Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biodiesel

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share meteorek91

meteorek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 październik 2008 - 18:26

Biodiesel Identycznnie mam jak @bambeeras ,we wszystkich oprócz ostatniego podpunktu (nie sprawdzałem) mam tak samą sytuację ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biodiesel Dzisiaj, 22:08
  •  

#22 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 24 październik 2008 - 23:15

Biodiesel z tym czyms w pompie to tez nie mialem do czynienia, bo przepalilem moze 150 litrow tego czegos, natomiast znajomek jezdzi od wiosny na tym biopaliwie, i po zrobieniu jakichs 250mth pompa nadawala sie tylko do czyszczenia (co sie dalo to wyczyscili, sekcje wymienione) :angry:
teraz jezdzi na mieszance 50:50 i narazie spokoj, ale ja i tak w ten wynalazek nie wierze. Diesel to diesel a nie zaden bio :P

#23 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 25 październik 2008 - 06:37

Biodiesel Ja jezdze autem ciagle na tym i teraz jedyny minus to trudniejsze zapalanie i trzeba bedzie wrocic do normalnego ON.

#24 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 październik 2008 - 13:26

Biodiesel odnośnie aut to widziałem specjalnie robione przez amatorów instalacje do jazdy zima na oleju rzepakowym (ten do placków smażenia). polegalo to na tym ze zbiornik z olejem byl ogrzerwany, a na pompe byl dopiero podawany po osiągnieciu przez silnik 40st. zimny silnik pracowal na zwyklym ON. i co do jazdy na czystym oleju rzepakowym to widzialem pompe wtryskowa wymontowana ze sprintera po przejechaniu okolo 160000km na samym rzepaku i fachowiec stwierdzil ze tak niskich zuzyc mechanicznych jeszcze nie widzial :) :) :P

a najwieksza zbrodnie jaka widzialem to lanie oleju rzepakowego do ciagnika pochodzącego ze smażalni ryb, czy frytek... :) :) :) za to bym na suchej galęzi powiesil :angry:

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowany przez krolikNH, 06 styczeń 2009 - 18:17.
Łączenie postów

#25 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:01

Biodiesel dlaczego?! śmigałem na zwykłym or wprawdzie nie posmażalniczym ale nie rozumiem w czym problem przepuszczasz przez filtr czytałem ze wystarczy już taki od kawy (wiadomo najlepiej normalny do maszyn), dodajesz 5% benzynki i zapali nawet na mrozach;)
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#26 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 październik 2008 - 21:52

Biodiesel czysty olej rzepakowy ok, ale nie po smazeniu dlatego ze podczas smazenia olej traci swoja smarownosc, co widac po pompie wtryskowej. sekcje wycieraja sie jak szalone :P

#27 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:16

Biodiesel Jeździłem jeden sezon lejąc 50% rzepakowego oleju ale przestałem bo w silniku ,zwłaszcza pod pokrywą zaworów odkładała się w postaci gęstej mazi gliceryna ( podobno na wysmażonym tak się nie dzieje

#28 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1524 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:36

Biodiesel niejaki rudolf diesel pierwszy swoj silnik poil olejem rzepakowym.bo wtedy ropa naftowa sluzyla do pojenia wielbladow :Pz oleju roslinnego pod wplywem niskich temperatur wytraca sie parafina i ona zapycha filter.w tym bio jest go tylko22% reszta to normalna ropa wiec nie powinno byc problemow,jak tylko wyczerpie limit na akcyze to sie przerzuce na niego
podobno biodisel trudno falszowac i dlatego jest taki opor przed jego wprowadzeniem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Henryk1942

Henryk1942

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 17:57

Biodiesel Zapoznałem się z dyskusją na tematy biopaliwowe i jako emerytowany doradca-konsultant zajmujący się tym tematem przez ostatnie 15 lat mogę pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów i wątpliwości

Edytowany przez Henryk1942, 26 styczeń 2009 - 18:14.

