Czares15

Jaką prase wybrać? Unia Famarol, Sipma, Metal-Fach, New Holland, Warfama/Ursus a może coś innego?

Polecane posty

tractor560    3

Chyba niejasno się wyraziłem ... Jestem z lubelskiego ... Po co mi prasa do której mam 300 -400 km a jak serwisowanie czy cos ? Przecież wezmą wiecej ode mnie za dojazd niż za ewentualną naprawe ... a i prasa bd współpracowała najprawdopodobniej z nh t6.125 i ferabili czy ta mascar ( pierwszy raz słysze o mascarze i nawet nie widziałem) to bedzie za mała do takiego 115 km 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego nowy nh lub case to około 80 netto. lepiej dozbieraj nie kupuj tych polskich wynalazków...
i prasa nh czy case nie będzie za mała ciągnik masz akurat żeby twarde snopki robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

ale max 80 brutto moge wykorzystac bo tyle we wniosku mi zostało kasy na prase ... może uda sie cos poprzesuwać ...


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

agencyjny zwrot wykorzystujesz cały a resztę dokladasz że swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest kilka tych pras Ursusa na AF. Poszukaj w galerii i popytaj użytkowników bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wydatki to możesz mieć jak kupisz jakąś polską brukiew. przyjrzyj dokładnie forum co rusz to " famarol problem" albo komuś się snopki nie kręcą lub źle owija. coś się urwało czy ukreciło. no chyba że do 300 balotów rocznie to owszem nie warto wiecej wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Ja bd krecił max 700 - 800 ... Prasa ursus z 597 ma takie fajne walce nie płaskie jak w metalfachach czy coś ... Famarolke ma sporo ludzi w moim terenie i chwalą sobie ... Ursusów i wczesniejszych Warfama też jest duzo i ja nie słyszałem żeby sie cos ukreciło czy coś ... to nie tylko ma sie do materiału ale też do tego jak kto ją użytkuje ...

 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilus    0

Posiadam prasę warfama z543 już 11 lat. Pierwszego roku zrobila prawie 5 tyś zwijek,i kiszonka i siano i słoma. W kolejnych latach już około 2000na rok. Dopiero po 5 latach wymieniłem pierwsze łożysko. 2 lata temu zrobiłem remont podbieracza i śmiga dalej. Jakieś łożysko wysiadzie Ale nie zakładam jakiś dobrych tylko takie jak m ontowali oryginalnie FKD. Teraz przydałoby się zmienić łańcuchy w komorze. A łańcuchy zakładam tylko od KRONE. Będę teraz wymieniał prasę i będzie to najprawdopodobniej Ursus z597.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Ja także sie na nią zdecydowałem jest oferta za 51 netto popokazowa


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszqwe    0

Powiem Ci że to za tą prasę to bardzo, bardzo dobra cena!

Sprzęt po pokazowy jest dobry bo jest już sprawdzony, często jak były jakieś drobne usterki, to już są usunięte, a na pokazie prasa musi być na 100% sprawna i dopieszczona! Katalogowo Ursus Z-597 kosztuje 65 tys. netto. Wiec biorąc pod uwagę pozytywne opinie o Warfamach i jeśli masz czym pociągnąć to warto kupić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Co sądzicie o prasach kuhn vb 2160? Chciałbym się dowiedzieć jak są wydajne te prasy i jakie pośadają zapotrzebowanie na moc? Ciągnik 106 km starczy z założonymi nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablozx1    1

Witam, jaką prasę polecacie na 15ha? 5ha laki na kiszonke reszte sloma? Szukam czegoś używanego do 20-30tys. Będzie chodzić w ciagniku John Deere 2650A-86KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko667    0

Bardzo polecam prasę Lely
Najlepsza wśród pras do słomy czy sianokiszonki
Sam posiadam Lely Welger RP 245 z zestawem noży jest ona nie zastąpiona
Naprawdę polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Już nie przesadzajmy że najlepsza bo tego bym nie powiedział. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko667    0

A która według Ciebie jest najlepsza?
Testowane były już u mnie wiele pras od Metal-Fach po Sipme z tego co stwierdzam jest naprawdę godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matius04
      Tak jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć gdzie można ją kupić. Już dłuższy czas szukam claasa lecz nie mogę go znaleść każdy mówi że będzie za pare dni lecz to tylko gadanie.. Za wszystkie informacje DZIĘKUJE
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Planuje zakup prasy rolujacej, która bedzie praacowała z Ursusem C-360. Zastanawiam sie nad prasa marki KRONE. Mam dylemat, ktory model z serii KR 125, 130 czy 160 byl by odpowiedni. Finase jakie chce przekazac na zakup prasy to 18000-21000 złotych. Ciekaw jestem czy mozna kupić cos w miare dobrego za ta kwote i czy C-360 bedzie dawalo rade?
      Jeszcze mnie ciekawi na co trzeba zwróci uwage przy zakupie prasy?
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Zakupiłem prase JD 545 z roku 1991. Mam problem ze sterownikiem ponieważ nie mam wtyczki zasilajacej w ciągniku do sterownika. Wyglada on tak jak na zdjeciu. Moje pytanie jest nastepujace gdzie mozna zakupic ta wtyczke i jk zamontowac? Nie wiem tez jak w tej prasie uruchomic owijanie bel sznurkiem? A i jeszcze jedno jak ustawic bele na 120cm?


    • Przez kordian87
      Panowie mam takie pytanko . Posiadam prasę JD 592 z 2004 roku i chciał bym do kupić do niej aparat do wiązania siatką . Czy ktoś z was przerabiał taki temat . Mianowicie czy pasuje od innej JD np 590 lub 582 i czy nie ma komplikacji wyjście na kostkę jest na komputerze przycisk od przełączania opcji siatka/sznurek tez jest, ale dziś ziomek z którym rozmawiałem i byłem bliski zakupu aparatu postraszył mnie że może być potrzeba przeprogramowania komputera ... ??? i teraz jestem zakłopotany nie wiem co robić . Może ktoś pomoże ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj