Czares15

Jaką prase wybrać? Unia Famarol, Sipma, Metal-Fach, New Holland, Warfama/Ursus a może coś innego?

Polecane posty

Czares15    0

Jaką prasę polecacie: Unia Famarol, czy Metal-Fach? Pierwsza jest walcowa, druga łancuchowa. Boje sie czy nie bedzie problemów z robieniem słomy w metal fachu. biggrin.gif

 


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Osobiście polecam sokółke metal fachu czyli Z 562 sam mam taką i bardzo sobie chwalę .Napisz z jakim ciągnikem miała by wspólpracować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0

ale niebezpieczenstwo jest , a tobie nigdy sie bela nie zatrzymała? ;)


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja polecam sokółkę ponieważ sam taką użytkuję i nie mam z nia problemów bela zatrzymała mi sie tylko 1 raz przy 32 stopniach ale zmniejszyłem zgniot i dalej śmigałem a w siano kiszonce to jest idealna pracowała do tej pory z mf 255 a od teraz będzie pracowała z mf 3080


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas też mamy Sokółke i nie mozna narzekać. Nie mieliśmy narazie żadnych problemów z odrzutem balotu. :D

I w Sokółce standardowo dają te szersze opony, więc jak masz mokre torfowe łąki to dobra sprawa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0

Prasa będzie pracowała z farmtrckiem 80, a warfama godna polecenia? :D


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Warfama tez da sie przeciez robic ale jak robisz duzo sianokiszonki to lepsza bedzie Metal-Facha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Warfama to tez całkiem przyzwoita prasa,mam od 2004 roku i beluje póki co bez awaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Osobiście posiadam welgera rp-12 czyli prasa na podstawie której metal-fach zrobił swoją z-562 (dodał między innymi szerszy podbierak i troche zmienił blache samą konstrukcje pozostawiając bez zmian), i musze bardzo nie zgodzić sie z niektórymi przedmówcami. Po pierwsze jak mowi przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, i prasa walcowa jest głównie do prasowania sianokiszonki. Po drugie rozbroił mnie komentarz żeby zmniejszyc stopień zgniotu. Po trzecie widze, że wiekszość sie do tego komentarza jednak stosuje. Ja swojego welgera ciągałem najpierw mf255, potem ciągnikiem 65 km aby w końcu dojść do wniosku, że nie ma co robić szopek i męczyć ciągników. Aktualnie ciągam pronarem 82 sa i też pod koniec formowania beli ma ciężko. Ostatnio gdzieś czytałem testy różnych rozwiązań zwijania bel, i komora walcowa wykazuje największe zapotrzebowanie na moc. Po czwarte nie tylko słoma sie zatrzymuje ale i siano przesuszone, w tym roku 10 bel robiem 2 godziny bo kilka razy musiałem te same bele zwijać. Po piąte jak kupowałem swoją belarke to była w stanie idealnym, miała nawet farbę w komorze prasowania nie wytartą. Nie malowana, wałki też nie wytarte, także nie mozna tłumaczyć zatrzymywania bel zużyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

1Ja kupiłem moją prasę nową w 2007 roku i tak jak pisałem bela zatrzymała się tylko 1 raz a z siana nigdy się nie zatrzymała chociarz nie wiem jak by bylo suche

2. nie ma co się oszukiwać 47 km mf 255 to za mało prasa z belą warzy wiecej niż ciągnik przy dużej prędkości można wypaść z kabiny

3 liczą sie też umiejętności operatora

4 w tamty roku robiąc bele obok mnie pracował ursus 4512 z sipmą łańcuchową i też mu się bele zatrzymywały tylko on wychodził i polewał ją wodą i dalej jechał


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

ad.1 gratuluje, jednakże opinia o zatrzymujących sie belach w tym modelu nie jest opinią wyssaną z palca i bynajmniej nie tylko moja.

