Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biodiesel

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 21:04

Biodiesel Od nie dawna na stacjach pojawił się u nas biodiesel cena 4.05 jakie macie na jego temat zdanie czy różni się od zwykłego ON poza ceną i drugie pytanie czy na niego z gminy też się dostanie zwrot akcyzy?
Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biodiesel Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 06:23

Biodiesel Ja na nim jezdze i jest ok. Moze troche trudniej odpalic jak jest chlodniej. A spalanie mierzylem autem i takie same wychodzi. Zwrotu akcyzy nie dostaniesz,ale vat tak.

#3 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 07:38

Biodiesel A cz moze ten biodisel jest szkodliwy dla silnikow typu 3p?

#4 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:04

Biodiesel

A cz moze ten biodisel jest szkodliwy dla silnikow typu 3p?

nie jest szkodliwy.parę lat temu w instytutach polskich przeprowadzano badania na rożnych silnikach a głównym silnikiem był 3p

#5 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:10

Biodiesel A ciekawe jak to jest ze wszystkimi wężykami z instalacji paliwowej czy biodiesel ich nie rozpuszcza? Ale i tak kupie beczkę na próbę

#6 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:17

Biodiesel My teraz też kupowaliśmy biodiesel i do ciagników i do samochodu i żadnej różnicy nie widać ;) Ale najlepsze z tego to jest zapach spalin. :)

#7 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 16:24

Biodiesel tylko że gmina nie odda akcyzy za biodiesel,bo jest on dlatego tańszy bo ma niższą akcyze:) silnik chodzi tak samo,no może ciut ciszej

#8 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 16:33

Biodiesel maszyny chodzą tak samo jak na normalnej ropie tylko smierdzi plackami hehe
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#9 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 18:16

Biodiesel moim zdaniem maszyny a tym paliwie nie maja takiego jadu

#10 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 19:23

Biodiesel Kupiłem ostatnio to paliwo i muszę powiedzieć że silnik chodził tak samo jak na zwykłej ropie z tym ze człowiek cały czas jest głodny bo pachnie plackami :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 20:44

Biodiesel Ja nie widzę sensu jeżeli na stacji 4,05 to mi 2 tygodnie temu przywieźli ON po 4,07 - akcyza z UG (na CPN był po 4,51). Chyba żeby go kupić przed stacją CPN ale wtedy by musiał kosztować ok. 3,00 zł

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 14:01

Biodiesel @Sadek Czemu jak ma ponoc takie same wlasciwosci to ma byc az zlotowke tanszy??

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:16

Biodiesel A dlatego że od ON dostaniesz zwrot akcyzy to w moim przypadku litr wychodzi 3,20 zł. a od biodiesla sobie nie odliczysz.

Więc może nie złotówka różnicy tylko akcyza ale ok. złotówki.

Odnośnie właściwości się nie wypowiadam bo nie miałem z tym styczności.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:28

Biodiesel ja miałem wrażenie (a raczej pewność) ze na ON biodisel bardziej kopci silnik (biały dym) jak jest zimny (czyli z samego rana jak sie zapali ciągnik). Teraz jeżdżę na zwykłym ON i nie ma żadnego dymu po odpaleniu.

#15 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 21:22

Biodiesel

ja miałem wrażenie (a raczej pewność) ze na ON biodisel bardziej kopci silnik (biały dym) jak jest zimny (czyli z samego rana jak sie zapali ciągnik). Teraz jeżdżę na zwykłym ON i nie ma żadnego dymu po odpaleniu.

Z tym lekkim kopceniem po zapaleniu zimnego silnika to racja ale to tylko minute albo i nie bo jest to związane z wyższą temperaturą zapłonu

poniżej jest link do Orlenu na temat biodiesla

#16 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 18 październik 2008 - 20:25

Biodiesel Napiszcie koledzy dlaczego nie ma zwrotu akcyzy od bio diesla i jeśli to możliwe wstawcie linka z informacją (zarządzeniem). Do dzisiaj kupowałem bio z myślą oszczędności na cenie i nadzieją na zwrot tych 85gr do litra, ale ten temat mnie zaskoczył. Co do opini, uważam że nie ma różnicy w mocy, spalaniu ale fakt ciężej pali silnik już trochę podjechany.

#17 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 październik 2008 - 21:40

Biodiesel uważajcie miałem biodiesel rok w beczce jak wlałem do ciągników zaczęły się dławić a w odstojnikach znalazłem coś jak asfat. Wiec lepiej natychmiast zużyć!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#18 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 październik 2008 - 21:54

Biodiesel już gdzieś słyszałem że niema zwrotu a kcyzy JEST!! tylko mniej bo jest mniej naliczone ja to paliwo tankowałem do Valtry (euroII) i do Passata zauważyłem że nawet Valtra ciszej pracuje w serwisie mówią że niema przeszkód tankować to paliwo ale należy wymieniać olej i filtry paliwa co 250mth zamiast 500 więc rachunek ekonomiczny żaden! poza tym jakby lały wtryskiwacze to olej silnikowy zmieszany z tym paliwem zcina się do galarety wiadomo czym to grozi...

#19 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 październik 2008 - 21:00

Biodiesel dzisiaj wyczytałem na stronie www.minrol.gov.pl
pytanie1
Czy paliwo roślinne wytwarzane z oleju rzepakowego o nazwie „BIOESTER” jest olejem napędowym wykorzystywanym do ciągników rolniczych i samobieżnych maszyn rolniczych, na który przysługuje zwrot podatku akcyzowego?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 10 marca 2004 r. w sprawie sposobu oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw ciekłych (Dz. U. Nr 51, poz. 499, z późn. zm.), paliwo o nazwie BIOESTER, będące 100 % estrem (ester stanowiący samoistne paliwo silnikowe) nie jest oznaczone kodem CN 2710 19 41 do 2710 19 49 przypisanym do olejów napędowych wymienionych w ww. ustawie z dnia 10 marca 2006 r.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 243, poz. 1766), biokomponenty stanowiące samoistne paliwo - czyli BIOESTER - są już zwolnione z akcyzy w kwocie 1.680 zł/1.000 l.
W obrocie znajduje się również biopaliwo składające się z 20% estrów i 80% oleju napędowego, które według przytoczonego wyżej rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej powinno być oznaczone na dystrybutorze jako B20.
W przypadku oleju napędowego typu BioDiesel, w rozumieniu paliwa silnikowego z domieszką biokomponentów i spełniającego wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 8 września 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla biopaliw ciekłych (Dz. U. Nr 166, poz. 1182), w świetle przepisów o podatku akcyzowym, w ramach kodu CN 2710 19 41 do 2710 19 49 mieszczą się również oleje zawierające 20% estrów (biopaliwa ciekłe) tym samym jego zakup i wykorzystanie do produkcji rolnej umożliwia ubieganie się o zwrot części podatku akcyzowego, na podstawie ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r.

pytanie 2

Czy paliwo o nazwie „ ON-BIOESTER” jest olejem napędowym wykorzystywanym do ciągników rolniczych i samobieżnych maszyn rolniczych, na który przysługuje zwrot podatku akcyzowego?

Od paliwa ON-BIOESTER stanowiącego czysty ester, oznaczonego jako B100, nie przysługuje zwrot podatku akcyzowego. Paliwo to jest 100 % estrem (ester stanowiący samoistne paliwo silnikowe) i nie jest oznaczone kodem CN 2710 19 41 do 2710 19 49 przypisanym do olejów napędowych wymienionych w ww. ustawie z dnia 10 marca 2006 r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 19 październik 2008 - 21:41

Biodiesel Troche na tym jezdzilem i moje wrazenia wygladaja tak:
po pierwsze glowa boli od zapachu spalin :D
po drugie przy ciezkiej pracy ciagnik jest odczuwalnie slabszy (c-360) :angry:
po trzecie na jedna mth w orce wychodzilo okolo 0,7 lita wiecej niz zwyklego ON :o
po czwarte w pompie na sekcjach zbiera sie jakas tlusta maz, ktorej zaden rozpuszczalnik wziac niechce :angry: :angry: :angry:

co do zwrotu akcyzy to bylo to tak. Poki na faVAT bylo wpisywane "ONB" zamiast "bioester" to zwrot byl, ale teraz cwaniaki sie dopatrzyli i pisza ze to "bioester" i akcyzy nie daja.... ;) :D :D