wlodziu

Claas, czy Deutz-Fahr na 50 ha?

Polecane posty

wlodziu    0

Który z ciągników najlepiej pełniłby rolę "głównego" w gospodarstwie 50 ha? Brałem pod uwage Claas Arion 540 lub Claas Arion 620. Następnie Deutz-Fahr Agrotron m610.

Wypowiedzcie się proszę na temat tych ciągników. Chciałem też prosić o opinie fachowców na tym forum. Czy lepiej wziąć 4 czy moze 6-scio cylindrowy silnik o tej samej mocy? Jaka jest różnica w spalaniu na przykladzie Claasa ariona 540 i 620? Z góry dziękuje za pomoc. SPRAWA PILNA Długo zmieniam zdanie co do kupna i narazie nic mi nie ulatwia wyboru. Pisalem na wielu forach i na zadnym nie dostalem ZADNEJ odpowiedzi! Prosze o wyrozumialosc i szczera chcec pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nie jestem użytkownikiem podanych przez Ciebie ciągników, ale mogę pomóc w wyborze silnika- czy to ma być 4 czy 6cyl. Podobnie pisałem w innych tematach. Zależy jaki osprzęt chcesz agregować z ciągnikiem. Głównie mam tu na myśli pług. Jeśli będziesz chciał mieć pług 4 obrotowy to 6cyl ciągnik wtedy. 4cyl też pójdzie, ale wtedy pług taki musi być lekki (zabezpieczenia na kołki). Tak mi tłumaczył dealer JD kiedy rozmawiałem z nim na temat 4cylindrowego 6430 i 6cylindrowego 6530. Zawsze można też kupic do 4cyl. dużą 3 obrotową. Znajomy ma do JD 6420 overuma 3x50. Nie ma problemu z odoraniem od miedzy bo lekko wystaje za ciągnik. Druga sprawa to ekonomika, bo wiadomo, że 6cyl spali więcej niż 4cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodziu    0

Hmmm pług mam zamiar kupić z Unii Grudziądz XXL 4+ obrotowy. A jak wielka różnica może być wspalaniu pomiędzy 6 a 4 cylindrowym? Poza tym z tego co mi wiadomo, to ciągniki Claasa (a przynajmniej Ariony) maja silniki John Deere. Natomiast Agrotron ma Deutz. Który z tych silników jest wydajniejszy, oszczędniejszy, silniejszy...??

 

Claas ARION 640 155 KM(moc nominalna) 160 KM(moc maksymalna) 180 KM(moc z "Power Boost") << Czy taki ciągnik opłaca się na 50 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Do takiego pługa to już musi być 6cyl. maszyna. Odwiedziłem kiedyś dealera JD i rozmawiałem z nim na temat ciągnika i pługa. Podobnie jak Ty pytałem się jak sobie radzą JD z pługami obrotowymi Unii. Powiedział mi, że co do Unii Grudziądz to są to dość ciężkie pługi i raczej nie obejdzie się tu bez ciągnika 6cyl. Do 4cyl to tylko jakiś zachodzi i najlepiej na zabezpieczenia kołkowe.

Co do spalania to nie powiem Ci nic dokładnego jaka jest różnica w 4cyl., a 6cyl. Jest na AF troche speców od tego to powinni się tu wypowiedzieć ;). Wiem tylko, że raczej silniki Deutza są oszczędniejsze od JD. Sam sobie kiedyś porównywałem DF agrotrona K120 do JD 6430 (podobna moc). Silnik Deutza ma mniejszą pojemność. Także wymiana oleju wyszłaby taniej bo o ile dobrze pamiętam to do DF wchodzi 10l, a do JD 14l.

Jeśli chodzi o wybór między 6 a 4cyl a Twój areał to już zależy od Ciebie i od możliwości finansowych. W mojej okolicy gospodarstwa 50ha spokojnie obrabiają 4cyl Forterry, Ursusy 1014 i takie podobne. Oczywiście kilku bogatszych rolników zaopatrzyło się w takie maszynki jak Fendt 412 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Claas ma silnik Deutz'a. Do takiego pługa to tylko 6 cylindrów, ten pług jest bardzo ciężki, poza tym Unia ma duże opory, lepiej kup kver'a albo kuhn'a, one orzą lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze dobrany zestaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Odświeżając temat! Co byście wybrali df 5125 z turem czy Claas arion 440 z turem. Pomocnik na 70 ha (pół na pół łąki i zboże) Miałby pracować z zestawem siewnym oraz maszynami na łąkach, oraz wszystko co związane z pracą turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Zdecydowanie Claas -lepszy silnik ,skrzynia ,cięższy ciągnik ,lepiej rozłożone masy,wyższy komfort pracy-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Arionowi 440 zdecydowanie nie będzie służyła praca z zawieszanym agregatem uprawowo-siewnym, chyba masz coś półzawieszanego. Tylny podnośnik Arion ma taki sam jak MF serii 57xxS. Agregat ważący 2,5 t dla tego podnośnika, to zdecydowanie za dużo.

Arion serii 5xx ma już znacznie lepszy tylny tuz, ale za to moim zdaniem ma gorszy silnik... bo tam jest JD i te wszystkie możliwe ekododatki (SCR, DPF, EGR), wtryski Denso, Twinturbo - skarbonka jednym słowem.

Z kolei Deutz 5125 to traktor o klasę mniejszy od Ariona 440. Wybierając między Deutzem 5125 a Claasem Arionem 440, nie ma się nad czym zastanawiać, Arion i tyle. Jak chcesz trochę niższą cenę to możesz wziąć 430-stkę.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Arion 440 293 tyś netto a deutz 5125 247 tys netto. Za taką różnicę cenową wolałbym kupić 2 ha ziemi lub pare sztuk odsadków bo znowu z kosiarką i przetrząsarką ze samaszu to by sie tak  nie napracował. Zestaw siewny to raczej bez problemu bo to tylko agromasz 3 metry ( zdjęcie u mnie w galerii )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
Dnia 21.12.2018 o 16:55, situ14 napisał:

Odświeżając temat! Co byście wybrali df 5125 z turem czy Claas arion 440 z turem. Pomocnik na 70 ha (pół na pół łąki i zboże) Miałby pracować z zestawem siewnym oraz maszynami na łąkach, oraz wszystko co związane z pracą turem.

Tylko dziwi mnie trochę ,bo piszesz że byłby to pomocnik na 70 ha,  czyli że masz ciągnik większy który mógłby chodzić z agregatem upr-siewnym, to po co ci taki duży i drogi pomocnik kup np ariona 410   lub  inny jeszcze tańszy ciągnik który jako pomocnik zda egzamin l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

No niby tak, ale trzeba myśleć trochę do przodu też np jakaś laweta do bel na ok 30 sztuk czasami może jakiś gruber lub prasa z rotorem także te 90-100 km to troche przymało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Mam ariona 410 z 2013 i agregat o masie ok. 2,7-2,8t nie stanowi problemu dla podnośnika.

Sęk w tym, że w starszym Arionie 410 masz dużo lepszy tylny tuz niż w tym nowszym - od 2015 roku (nawet w modelach o wyższej mocy od twojego). Obecnie Arion 410 ma na końcu haków 30% mniejszy udźwig niż w twoim traktorze.

Dodatkowo jeszcze rozstaw osi został zmniejszony, niewiele, ale jednak.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Niestety. Małe MF-y też w podobnych latach Agco odchudziło, tak jak to zrobił Claas.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72
Situ14 bierz DF 5125.jako pomocnik idealny. malo pali a do tura jest mega zwrotny. Sam mam takiego od niedawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj