Skocz do zawartości

Zdjęcie

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra???

655 odpowiedzi na ten temat

#61 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:20

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? a co powiecie na pogodę w tym roku wegetacja chyba wcześniej ruszy i trzeba będzie sypnąć nawozami może pod koniec lutego :D :D :) jak jest u was z pogogą bo u mnie na śląsku przedwiośnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Dzisiaj, 20:27
  •  

#62 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:27

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? U mnie nawet nie przedwiośnie ale wiosna.

#63 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:35

U mnie nawet nie przedwiośnie ale wiosna.

i co już sypiesz nawozy :D a z jakiego regionu jesteś

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 02 luty 2008 - 12:32

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Nie sypie bo mam tylko na jedna dawke więc tak jak mi radzą sypnę w końcówce kwietnia.Jam jest z woj Świętokrzyskiego :D

#65 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 luty 2008 - 20:04

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? MarcinC360 mówisz o dużych plonach a chcesz popełnić głupstwo, po pierwsze 1,5q saletry to zaledwie 51 kg azotu zastosowany tak późno da bardzo słaby efekt. Powinieneś wysiać jak najwcześniej w momencie ruszenia wegetacji. Ja podam przykład od siebie konkretnie pod pszenżyto stosuje dwie dawki pierwszą przed ruszeniem wegetacji lub tuz po zależnie od pogody staram się zawsze po zamarzniętym rozsiać (trzeba śledzić i zaufać prognozom) 2q saletrzaku, druga dawkę stosuję w okresie strzelania w źdźbło w postaci saletry w dawce 1,5q.

#66 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 luty 2008 - 09:56

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Wiem,że te 150kg saletry to bardzo mało,ale na tyle tylko mam pieniądze,musze jakoś wystartowac ne?PO zniwach sprzedam ziarno i odłoże odpowiednie pieniądze na wszystko B) Jaki plon wyciągasz przy takim nawożeniu??

#67 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 luty 2008 - 10:31

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? przy najmniej dasz te 150 kg u mnie we wsi sa tacy co wogule ni sypną a jak potem kombajn z kosi to wielkie zdziwienie że zebrał tyle co wysiał B)

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 10:39

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? U nas jak i u więkrzości stosujemy saletrę magnezową. B)

#69 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 luty 2008 - 10:48

U nas jak i u więkrzości stosujemy saletrę magnezową. B)

a w jakich dawkach po pszenicy ozimej i życie

#70 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 luty 2008 - 14:07

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Panowie,wegetacja już ruszyła,bzy,kasztany i wierzby już puszczają pąki a wierzby nawet listki B) Jedźmy z nawozami B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:11

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? też tak myśle że może pod koniec lutego :) B) trzeba będzie sypnąć :) B)

#72 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 03 luty 2008 - 16:04

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Kurde u mnie dziś już wiosna całą gębą :) Aż ciągnie na pole :) Jak się dziś obudziłem to myślałem że przespałem cały marzec i luty B) B)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#73 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 luty 2008 - 17:29

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? ja dzis przyniosłem do domu tzw."bazie" hehe sam sie zastanawiam i wychodzi mi na to, że pod koniec lutego z nawozami trzeba jechać B) u mnie dziś było 10 stopni ciepła, a do słońca nawet wiecej i musze powidziec, że jestem z małopolski gdzie teraz powinien byc snieg hmmm... ciekawe, czy to wyjdzie na dobre??

pozdrawiam ! ! !

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 17:38

a w jakich dawkach po pszenicy ozimej i życie

ok. 3,5metra na 1h.

#75 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 luty 2008 - 17:40

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? B) ale koło 15 ma wrócić zima może będzie to jej koniec B)

#76 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 03 luty 2008 - 17:41

Panowie,wegetacja już ruszyła,bzy,kasztany i wierzby już puszczają pąki a wierzby nawet listki B) Jedźmy z nawozami :)

U mnie na szczęście jeszcze nie.

ja dzis przyniosłem do domu tzw."bazie" hehe sam sie zastanawiam i wychodzi mi na to, że pod koniec lutego z nawozami trzeba jechać :) u mnie dziś było 10 stopni ciepła, a do słońca nawet wiecej i musze powidziec, że jestem z małopolski gdzie teraz powinien byc snieg hmmm... ciekawe, czy to wyjdzie na dobre??

pozdrawiam ! ! !

Chyba raczej nie wyjdzie to na dobre bo wszelakie szkodniki i robactwo nie wymarzło a będziemy się w żniwa (i nie tylko) zmagać B) .
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 17:45

Chyba raczej nie wyjdzie to na dobre bo wszelakie szkodniki i robactwo nie wymarzło a będziemy się w żniwa (i nie tylko) zmagać B) .

masz racje.

#78 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 luty 2008 - 17:45

Panowie,wegetacja już ruszyła,bzy,kasztany i wierzby już puszczają pąki a wierzby nawet listki B) Jedźmy z nawozami B)

Ja bym się tak nie spieszył. Azot jeszcze bardziej przyspieszy wegetację, a trzeba pamiętać, że zboże w późniejszech fazach rozwojowych jest bardziej wrażliwe na przymrozki, które przecież mogą wystąpić w maju

#79 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 04 luty 2008 - 15:06

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ty byś sie nie spieszył ale inni już sie pospieszyli.Jak wracałem z gminy to spółdzielnia saletre siała B) hehe ale wariują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:44

Jacek,mam do Ciebie prośbę.Powiedz w jakiej dokładnie okolicy leżą Twoje pola.Bywam latem u znajomych w Międzygórzu, i z przyjemnością obejrzałbym pole pszenicy,które daje plon 100 q/ha.
Mówię poważnie. B)

Na I, II klasie ziemi w rejonie Kobierzyc 10t/ha przy pełnej ochronie i nawożeniu, o ile nie ma właśnie jakiejś klęski, to dzisiaj norma, a nie jakiś wyjatek. Pod Kłodzkiem mamy IIIa i IIIb, 8t bez wiekszych problemów jest od kilku lat. Gdybym sie przyłożył, wyzyłowanie plonu o 5-10q jest w zasięgu. Za to u sąsiada, w którego gospodarstwie rozsiewacz do nawozów i opryskiwacz chodzi od marca do czerwca non-stop, było ponad 9t. I nie mówię o "poletkach", tylko kilkudziesiecio hektarowych polach. Oczywiście podstawa to wysokoplenna odmiana, kwalifikowany materiał siewny. A wygląda taka pszenica zwyczajnie, przynajmniej dla mnie.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150