Czares15

Jaką prase wybrać? Unia Famarol, Sipma, Metal-Fach, New Holland, Warfama/Ursus a może coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
podcepiomy    35

Ja mam już właśnie jedną sipme i jest bardzo dobra więc chciałem tą sprzedać a wziąć Powercut :) A tak jeszcze sie zapytam ile trwa owijanie siatką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ile trwa owijanie siatką?

2 krotne owiniecie beli siątką przy obrotach wałka WOM 540obr/min to jakieś 5 sekund B) ale w sipmie to dłużęj napewno bo najpierw siatka musi przejść przez podbieracz, później podajnik,oczywiscie musi być podana z trawą bo inaczej to wciągnie ją w podbieracz :P (taki urok tych łancuchowych pras) a nastepnie bela ją "wciągnie", to będzie jakięś z 10 sekund, w welgerkach i classach to tak jak napisałem 5 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To i tak znacznie szybciej jak teraz gdy owija sznurkiem :D Hmmm, mógł bym zapytać w takim razie co można było by wziąć w pieniądzach takiej sipmy bo classie mogę zapomnieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekler    0

Mam sipme 590/1 i jestem z niej bardzo zadowolony, niestety chodziła dopiero jeden sezon więc nie wiem co będzie dalej, ale jak na razie bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Przyjżałem sie tej prasie Unia DF 1,8VD u dilera, ładne wykonanie, nawiązujące do pras zagranicznych (w końcu licencja Deutz Fahr B), a kolejna rzecz która mnie zmartwiła w tej prasie- elektronika :( jest tego mnóstwo, gdzie nie spojrzec to kabelek, rozdzielacz elekto-hydr., oj, nie wiem, po co ta elektronika, mogli by prościej to zrobić, chcesz podnieśc komore-wciskasz guzik na pulpicie i dźwignię od hydrauliki przesuwasz :blink: chcesz opuścić-to samo, guzik i dźwignia :lol: a jak jest w Sipmie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekler    0

W sipmie na guziki to masz ustawienia prasy(ilość sznurka lub siatki itp.), a komora i podbieracz to hydrauliką operujesz. Myślę że sipma jest prosta w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

E unia ma elektrykę nie elektronikę;) Jak by ci to padło - osobiście myślę ze mechanika się trzeba bardziej przejmować bo to mniej trwałe a ludzie się głupio elektroniki boją;) To na 3 przełącznikach ta prasa dokładnie tak samo będzie działać;) A elektroniki moim zdaniem im więcej tym lepiej - sprawniej idzie praca i mniej się męczysz;) Owijanie sznurkiem jest w 100% mechaniczne, owijanie siatką jest tylko elektrycznie inicjowane odliczanie ilości siatki jest już mechaniczne. a wybór tłoka którym sterujesz - podanie 12V na jeden z 2 lub 3 elektrozaworów;) czy tam 4;) zależy która wersja prasy;) Nic skomplikowanego;) Jak by ci to już miało w razie paść to każdy elektryk ci to uzdrowi;) W deutzach to było parę kontrolek i 2 przełączniki 3 pozycyjne jak w C-330 do migaczy;) I też działało bez problemów;) Ja osobiście testowałem tylko noże z famarolek w praktyce bo wkładałem je do deutza i są naprawdę z porządnego materiału.

 

Sipmą też jeździłem i jakoś mnie nie przekonywała;) Ale to tylko moje osobiste odczucia;) ps. części do Unii przychodzą ekspresowo;) zamawiałem o 15 dochodziły o 9 kolejnego dnia;)

Edytowano przez Gustlikus

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

A co powiecie na temat prasy matal-fach . Są trzy rodzaje Z-562 ,zwykła , z rotorem , z rotorem i nożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

A co powiecie na temat prasy matal-fach . Są trzy rodzaje Z-562 ,zwykła , z rotorem , z rotorem i nożami

łańcuchy cieniutkie jak w rowerze, łożyska słabej jakości bo po zrobieniu 1,5-3 tys bel dają o sobie znać, mała wydajność(z rotorem powinno być o niebo lepiej) u wujka po tygodniu wałek wyleciał z komory zwijania :blink: , bo śruby były strasznie miekkie o twardosci 5.8 :lol: co ciekawe Producent nie chciał uznać na gwaranci "usterki" bo twierdził że była przeciążona podczas zwijania, heh co ciekawe belował c-360 bo innego ciągnika nie miał wtedy i taka teoria he :lol: w słomie marnie to idzie, bela sie ślizga ponieważ wałki są słabo "karbowane", niektórzy przez to nie śpią po nocach i belują słomę w nocy, nie Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes9424    0

Witam wszystkich. Nie wiem jaką kupić prasę rolującą za 76tyś. Rozmyślam nad Unia Famarol 1.8vd. Czy da się kupić coś lepszego za takie pieniądze

Tematy połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

A nie myslałes nad ferabola entry 120 sasiad ma i jest bardzo zadowolony jeden ma 5 lat a drugi 2 lata w pełnej opcji kosztuje 67tys brutto ja tez jutro jade odebrac zmienokomorowa ferabole extreme 265 lt jest drozsza bo kosztuje 85tys brutto z szerokim podbieraczem ale mocniej zbija i mozna robic bele od 50-165 cm nie polecam polskich pras w sasiedniej miejscowosci jeden miał i wiecej ta prase naprawiał niz nia robił

Edytowano przez bercikoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

A ma być koniecznie nowa ?? można za takie pieniądze dobrą prasę zachodnią z małym przebiegiem kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes9424    0

tak chodzi mi o nową prase z rotorem i docinaczem a wie ktoś czy do tej prasy Unia Famarol wejdzie siatka John Deere CoverEdge 130cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-- połączono --

 

Jaka prasa zwijająca nowa lepsza, chodzi mi na razie bardziej o firmę nad modelem jeszcze się zastanawiam. Metal-Fach czy Warfama? Proszę o pomoc.

Edytowano przez Gość
dublowanie tematów, ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Polecam Metal fach, mam ją od roku i zero problemów, znajomy ma Warfame to mu strasznie huczy jak nią pracuje i nie bardzo ją chwali.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Ja polecam warfamę, jak narazie mam ją rok i zrobiłem nią 2500 bel, żadnych większych problemów z nią nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Mimo, że posiadam sipmę, gdybym teraz stał przed wyborem którejś z wymienionych przez Ciebie pras, wziąłbym warfamę. Ładnie dobija bele, niskie zapotrzebowanie na moc, bardzo prosta jest, nie ma problemu z obracaniem beli, a w metal fachu jednak nie widze, żeby ktoś prasował w ciągu dnia słomy ozime mocno suche, albo od razu po kombajnie albo czekają na wieczór i na rosę.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dołączę się do tematu tylko z pytaniem co będzie lepsze Sipma PS 1210 CLASSIC czy Ursus Z-543

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Posiadam prase metal-fach i jak narazie tylko łancuch pekł. Bardzo ladnie dobija belki. A jak sie umie odpowiednio dobrac docisk i w odpowiednim momecie zaczac owijac belke to w dzien tez mozna prasowac slome.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Popieram Kolegę wyżej tez posiadam Metal Fach belarkę i prasuje w dzień słomę , kiszonkę , siano ładnie dobija że aż ciągnik zchodzi z obrotów prawie do zgaśnięcia wymieniłem w swojej 2-3 razy wszystkie łańcuchy i sworzeń napędzający zębatki od skrzyni przekładniowej womu ;) u mnie co roku prasuje około 460 kichy , 40 siana, 80 słomy i nie mam z nią problemów i jeszcze drobne usługi w roku wychodzi około 1500 bel zrobionych mam ją 4 sezon to można sobie policzyć i przede mną gość miał ją dwa lata wyłącznie na usługi więc mozna sobie wyobrazic co mogła przeżyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuje chłopaki za pomoc, zawsze dobrze jest też znać opinnię innych zanim coś się kupi. Pozdrawiam :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matius04
      Tak jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć gdzie można ją kupić. Już dłuższy czas szukam claasa lecz nie mogę go znaleść każdy mówi że będzie za pare dni lecz to tylko gadanie.. Za wszystkie informacje DZIĘKUJE
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Planuje zakup prasy rolujacej, która bedzie praacowała z Ursusem C-360. Zastanawiam sie nad prasa marki KRONE. Mam dylemat, ktory model z serii KR 125, 130 czy 160 byl by odpowiedni. Finase jakie chce przekazac na zakup prasy to 18000-21000 złotych. Ciekaw jestem czy mozna kupić cos w miare dobrego za ta kwote i czy C-360 bedzie dawalo rade?
      Jeszcze mnie ciekawi na co trzeba zwróci uwage przy zakupie prasy?
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Zakupiłem prase JD 545 z roku 1991. Mam problem ze sterownikiem ponieważ nie mam wtyczki zasilajacej w ciągniku do sterownika. Wyglada on tak jak na zdjeciu. Moje pytanie jest nastepujace gdzie mozna zakupic ta wtyczke i jk zamontowac? Nie wiem tez jak w tej prasie uruchomic owijanie bel sznurkiem? A i jeszcze jedno jak ustawic bele na 120cm?


    • Przez kordian87
      Panowie mam takie pytanko . Posiadam prasę JD 592 z 2004 roku i chciał bym do kupić do niej aparat do wiązania siatką . Czy ktoś z was przerabiał taki temat . Mianowicie czy pasuje od innej JD np 590 lub 582 i czy nie ma komplikacji wyjście na kostkę jest na komputerze przycisk od przełączania opcji siatka/sznurek tez jest, ale dziś ziomek z którym rozmawiałem i byłem bliski zakupu aparatu postraszył mnie że może być potrzeba przeprogramowania komputera ... ??? i teraz jestem zakłopotany nie wiem co robić . Może ktoś pomoże ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj