Zaloguj się, aby obserwować  
RafalWLKP

Bukowanie?

Polecane posty

RafalWLKP    0

Witam?

Zastanawiam się czy tradycyjne bukowanie włóką można zastąpić przejazdem wałem Cambridge? A jeżeli nie to czym można zastąpić, lub czym to wykonywać?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

o żesz a co to jest bukowanie ??? bo nie mam pojęcia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pisze coś o włóce wiec może włókowanie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no właśnie - mogłby kolega jaśniej ??

 

bo jak dla mnie bukowanie to obłamywanie za długich ości przy jęczmieniu za pomocą "bukownika" ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

bukownik to jest do omłotu koniczyny nasiennej ;) (a raczej był bo teraz to sie bizonem młóci :) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalWLKP    0

U mnie Bukowanie wykonuje się włóką (z drewna ciągnętą na linie holowniczej) Po Zaoranym polu, na to rozsiewa sie nawóz uprawia i sieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no czyli mowa o WŁókowaniu (widno ktoś gdzieś słyszał ale radio miało szumy ;) )

 

hmm - czy wał cambridge zamiast włóki

 

raczej kiepski pomysł - wał ugniecie ci wierzchnią warstwę a włóka wyrówna nierówności po orce - więc po zastosowaniu wału będzie całkiem inny efekt


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja do włókowania mam taki serdeczny ceownik, czy nawet dwuceownik, ale cholerstwo duze i ciezkie, ciapek nie mial szans przy tej włóce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kizio robił to odwrócono ramo od przyczepy samozbierającej ;)

 

nie masz jakiegoś słupa na polu niepotrzebnego??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

my włóki nie stosujemy - ale słyszałem ze stare szyny kolejowe się nieźle w tej roli spisują ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no szyna S-49 na pewno będzie dobra. Tylko żeby nie przyszło do głowy komuś wykręcić 4 m szyny z jakieś lini kolejowe


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - dlatego napisałem "stare" w sensie używane - czasem na złomie za grosze idzie kupić kawał żelastwa


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalWLKP    0

@Mechanizator, skoro nie używasz włoki to co używasz jak u Ciebie wygląda Uprawa ziemi bo u mnie:

-Podorywka lub talerzowanie

-Bronowanie

-Orka Głęboka

-Bukowanie

-Rozsianie nawozu

-Uprawa Agregatem

-Siew

A Jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie pod ozime to

talerzowanie,

orka głęboka(moze być z broną do pługa ale niekoniecznie)

nawóz

agregat uprawowy

siew.

 

Tylko ja mam w miarę lekkie ziemie(III-IV klasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja zamiast akiegoś bukowania jade po prostu lżejszymi bronami, u nas wszyscy tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

My włókujemy tylko przed uprawą pod kukurydze a pod zboża po orce bronujemy nawóz uprawa siew


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja przy pługu ciągnę wałek od agregatu i na to idzie nawóz i agregat


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
@Mechanizator, skoro nie używasz włoki to co używasz jak u Ciebie wygląda Uprawa ziemi bo u mnie:

-Podorywka lub talerzowanie

-Bronowanie

-Orka Głęboka

-Bukowanie

-Rozsianie nawozu

-Uprawa Agregatem

-Siew

A Jak u Was?

 

najpierw pola są talerzowane (po rzepaku dwukrotnie) pozniej orka z wałami campbell+croskill i po tym siew - troche to po partyzancku no ale mówi się trudno - w planach jest zakup agregatu uprawowego


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panowie, a co dałoby lepszy efekt na słabszej ziemi, brona ciągnięta za pługiem zagonowym, czy wał rurowy również ciągnięty za pługiem. Taki wałek to możnaby zrobic samemu, jakby go jeszcze jakoś obciążył. Tak myślę, że na słabszej ziemi należy za wszelką cenę ograniczyc przesychanie gleby, a żeby to zrobic to trzebaby wyrównac powierzchnię i trochę ucisnąc zaraz po zaoraniu. Dobrze myślę ???


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u mnie tak

gruber lub talerzówa

orka siewna broń boże głęboka z pacomatem

jak trzeba to poprawka wałem expom tytan cambridge 450mm + włóka

nawozy

accord na bronie aktywnej


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

w okolicy sporo osób włókuje po orce przed siewem. mówią że w ten sposób ograniczają parowanie gleby. Dla mnie zastępuje to jeden przejazd agregatem uprawowym, w takie pole można już jechać i siać uprawowo siewnym a prosto w orkę to trochę kiepsko. wydajność takiej włóki jest sporo wyższa niż agregatu nie mówiąc już o zużywaniu sie części więc się trochę zaoszczędzi. U mnie kiedyś jak chciałem szybko posiać i ubić głębsze warstwy gleby wjeżdżałem talerzówką (talerze ustawione równolegle do kierunku jazdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj