Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 podnośnik nie podnosi

129 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 październik 2008 - 22:06

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Siłownik jak i rozdzielacz może byc winny.
Zacznij od sparwdzenia siłownika, czyli rozebrania i wymiany uszczelnień. Zalóż spowrtotem i jesli sytuacja bedzie podobna czyli bedzie opadać to znaczy że rozdzielacz także do wymiany.

Poczytaj posty powyżej w tym temacie. Tam była podobna sytuacja.

A niech ktoś mi powie czy w MTZ ten mały bolec na siłowniku blokuje tylko podnoszenie?? I jak on zablokuje to normalnie sie opuszcza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 podnośnik nie podnosi Dzisiaj, 00:10
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 październik 2008 - 08:15

MTZ 82 podnośnik nie podnosi tak ten bolec jak się wciśnie to zamknie kanal i nie podniesiesz do góry na tłoczysku masz jeszcze (chyba że zdjołeś) taką łapkę czy coś i ją ustawiasz na ile chcesz podnieść maks.u mnie to ten bolec raz siaę zablokował to musialem kombinerkami go wyciągnąć ale działa to

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 październik 2008 - 11:46

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Aha czyli w duł go nie zatrzyma. No tak słyszałem. Pytam sie bo we władkach blokuje sie opuszczanie i łatwo sprawdzic stan siłownika, bo odcina sie go od rozdzielacza i jeśli opada to napewno on jest winny.
Ja u siebie we władku tez musiałem go raz kombinerkami wyciągać ale juz sie nie blokuje, chodzi ładnie.
Dzieki :o

#24 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 12 październik 2008 - 13:27

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Umnie w pronarze bardzo sie powoli opuszczają ramiona bardzo mnie to denerwuje! :angry:

#25 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 październik 2008 - 14:48

MTZ 82 podnośnik nie podnosi sąsiada też ,ale macie tylko jeden przewód do siłownika ?

#26 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:16

MTZ 82 podnośnik nie podnosi A proszę powiedzie mi, co może być przyczyną, że Nie nie działa podnośnik w MTZ 82 oraz w ogóle hydraulika, tj. Podnośnik na pusto czasem podnosi, ale z obciążeniem już nie drgnie a jak już drgnie to nie do samej góry, natomiast hydraulika nie działa ponieważ nawet nie daje rady wykiprować przyczepy z drzewem?? Co może by tego przyczyną?? Czy to pompa czy może coś innego ??

Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam JD
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 22:07

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Nie napisałes co juz robiłeś. Więc sprawdz wszystko po koleji.
Poziom oleju, filtr oleju, zawory przeciażeniowe może sa zablokowane i cały czas otwarte.
A jak podniesie to trzyma podnosnik, nie opada??
Dasz obroty na maksa i tez nie podnosi??
Jak to sie stało że nie działa, od razu czy juz coś szfankowało? Podnosiłes i przestało działać??

#28 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 22:46

MTZ 82 podnośnik nie podnosi To znaczy nie robione jeszcze nic, ale wiem, że to nie sprawa oleju. Podnośnik po podniesieniu trzyma i nie opada, a nawet jak dasz gaz w podłogę to i tak ci nie podniesie. Już czasem się zacinała pompa czasem, ale za chwile chodziło i dobrze podnosiła a teraz coś jej odbiło. Dodam, że ciągnik ma 12 lat i pompa nie była ruszana więc może to jest przyczyną.

#29 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 22:50

MTZ 82 podnośnik nie podnosi To może masz problem z napedem pompy.
Pompa sie zacinała, to troche dziwne.
A co robiłes gdy pompa sie zacieła??
Mi sie wydaje że pompa chodzi tyle że zawór przeciażeniowy jest otwarty no i olej tamtendy idzie zamiast do siłownika.

#30 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 12:02

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Jak pompa się zacięła to próbowałem dalej podnosić aż w końcu podniósł a ten zawór przeciążeniowy to jest ten koło siłownika co się wciska ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 15:23

MTZ 82 podnośnik nie podnosi To nie jest zawór przeciążeniowy. To jest zawór blokowania siłownika na zadaną pozycje. Ale on nie ma nic do hydrauliki zewnetrznej. Więc to raczej nie on.
O umiejscowieniu zaworu przeciążeniowego pisza koledzy w tym temacie:
http://www.agrofoto....-Mtz-t8939.html
Albo pompa ma zużyte dociski, uszczelnienia.

#32 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:10

MTZ 82 podnośnik nie podnosi A mógłby ktoś zeskanować mi schemat całego podnośnika ??? Z góry dzięki

#33 Share sasza

sasza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 15:04

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Cześć wam,ja mam podobny problem w moim mtz-cie.Gdy chce podnieśc płóg,to kilka razy go podniesie a po chwili już nie chce.Nie wiem co jest tego przyczyną,bo wymieniłem już pompę,siłownik na nowy i NIC!! Troche mnie to denerwuje,bo niewiele mogę nim robić. :angry: Został mi tylko rozdzielacz do spr. i tu mam pytanie,odnośnie tego tłoczka z prawej strony oraz zabłabowanej śruby po drugiej stronie tłocza do czego one są?????? No i jak ktoś wie jaka jest zasada działania rozdzielacza,[kędy biegnie olej] to będe wdzięczny. :lol: Pozdrawiam. :D

#34 Share rolnik199019lat

rolnik199019lat

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:58

MTZ 82 podnośnik nie podnosi ja wiem jak temu zaradzić nie wiecie co sie robi ? zamiast oleju trzeba nałożyć tawotu bo gęściejszy i wtedy musi poodnosić

#35 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:31

MTZ 82 podnośnik nie podnosi Czy ktoś wymieniał rozdzielacz o symbolu P80-3/4-222 na rozdzielacz P80-3/4-222G ten z polskim G na końcu to rozdzielacz z zaworkiem. Jestem w posiadaniu takiego i jak się dowiadywałem można go stosować zamiennie. No ale jest zaślepionych śrubami kilka wejść do rozdzielacza, gdzie dokręca się przewody olejowe. Śrub jeszcze nie próbowałem ruszać.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#36 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:13

Cześć wam,ja mam podobny problem w moim mtz-cie.Gdy chce podnieśc płóg,to kilka razy go podniesie a po chwili już nie chce.Nie wiem co jest tego przyczyną,bo wymieniłem już pompę,siłownik na nowy i NIC!! Troche mnie to denerwuje,bo niewiele mogę nim robić. :angry: Został mi tylko rozdzielacz do spr. i tu mam pytanie,odnośnie tego tłoczka z prawej strony oraz zabłabowanej śruby po drugiej stronie tłocza do czego one są?????? No i jak ktoś wie jaka jest zasada działania rozdzielacza,[kędy biegnie olej] to będe wdzięczny. :) Pozdrawiam. :)

Ja również miałem kiedyś z tym problem. Jednak z fachową pomocą przyszedł mi mechanik (a miałem już wymieniać pompę itd), który proponował dokręcić takie (chyba 2) śrubki (nie wiem jak to wytłumaczyć, musiałbym zrobić fotkę- ale to jest bodajże od naciągu tej wajchy, którą się podnosi) i nie ma żadnego problemu. Może jutro "cyknę" jakieś foto to lepiej wytłumaczę o co biega :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#37 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:26

MTZ 82 podnośnik nie podnosi to moze byc zawor przelewowy w rozdzielaczu tym pod kierownicom musialbys wymontowac caly ten rozdzielacz i on jest w tym miejscu co wyczodzi rura zlewowa do zbiornika oleju patrzac od siedzenia to po lewej stronie rozdzielacza.W tym zaworze jest jeszcze taki malutki zaworek i na nim lubi pekac sprezynka i tak jak kolega napisal raz moze dzialac raz nie.Jak jak mnie pamiec nie myli to on jest przykrecony z gury trzema m8 i z dolu to samo

#38 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:30

Podnośnik jest aktualnie ustawiony poprawnie na tryb siłowy, poziom oleju w hydraulice taki jaki potrzebny, dodam że na trybie pozycyjnym i mieszany problem także się pojawia. Co może być przyczyną tego bardzo ale bardzo wkurzającego zjawiska?

Jak się przełącza z trybu siłowego na pozycyjny i jak na mieszany?
Rolnik z powołania :-)

#39 Share beatles1114

beatles1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:30

MTZ 82 podnośnik nie podnosi WITAM KOLEDZY. mam pytanie na temat popy w mtz załozyłe nową pompe oraz tłok 110 i papa my wyje jak holera nieda sie usiedzieć w kabinie i strasznie sie grzeje wie ktoś może czego to jest przyczyna.prosił bym o w miare szybka odpowiedz bo tu trza orać pola a nie idzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 marzec 2011 - 20:51

MTZ 82 podnośnik nie podnosi A po założeniu pompy ustawiałeś ciśnienie? czy po podniesieniu maszyny dźwignia powraca do położenia neutralnego? może być jeszcze zacięcie zaworu przepływowego tego po zaworem bezpieczeństwa

Dodaj odpowiedź