbudowanym to jest trochę ciężej i mniej mocy ma twój Zetor w porównaniu z moi Samem ja robiłem tym famarolem nawet ursusem 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

z przodu wystarczy mu ok 800kg i nie bedziesz miał problemów nawet z 3m brona wirikowa i siewnikiem na hydropaku bez podnoszenia go na uwrociach. u mnie K100 ma 500kg bez przedniego tuz co prawda do agregatu upr-siewnego trzeba mu dorzucic kowadło na przód i jest git ale to jak narazie jest awaryjnie. 1000kg to ja woze na przednim tuz przy 165km. 800 kg i nie masz zadnych problemów z podrywaniem przodu.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja ciagam JD 3140 aktywny agregat Lely 3m z siewnikiem Famarol i jest to optymalny zestaw.Ciagnik wcale nie ma ciezko,pali 7.5 litra na hektar a w godzine zasieje 1.5 ha na spokojnie. Obciazenie przednie to 600 kg wystarcza a agregat jest bez hydropaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja mam agregat uprawowo-siewny Duble Record + Fiona 3 m ciągam go Case 956 xl ale moze na wiosne podepniemy go pod Case 856 xl agregat nie jest na hydropaku ciągnik ma na przodzie gdzieś około 400 kg ciągnik niema c robić z tym zestawem.Myślę że 3 m dla 100 konnego ciągnika to idealny wybór.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

A jak myślicie mój ursus 1002 Turbo 100km bez przedniego napędu da radę pociągnąć agregat uprawowo siewny 2,7m złożony z Poznaniaka i agregatu z Unii? Chcę sobie dokupić agregat właśnie taki do Poznaniaka, ale nie wiem czy da radę, poza tym praca szłaby szybciej... Dodam, że mam gleby lekkie IV-VI klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Ja swoją proximą 10541 ciągam agregat uprawowo siewny 3m waga Ok 1500kg,pług 3 skibowy obrotowy kverneland 3x35 a w przyszłości będzie 4x35cm talerzówka 3,15 i spokojnie daje radę klasa ziemi .III-IV


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0
A jak myślicie mój ursus 1002 Turbo 100km bez przedniego napędu da radę pociągnąć agregat uprawowo siewny 2,7m złożony z Poznaniaka i agregatu z Unii? Chcę sobie dokupić agregat właśnie taki do Poznaniaka, ale nie wiem czy da radę, poza tym praca szłaby szybciej... Dodam, że mam gleby lekkie IV-VI klasa

 

Brak przedniego napędu moim zdaniem niema znaczenia i pociągnąć powinien tym bardziej że to nie popędzisz szybko bo 7 km/ h. Tylko nie wiem czy uniesie zależy jaka skrzynia i ile wsypiesz. Na lżejszych ziemiach może być problem z zapadaniem się w ziemie. Jak wyjechałem swoim 3-metrowym poznaniakiem pierwszy raz to 3512 mi się kopał ale była zbyt spólchniona ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No ja myślę nad 3 obrotową i wał na tuz. Agregat uprawowo-siewny ATLAS z siewnikiem Amazone D9, bo może też nad 4 ale to ciekawe jak będzie chodził z nią, a z wałami takimi jak ma @ralfMTX140 to z iloma metrami by poszedł ???


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

My mamy case'a 100 Km i chodzi z agregatem uprawowo siewnym kuhn + famarol , 4 ogrotową, co prawda na górkach ma problem ale z 3 m maszynami powinienes spokojnie dac rade


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Agregat uprawowo-siewny 100 konny ciągnik powinien pociągnąć bezproblemowo ja ciągam swoim 956xl 3m Fiona + Duble Record i idzie nawet go nie czuje z pługiem to zależy, jak masz górki to kupić trzeba lepiej 3x45 może być z wałem, a jeśli niemasz górek to proponuje jakiś 4x35. ;) A jeśli chodzi o uprawę ścierniska polecam agregat ścierniskowy tak z 2,60 m bo ja mam 2,10 i jest zdecydowanie za mały ;/


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Spoks dajesz mu 3m a hydraulika to zależy jak leży a w polu to to lecisz pług to jak moi przedmuwcy mówili 4x40 i musi iść no zależnie od ziemi bo jka jakieś ciężkie no to nie wiem. Nie widzial bym go w tym tylko 3x45 coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja ma 3m famarolu i siewnik poznaniaka cały zestaw z nasionami ponda 1500kg i ciągnę 1014(95km) tylko się trochę podnosi przód bo nawracam na rozłożonym zestawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A czy ktoś z was użytkuje agregat uprawowo-siewny ATLAS?Czy John Deere 6230 Premium nie będzie się nudził w 3 m?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2
A na jaką szerokość masz rozstawiony plug???

szerokośc jest zmienna a mianowicie 28-32-36-40 orzemy na najszerszej

poniżej podaje link do filmu z orki 100km casem :

http://pl.youtube.com/watch?v=2WCYgWG-qjQ&...re=channel_page

a tu z Pronarem 105KM :

http://pl.youtube.com/watch?v=82NYP2QYBJE&...re=channel_page


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A czy z 3 m wałem na przedni tuz Campbell i agregatem uprawowo-siewnym Farmet Kompaktomat 3 m na tylni tuz da radę?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj