Skocz do zawartości

Zdjęcie

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra???

655 odpowiedzi na ten temat

#421 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 07 luty 2013 - 08:50

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? dolistnie pozniej to masz na mysli mocznik?
A nie za malo azotu bedzie jak dam polifoske 6 przed siewem i mocznik 200 kg przed siewem i na tym bedzie konec z azotem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Dzisiaj, 10:00
  •  

#422 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 07 luty 2013 - 09:13

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Jednej dawki to niema co juz lepiej sobie to podziel 150kg pod korzeń i 50kg pogłównie jeśli chcesz te 200kg/ha mocznik.

#423 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:38

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? pod pszenice na jesieni zero nawozu tylko obornik zresztą obornik jest dawany co roku gleba 4 klasa 200 kg polifoski 6 będzie ok na start chyba ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 luty 2013 - 21:32

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Azot na start musi być w formie saletry, saletrzaku lub saletrosanu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#425 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 21:04

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Siema. Tak jak w temacie czy mogę dać saletrzak na drugą dawkę na żyto hybrydowe i pszenżyto?. Z góry dzięki za odp:)

#426 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:12

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Dać możesz tylko dla czego saletrzak a nie saletra ? 1kg azotu droższy, potrzebuje więcej wody aby się rozpuścić ...

#427 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 21:44

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ja na drugą dawke na zyto hybrydowe i pszenzyto daje mocznik. Wysieje go szybciej troche, i mysle ze bedzie dłuzej dostepny dla roslin

#428 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:45

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Do @leonardo111
Masz porównie czy tylko teoria z lat ubiegłych.

Edytowany przez poosa21, 21 luty 2013 - 21:46.

#429 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:56

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Chcę wysiać saletrzak ponieważ on działa dłużej i jest dłużej dostępny dal roślin. Mam jeszcze jedno pytanie na owies i jęczmień też mogę dać saletrzak na drugą dawkę?. A co do mocznika to jest on droższy od reszty także wole dać saletrę lub saletrzak

#430 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:01

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Zazwyczaj azot w moczniku wychodził najtaniej, w saletrzaku najdrożej. Przelicz ile kosztuje Cie kilogram azotu w czystym składniku.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:19

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? saletra tona 1455zł saletrzak 1425zł 1kg czystego N-4,27 i N-5,27zł

#432 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 22:21

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Właśnie ja kupiłem mocznik po 170zł/100kg, i 1kg N wychodzi 3,70zł, a saletre po 1480/100kg i tu N wychodzi 4,35zł/kg, więc troche różnica jest, w saletrzaku to troszkę jeszcze bedzie droższy

#433 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:22

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? są różne opinie na temat saletra i saletrzak w hybrydzie, powiem tak. Wiosną dajemy na polu saletre, oraz juz nie ma worków z nią to sypiemy saletrzak. Po kilku dniach wpadamy na pole a tu gdzie saletra wiadomo ani śladu, a saletrzak jak leżał tak leży, potem przychodzi 2 tyg bez deszczu i saletrzak nadal leży.
Znajomy co ma ponad 200 ha, mówi że saletra to c**j nie nawóz, i nic nie daje... więc opinie są różne..
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#434 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:35

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Lubie takie opinie: "wielki bamber", w głowie pusto i gadką nadrabia, nowe teorie uskutecznia, niestety bez żadnych argumentów

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#435 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 luty 2013 - 23:03

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Zgadzam sie z przedmówcą,często niektórzy nadrabiają gadką brak wiedzy.W drugiej dawce polecam mocznik [w życie] w odpowiedniej dawce i oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem,eliminując dawke trzecią[nie produktywną].Co do wyliczenia kosztu czystego skladnika dostepnego dla rosliny należy uwzglednić straty wynikajace z przejścia z formy amidowej w przysfajalne okolo 20%,choć i tak przemawia to na korzyść mocznika.Co do saletrzaku zawsze będe twierdził iż jest to dobry nawóz,ale przedsiewny.W celu dostępności biorąc pod uwage wypełniacz potrzebuje duzej ilości wody,której często brakuje przy stosowaniu pogluwnym jeszcze w drugiej dawce.

#436 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 luty 2013 - 00:01

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? saletrzak się dłużej rozkłada, zazwyczaj wysiewa się go z saletrą na 1 zabieg, a w drugim już mocznikiem bo dłużej trzyma i jest niezły gluten w rezultacie.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#437 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 22 luty 2013 - 07:53

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ok dzięki za pomoc. Dowiedziałem się wszystkiego co chciałem :)

#438 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 luty 2013 - 08:25

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? salerzak tak bo
- nie powoduje szybkiego przyrostu co czesciowo zapobiega wyleganiu
- dłurzej sie rozklada co przy suchej okresie jest epsze bo nie wiadomo czy 3 dawke warto wysiewac
- no i nie ziębi ta jak mocznik .

Mocznik jest najtanszy ale powinno sie go wysiewac jak jest ciepło temp powyzej 10 stopni w nocy i za duzo azotu na raz roslina dostaje
Pozatym kłos zawiazuje sie juz w fazie krzewienia czyli dla zyta czesciowo jesienią i dlatego na pierwsza dawke wiosna potrzeba szybkoprzyswajalnego azotu na drugą juz jest potrzebny przez dłuższy czas w mniejszych dawkach dlatego saletrzak i moze tym sposobem oszczedzisz jeden zabieg antywylegaczem
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#439 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 luty 2013 - 12:31

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ja polecam zastosowanie saletrzaku w drugiej dawce, nawet niedawno pisaliśmy o tym w temacie o pszenicy. Z jednej strony azot w saletrzaku jest najdroższy a z drugiej najlepszy efekt (przynajmiej u mnie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 luty 2013 - 12:51

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra???

Chcę wysiać saletrzak ponieważ on działa dłużej i jest dłużej dostępny dal roślin. Mam jeszcze jedno pytanie na owies i jęczmień też mogę dać saletrzak na drugą dawkę?. A co do mocznika to jest on droższy od reszty także wole dać saletrę lub saletrzak

Wcale nie działa dłużnej, działa tyle samo co saletra tylko rozkłada się znacznie dłużnej od saletry.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)