Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 listopad 2011 - 20:55

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant Jeśli chodzi o skrzynię Rekorda to jest ona duuuuużo mniej awaryjna niż w Suprze. A jeśli chodzi o hydro w Rekordzie to było montowane w wersjach exportowych do Danii czyli modelu 5058 oraz w wersjach na Polskę w model Z058/7.
Co do części to do Giganta już będzie dużo ciężej je dostać i Gigant jest bardziej awaryjny niż Rekord choć wydajniejszy.
Plusy hydro to przede wszystkim wygoda użytkowania bo wajchujesz do przodu i do tyłu oczywiście wcześniej wrzucając bieg - czyli można powiedzieć że masz rewers hydrauliczny na każdym biegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant Dzisiaj, 23:32
  •  

#22 Share acdc

acdc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:23

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant Jeżeli hydro się popsuje to jakie są koszty naprawy? Gdzieś słyszałem (nie wiem czy dotyczy to Bizona) ale koszt wymiany pompy przy hydro to jakieś 15-25tys. zł. Czyli jak masz napęd hydro to masz i mechaniczną skrzynie? Jakby 2w1? Albo niech mi ktoś wytłumaczy zasadę działania napędu hydro i z czym musi współgrać. Wiem, że to głupie pytanie ale tego właśnie nie rozumiem a u mnie nikt tego nie potrafi dobrze wyjaśnić... Dzięki właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi:)

Edytowany przez acdc, 02 listopad 2011 - 21:34.

#23 Share czacza

czacza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:34

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant A więc tak, napęd hydrostatyczny posiada zasadniczo 2 głowne elementy, jest to pompa hydrostatyczna i silnik hydrostatyczny, który do wprawienia w ruch obiegu maszyny wykorzystuje energię kinetyczną oleju przepływającego w obiegu. Skrzynia mechaniczna jest potrzebna, z uwagi na zmianę przełożeń. Jednak zmiana ta jest wykonywana na postoju, ponieważ nie ma pedału sprzęgła. W Bizonie masz skrzynię 3 biegową.

Klasycznym połączeniem 2 w 1 jest przekładnia Vario w Fendtach, ktora jest tyupową przekładnią hydromechaniczą!:)

Nawiązując jeszcze do awaryjności, jak każdy układ hydrauliczny narażony jest na nieszczeolności, a z powodu wyrobienia się elementów, także spadek ciśnienia. Z tego co sie orientuje, to regeneracja najbardziej newralgicznego elementu,jakim jest pompa hydrostatyczna to wydatek około 5 tys zł. (Nie polecam regeneracji w Tucholi, ponieważ bądzmy szczerzy, nie prowadzą usług na wysokim poziomie...)

Edytowany przez czacza, 03 listopad 2011 - 21:35.

#24 Share acdc

acdc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:57

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant Czacza dzięki za wyjaśnienie:) Czyli jednak przekonuję się do pospolitego napędu:) W razie awari jest więcej pracy ale koszta w porównaniu do hydrostatyka o dużo mniejsze:) I raczej będzie Rekord chociaż na swojego Supra nie mam co narzekać:)

Edytowany przez acdc, 03 listopad 2011 - 23:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share slomart4

slomart4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:53

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czy jakiekolwiek BizonyZo56 posiadają napęd hydrostatyczny oraz rewers? Proszę o jakiekolwiek informacje. Chodzi mi o biozony produkowane między rokiem 1978a 1984.

Edytowany przez slomart4, 15 luty 2012 - 22:54.

#26 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 luty 2012 - 00:33

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant nie żaden zo56 w tych latach nie miał napedu hydro i rewersu miały BSy lub Z058 Hydro

Edytowany przez Arturo, 16 luty 2012 - 11:49.

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 16 luty 2012 - 01:31

Bizon Z058 Rekord czy Bizon Z060 Gigant bizon 5056 hydrostatik.
Zetor Team.

Dodaj odpowiedź