ad.2 zgadzam sie, że to za mało dlatego po zrobieniu 2 bel mf zmieniłem ciągnik na 65 km które też sie męczyło, in ie wiem jak niby osiągnąc dużą prędkość belarką z mf

ad.3 eeeeee? no tak, ale o co chodzi?

ad.4 nie twierdze, że w łąncuchowej sie nie zatrzyma, zdarzać sie to będzie o wiele rzadziej. Z tą wodą ciekawy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja mam Metal-Facha i bela ze słomą mi się zatrzymywała, ale na początku, kiedy jeszcze nie umiałem prasować. Później jak doszedłem do wprawy to prasowałem słomę w samo południe, w największe upały, na największym stopniu zgniotu i problemu nie było. Doam, że słoma niejednokrotnie była przegniła, więc łatwiej się łamała.

Ja prasuję Ursusem 4514 i ciągnik daje sobie radę, nawet wykorzystując prasę w 100%. Ale wtedy ma już naprawdę ciężko, więc myślę, że optymalny dla tej prasy byłby ciągnik ok. 100%.

Ostatnio gdzieś czytałem testy różnych rozwiązań zwijania bel, i komora walcowa wykazuje największe zapotrzebowanie na moc

Zgadza się. A nawet dopowiem, że najmniejsze zapotrzebowanie na moc ma najprostsza komora łańcuchowa (bez dodatkowych walców). Tylko co z tego skoro prasujac łańcuchówką nigdy nie osiągniesz takiego stopnia zgniotu jak w przypadku wałcówki. W przyrodzie nic nie nignie i nie ma nic za darmo. Mniejsze zapotrzebowanie na moc to luźniejsze bele. To już lepiej zmniejszyć ten nieszczęsny zgniot, który jednak dużo daje i jest nawet polecany przez serwis.

3 liczą sie też umiejętności operatora

Zagadzam się w 100%. A w przypadku słomu ważne są też umiejętności kombajnisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

wybacz ale sokółka jest robiona na podstawie RP12, a na pewno nie na licencji claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
airon24    0
właśnie jacyś nienormalni ludzie sobie wymyślili że metal fach słomy nie prasuje. a to nie prawda bo umnie ma na wsi ma i robi 300 bel słomy i tylko gwizda. Myślą że tylko sipmy są na świecie tak jak mój kolega uważa

 

ja tą prasą zrobiłem 8000tyś balotów jak tez tyle zrobisz co ja to wtedy zobaczymy co napiszesz.

wszystkie walce nadają sie do wymiany bo wytarły sie płaskowniki, na takich walcach nie da sie pracować.

jeżeli ty robisz tylko 300 bel to u ciebie morze dużej pochodzi, bo u mnie po 5 latach to złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja napiszę coś takiego:

w mojej miejscowości są dwie belarki metal-fachu i obydwaj właściciele narzekają na to że sucha słoma zatrzymuje się w komorze i że nie da się jej dobić, ale z poranną rosą albo wieczorną idzie lux,w sianokiszonce obydwie spisują się bardzo dobrze.Są też 3 belarki warfamy w pomarańczowym kolorze, ludzie kupili je dla tego że kilka lat temu trzech rolników kupiło do spółki jeszcze zieloną warfamę i katowali ją ile sie dało w różnych ciągnikach przez okres 5 lat zrobili nią ok 20tys. bel i rok temu zmienili ją na tą nowszą pomarańczową , a ta stara nadal pracuje w mojej miejscowości tylko ze u innego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

Ja również mam belarkę metal-fach i nie miałem z nią żadnych problemów. Co do mocy jaka potrzebuje to trudno mi powiedzieć ale ja ciągam ja belarusem 920 i jest super:)


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mam metal-fach walcowa juz cztery lata i jestem z niej bardzo zadowolony jest prosta w obsludze i w eksploatacji

od czterech lat nic w niej nie dotykalem raz wyjmowalem tylko jedem walec zajelo mi to 20min

zapiety jest do niej ciagnik NH TD80 i sianokiszonka jest tak zbita ze komar p.... nie wcisnie i siano kiszonka zakisa bez zadnych wspomagaczy

a slome probowalem prasowac C-360 dawala rade ale w kiszonce nie dobije tak i moze sie psuc kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Kup warfame ja mam już czwarty sezon i poza drobnymi usterkami zero awari, polecam, sprzęt naprawde godny polecenia


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

mam warfame od 4 lat, robie po około 2000 bel rocznie i nie narzekam, poszło mi jak na razie 1 łożysko i łańcuch jeżdze z 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A tak wogóle to warfama i sipma clasik to nie jest praktycznie jedna i ta sama prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

warfama ma budowe bardzo podobną tylko że mocniej dobija w porównaniu z sipmą

i sipmą 60 pojedziesz a z warfamą będzie problem bo ciężej idzie ale coś za coś

dealer u którego brałem prase miał i warfamy i sipmy ale sipmy nie polecał bo warfama tyle samo kosztuje a solidniej wykonana (oczywiście chodzi o te najprostsze sipmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Warfame chwalicie, ale jakoś to niema odzwierciedlenia u mnie w okolicy, fakt warfamanie jest szczególnie popularna ale każdy na słowo warfama pluje i pomstuje, że to szmelc najgorszy i każda prasa byle nie warfama i to mnie zastanawia, co w tej warfamie takiego złego może być, bo sipmami u nas za pasmi rzucać i poza słabym zgniotem sipmy są zupełnie bezawaryjne, a tutaj rozpisujecie sie że sipmy się psują coś jest nie halo, albo już sam nie wiem, to sipma czy warfama lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

Mam dylemat, nie wiem która prasa jest lepsza: FAMAROL-UNIA df 1,8v czy SIPMA farma II Z569/1 ... obie są w podobnej cenie i mają ten sam typ komory, która jest lepsza i mniej awaryjna?

Tematy połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matius04
      Tak jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć gdzie można ją kupić. Już dłuższy czas szukam claasa lecz nie mogę go znaleść każdy mówi że będzie za pare dni lecz to tylko gadanie.. Za wszystkie informacje DZIĘKUJE
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Planuje zakup prasy rolujacej, która bedzie praacowała z Ursusem C-360. Zastanawiam sie nad prasa marki KRONE. Mam dylemat, ktory model z serii KR 125, 130 czy 160 byl by odpowiedni. Finase jakie chce przekazac na zakup prasy to 18000-21000 złotych. Ciekaw jestem czy mozna kupić cos w miare dobrego za ta kwote i czy C-360 bedzie dawalo rade?
      Jeszcze mnie ciekawi na co trzeba zwróci uwage przy zakupie prasy?
    • Przez piotrzalew
      Witam!
      Zakupiłem prase JD 545 z roku 1991. Mam problem ze sterownikiem ponieważ nie mam wtyczki zasilajacej w ciągniku do sterownika. Wyglada on tak jak na zdjeciu. Moje pytanie jest nastepujace gdzie mozna zakupic ta wtyczke i jk zamontowac? Nie wiem tez jak w tej prasie uruchomic owijanie bel sznurkiem? A i jeszcze jedno jak ustawic bele na 120cm?


    • Przez kordian87
      Panowie mam takie pytanko . Posiadam prasę JD 592 z 2004 roku i chciał bym do kupić do niej aparat do wiązania siatką . Czy ktoś z was przerabiał taki temat . Mianowicie czy pasuje od innej JD np 590 lub 582 i czy nie ma komplikacji wyjście na kostkę jest na komputerze przycisk od przełączania opcji siatka/sznurek tez jest, ale dziś ziomek z którym rozmawiałem i byłem bliski zakupu aparatu postraszył mnie że może być potrzeba przeprogramowania komputera ... ??? i teraz jestem zakłopotany nie wiem co robić . Może ktoś pomoże ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj