Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share emil201

emil201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 19:12

jeśli odłączysz kabel od zbiornika to powinien pokazywać pusto jeśli kabel przytkniesz do masy to powinien pokazywać pełno, jeśli cały czas pokazuje pełno to musi mieć zwarcie do masy, po prostu weź miernik i po kolei od zbiornika do licznika musisz poszukać

Tego sie obawiałem troche zabawy będzie. Ale może sie uda.
Wiesz może jakie oleje idą do hydrauliki i hydrostatu ? czy to chodzi na tysamy wszystko czy oddzielnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz Dzisiaj, 21:32
  •  

#22 Share mlody110

mlody110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 07:01

Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz w jaguarze są 3 rodzaje oleju
olej silnikowy----Titan Cargo 1040 MC

olej hydrauliczny chyba jakiś total ale nazwy nie pamiętam
hydraulika i napęd hydrostat pracuje razem

olej do wspomagania kierownicy

#23 Share arturkupka

arturkupka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 09:33

w jaguarze są 3 rodzaje oleju
olej silnikowy----Titan Cargo 1040 MC

olej hydrauliczny chyba jakiś total ale nazwy nie pamiętam
hydraulika i napęd hydrostat pracuje razem

olej do wspomagania kierownicy

nie za bardzo tak jest
a wiec w silniku oczywiście silnikowy 15W-40 ja jezdże na mobil1
a co do hydrauliki to sa dwa niezależne obwody:
1 hydrostat olej hydrauliczny hl 46 lub 66 ja wlewam zwykly polski i juz 6 lat jest ok
2 hydraulika - to znaczy 3 obiegi korzystające z jednego zbiornika. wszystki zasilane z jednej potrójnej pompy.
pompa ta daje 3 rózne ciśnienia: a - 180 atm - podnoszenie hederu, obrót rury, ewentualnie rozkładanie hederu
b- 90 atm - wspomaganie kierownicy
c- 22 atm - sterowanie - napinanie pasów, klapka na rurze, rewers ....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share wojti

wojti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 19:30

Do ustawienia stalnicy i klepiska trzeba opinać heder i gardziel czy nie?
(Maszyne kupiłem do piero niedawno i trzeba się troche dopytać kogoś żęby nie wyjechać później w pole i zaraz nie wrócić bo sie niewie co i jak. Wiec puki czas to powoli można sie zapoznawać z podtsawowymi czynnościami.)

Tego sie obawiałem troche zabawy będzie. Ale może sie uda.
Wiesz może jakie oleje idą do hydrauliki i hydrostatu ? czy to chodzi na tysamy wszystko czy oddzielnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bobimarek

bobimarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 06:12

a jak chcesz naostrzyć noże to musisz włączyć właśnie ten przycisk, wtedy wał z nożami obraca się w lewą stronę

Witam;)

Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli pisząc "w lewą stronę" ?? Mam rozumieć, że po wciśnięciu przycisku "ostrzałki" bęben z nożami ma obracać się "do tyłu"?? I wtedy można dopiero uruchomić ostrzałkę ?? U mnie po włączeniu odpowiedniego przycisku w kabinie nic się nie dzieje z bębnem tnącym - uruchamia się tylko ostrzałka - tak jak trzeba, lata w te i spowrotem :) I teraz właśnie wielka nie wiadoma (jak dla mnie;) ) czy noże powinny ostrzyć się przy "normalnych" obrotach do "przodu" czy w jakiś sposób trzeba im włączyć "lewe obroty" ?? Kupiłem Jaguara 690 SL nie dawno i to będzie mój pierwszy sezon w nim :)

W jednorzędówkach (bynajmniej u mnie) noże ostrze przy normalnych obrotach bębna, bo w sumie inaczej się nie da :) A jaguara jeszcze nie poznałem na tyle, żeby samemu eksperymentować, wiadomo ... Dlatego też wole zapytać :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź :)

#26 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 październik 2009 - 20:40

Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz w 690 sl podczas ostrzenia noży obracają sie one w odwrotna strone napedza je taki pojedynczy pasek poprzez wyrzutnik na którym nastepuje zmnian obrotów.

#27 Share RaMbo16

RaMbo16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 12:20

Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz CLAAS ;)

Edytowany przez RaMbo16, 11 wrzesień 2011 - 13:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 15:56

Claas Jaguar 690 sl + hektaromierz to ciekawe kupic sobie 860 i nie miec o tym pojecia no coż wszystkiego mozna sie nauczyc tylko nauka niekiedy duzo może kosztowac . co do pytania to pryciski są takie same jak w jagur seri 600 sl, czyli z prawej strony do ustawiania klapki na rurze srodkowe do podnoszenia/opuszczania hederu. z prawej strony ten górny wlacza wciaganie masy (o ile detektor jest zresetowany)naciska sie go krótko, a dolni służy do: po krotkim naciśnięciu wyłącza wałki wciągające, trzymając go dłużej włacza sie rewers wałków wcigających-> reset detektora metalu. sa tam jeszcze dwa przyciski służce do obsługi automatcznej wysokości i auokonturu (stały nacisk na podłoże dla podbieracza) jednak tryb pracy należ zaprogramować i to lepiej poczytać w instrukci u mnie to nie działa wiec tego nie uzywam. polecał bym cie zakup instrukci obsługi na alego można takie coś kupić za nie duże pieniądze