#30 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 14:23

Biodiesel

Z tym lekkim kopceniem po zapaleniu zimnego silnika to racja ale to tylko minute albo i nie bo jest to związane z wyższą temperaturą zapłonu

poniżej jest link do Orlenu na temat biodiesla

W biodislu jest więcej wody do 5% i ona sie z niego szybciej wytrąca. Gdzieś o tym czytałem ,ale nie jestem pewny czy to prawda.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 15:30

Biodiesel Woda z biodiesla się nie wytrąca bo biodiesel potrafi wchłonąc 40 razy więcej wody niż zwykły diesel więc masz więcej wody w paliwie której nie wykryjesz bo nie odstoi się w odstojniku, 2ga sprawa to biodiesel jest detergentem, zresztą wszystkie mydła i płyny do naczyń to estry więc doskonale przemyje cały okład i zacznie żreć uszczelki przewody i simeryngi w układzie paliwowy, a słyszałem o przypadku że nawet uszczelkę pod głowicą rozszczelniło chociaż to chyba nie jest prawda, pozatym nie ma stadardów jakościowych jasno określonych co do jakości bio i może być różnej jakości i w różny sposób rafinowany przy użyciu różnych katalizatorów,

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 grudzień 2009 - 16:31

Biodiesel Akurat ostatnio mialem okazje kupic 20 litrów tego "paliwa", i dziękuje Bogu, że wlalem ten wynalazek do C-330, strasznie cienki te paliwko i nie ma co się lakomic na te 40gr taniej, bo to totalny bezsens, nie dośc że ciapek spalil 2 razy wiecej to jeszcze taki zamulony byl że nie wiem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#33 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2009 - 17:50

Biodiesel no to może kwas siarkowy kupiliście heheh żeby uszczelkąe zjadło?? czy na ON nigdy uszczelek nie wydmuchuje
mydło jest żrące??
detergent?? zasada działania detergentu nie polega na "trawieniu" tylko na reakcji bipolarnych cząstek które mają hydrofobową "głowę" i hydrofilowy "ogon" czy na odwrót, odsyłam do chemii w szkole podstawowej
zimeringi pozjada?? bio to napewno szatan wynalazł

na dobrym bio traktor nawet lepiej chodzi niż na kombinowanej nieraz ON, a proste 330 czy 360 to prawie nie ma różnicy fakt nie w zimie, bo szybciej blokuje filtry i jak jeżdzisz na bio to najlepiej go wypalić i wtedy zalać ON bo jak wlejesz 1/2 on 1/2 bio to też może być różnie, i odwrotnie

na mój gust to po prostu czasem kupujecie jakąś zupe, co czasem kombinatorzy fundują, do firmy też kiedyś jeden hurtownik takie coś przywiózł, co się nawet w baku woda wytrącała, no ale cóż, trzeba było tylko dostawce zmienić i jest OK

szwagier nawet do astry zalewał (tdi zwykły) i nie narzekał a nawet chwalił

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 18:33

Biodiesel To poczytaj sobie na innych forach motoryzacyjnych, dlaczego wiodący producenci samochodów wycofują dopuszczenia do stosowania biodiesla, poczytaj na forach jak w samochodach zaczynają cieknąc pompy paliwowe pękają przewody, zapiekają się rozpylacze bo syf z baku zaczyna nieść co zatyka filtr, a złogi i osady z układu paliwowego są wypłukiwane i zatykają rozpylacze, także nikt nie poleca jazdy na 100% bio jak już to 50/50

#35 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 18:38

Biodiesel Kiedyś to lałem, c 360 poza zapachem spalin nic nie zauważyłem ,ale we władku dało się zauważyć spadek mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:19

Biodiesel raz nalałem bio dla próby i więcej tego nie wleje 1.więcej pali 2.słabsza moc 3.gorzej dymi 4.człowiek ciągle głodny .Reasumując chyba się nie opłaci :D