Pronar15

Jakie wozy paszowe macie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter    46

chwalicie czyli obniżamy wyniki o 2 litry tak??? a TMR mamy beznadziejny???

 

w zeszłym roku od 7 do 14 (7dni) lutego C360 z wozem zrobiła 2,8 mth i spaliła 16,5l ON, Ursus 4512 w 8 dni spalił 18l ON.

 

może ktoś mi dolewa paliwa?? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Trochę się chwalicie. Mój URSUS 5714 (80koni)miesza Metal techem 10-tką,przez pół godziny i pali 5 litry o.n. . A mieszam 2 baloty i 2 krokodyle kukurydzy, łącznie 2 tony z kawałkiem. Czas liczę od wrzucenia pierwszego balota. Z tym że karma wychodzi idealna (to jest opinia fachowca).

 

ten użytkownik nie pali ani litra podczas mieszania 5m wozu ;) jak dla mnie to jest wzór w zaniżaniu spalania.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

u mnie balot sianokiszonki około 500 kg i reszta kuku i poplon razem 1400 kg, fakt mieszam dość krutko przy długiej sianokiszonce nalezało by mieszac z 5 min dłużej ale szkoda mi paliwa , i często w tmr zdarzaję się świtki siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Co myślicie o paszowozie metal-fach 8m3 z podajnikiem taśmowym. Ogólnie mi chodzi czy ktoś może użytkuje takowy i co myslicie o firmie. Wykonanie blacha itp to jest to samo co metal tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

nie kupuj tego g...... metel fach może i jest trochę tańszy ale ma slabą konstrukcje . sąsiad ma 8 m3 z przekładnią redukcyjna dzień w dzień się męczy dosyć że miesza 40 min to jeszcze się jemu gdzieś blokuje siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym blokowaniem i długim mieszaniem to może nie wina wozu a dodawanie komponentów w złej kolejności, złe ustawienie przeciwnoży. Tak czy siak też Metal Fachu nie polecam, słabej jakości materiały. Ta maszyna ma pracować codziennie, więc lepiej wydać parę groszy więcej. :) MF na ile daje gwarancję bo MT bodajże na 2 lata i 5 na przekładnię??


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak się blokuje, to najpierw trzeba sprawdzić czy wóz stoi w poziomie.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

ustawienie w poziomie ? to jest akurat mało istotne . Najważniejszy jest stosunek wysokości ślimaka do kubatury całego zbiornika. miałem na prubę alim 8m3 ślimak wielki a skrzynia niska efekt był taki ze po chwili rozdrzbniania beli, 100 kg trzabyło wrzucac widłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

100kg wyrzucone widłami, tzn tyle zostało na ślimaku???

 

u mnie poziom jest akurat bardzo istotny , do tego stopnia, że wjeżdżam jednym kołem na 3cm deski, ale to moze być przez stosunkowo wąską i wysoką wannę.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tutaj możesz sobie nieco poczytać, ale mało na temat pracy wozu.

 

http://rpt.pl/index.php?content=1312

 

W sąsiedniej wsi pewien rolnik kupił taki ,ale nowy i z frezem. Nie wiem jak mu się spisuje, bo nie utrzymuję z nim kontaktów. Z tego co widziałem na stronie producenta to bardzo ciekawa konstrukcja. Potrafi rozdrobnić bele jak pionowe i nie niszczy struktury paszy. Sam takiego bym kupił, gdyby nie cena, chyba 100 tyś zł netto za 7m3.

 

Przypomniało mi się, że ta cena to chyba w wersji z frezem.

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Mam tylko taczkowóz i jak na razie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

Witam. Mój tato ma wóz paszowy Keenan, wóz pracuje od roku 2003. Jest to konstrukcja stabilna, dla której nie ma znaczenia wypoziomowanie, co niektórzy piszą, w ogóle w warunkach polowych wypoziomowanie to dość trudna sprawa. 17 [m3] pojemności wymaga traktora o mocy około 115 [kM], wóz pracuje na obrotach ekonomicznych JD 6420 SE, obroty około 1500-1600 [obr/min]. Spalanie nie jest niskie ponieważ praca każdego wozu paszowego jest ciężka, dlatego uważam większość powyższych opinii za mało realne. aaa co do wymienionych Polskich firm Wozów paszowych, dla mnie to marne wypociny, w których dominuje plagiat zachodnich marek, jak projektanci nie wezmą się do roboty to ten dział będzie martwy :)

 

Link do podobnego wozu paszowego:

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/wozy-paszowe/3708473/keenan-140bal-antiere.html#

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj