Skocz do zawartości

Zdjęcie

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra???

655 odpowiedzi na ten temat

#221 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 08:52

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? hej kiedy mocznik lepiej dać pod owies pod brony odrazu po sianu czy aż urośnie trochę owies

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Dzisiaj, 08:39
  •  

#222 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:54

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Moim zdaniem, bedzie lepiej jak go dasz poźniej, jak troche urośnie, bo w ziemi to nie wiadomo, owies nie bedzie go pobierał odrazu po zasianiu w ziemie :) , lepiej bedzie jak urosną... jak rośliny troche pobiorą to będzie długo działał....

#223 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:15

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? w kazdej ksiazce o uprawie zboz pisza ze przedsiewnie,ale moze daniel215 jest jakims profesorem ar i wie lepiej :)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:21

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ja posiałem nawóz pod mieszankę(owies i jęczmień) po siewie i uprawiłem delikatnie lekkimi bronkami. Efekt taki że mam eleganckie zboże. Bardzo ładnie wypuściło. Inni siali kilka dni po mnie i dopiero co wypuszcza...

#225 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:01

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Trudno żeby wypuściło wcześniej skoro później siali...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#226 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:49

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? No może źle to stwierdziłem. Chodziło mi bardziej że większośc troche później zasiała i troszke inaczej i efekty widac.

#227 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:25

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Możecie mi doradzic co zrobic dopiero teraz moge wjechac zeby posiac po oziminach azot ( na każdej dziłce jest jakis dołek :) ) Jare jeszcze nie zasiane do konca :)

Nie wiem czy posiac saletre w pełnej dawce pszenica 300kg/ha pszenżyto i zyto 250kg/ha czy dzilic na 2 dawki 200 i 100 a w pszenżycie i życie 150 i 100. Jesli dzielic to w jakim odstepie czasu ?? po życie i pszenicy mysle prysnac antywylegaczem w 50% dawki ( zeszłym roku dałem 100% i było zle strasznie grzyb mi sie wpakował w pszenicy :) ) W zeszłym roku dzieliłem pierwszy raz po pod pszenice, owies i jeczmien jary i wydaje mi ise że jakis efekt to dało choc nie jakis oszałamiajacy)

#228 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2009 - 18:15

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? A napisz w jakiej fazie rozwojowej masz podane rośliny(faza rozwojowa zależna od regionu i terminu siewu).

#229 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:31

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? zboża dopiero zaczynaja "ruszac" Rozpoczeły wiosenna wegetacje to chyba nazywa sie faza krzewienia. zawsze mam problem z okresleniem faz rozwojowych :)

#230 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:37

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? A jaki nawóz wg Was najlepszy jest na pszeniceę na drugą dawkę? Na pierwszą poszła oczywiście saletra (70 N na ha).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 20:49

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra???

w kazdej ksiazce o uprawie zboz pisza ze przedsiewnie,ale moze daniel215 jest jakims profesorem ar i wie lepiej :)

A czy ja tak napisałem... na forum nie toleruje sie takich hamskich wypowiedzi cwaniaku :)

A co do tematu... to skoro zadecają przedsiewnie to posyp przedsiewnie (napewno teoria zawsze jest lepsza od praktyki :) )

#232 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:42

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Porada dla: bialy2005
Jak masz pszenicę po rzepaku lub motylkowych bądź też na oborniku to daj 200 kg saletry teraz a 100 kg sypnij za dwa tygodnie. Jeśli masz ja zasianą po zbożu to daj 300 jednorazowo. W pozostałych uprawach podobnie. A co do regulatora wzrostu to stosuj go w fazie strzelania w źdźbło tj. kiedy pierwsze kolanko jest wyczuwalne w odległości 1 cm od węzła krzewienia. Jak nie jesteś dobrze zorientowany to po prostu wykop roślinę i zmierz ją, powinna mieć od 15 do 20 cm. Regulator stosuj zawsze na wysoko nawożone azotem rośliny(120 N) i najważniejsze to stosować go w czas.

Porada dla: piotrek10
Moim zdaniem to posyp saletrę amonową. Ewentualnie zastosuj wapniową CAN. Odradzam stosowanie saletrzaku.

#233 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:01

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? zoboża mam po zbożach a regulator stosowałem tak jak pisałes jak było wyczuwalne kolanko 1cm na ziemia zgodnie z instrukcja :) przy 300kg saletry tez juz lubi wylegnac szczególnie na nizinach gdzie ma dostatek wody. w tym roku bede pryskał żyta, pszenice jeczmien ale w niepełnych dawkach, myslejescze nad pszenżytem bo ono tez mi lubi fiknac na nizinach przy 250kg saletry.

#234 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:09

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? No widzisz u Ciebie wody pod dostatkiem a u mnie nie padało już długi czas. Dobrze że nawozy posiałem w marcu i to dwie dawki. Teraz rośliny mają z czego ciągnąć składnik.

#235 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:16

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? U mnie w marcu to mozna było pływac :) po tych ostatnich opadach sniegu. Ale tak jak pisałem to tylko na nizinach a górki to żywy piach i o plonie można zapomniec :) nawożenie takich pól jest wkurzjace bo na dołku lezy a na górce nie bardzo jest co kosic :) należąłoby pryskac regulatorem tylko niziny :) deszczu tez juz dawno ni było ale lepiej żeby narazie nie padło bo dopiewro teraz mona obsiac wiekszosc niskich dziłek :)

#236 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2009 - 13:42

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? mam pytanko czy saletrę amonową można stosować dolistnie tak jak mocznik?
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#237 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 14:20

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Ja pod pszenice zimową sypie w 2 dawkach razem 250kg moczniku i tyle no i jeszcze dokarmianie dolistne.

#238 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 14:21

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? edzio
można w dodatku efekty nawożeniowe wizualne i plonotwórcze są lepsze nawet szybszy jest czas działania
tylko jest jeden mały szkopuł olbrzymie ryzyko poparzenie roślin które powoduje forma azotanowa z saletry z tego powodu odradzam

#239 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2009 - 19:45

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? dzięki za szybką odp.ale tera chyba dam drugą dawkę, i tu mam pytanko jak myślicie pierwsza dawka była jakoś ok 15 marca dawka była 200kg/ha w czystym skł ok70 kg i tera mi zostało jakieś 160 kg na ha czyli ok 50kg w czystym skł,

i pytanie jest takie jak byście zrobili wariant
1 to dać całą dawkę 160kg (50kg w czystym) i najwyżej później dolistnie
2 sypnąć ze 100kg (34kg w czystym) a na kłos resztę 60 kg (18kg w czystym)jak to byście rozegrali. a i widać spore już braki azotu jaśnienie
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 23 kwiecień 2009 - 20:23

Saletrzak czy mocznik??? A może saletra??? Czy jest sens dawac teraz drugą dawkę azotu (w postaci saletry) na pszenicę i pszenżyto? Już dawno nie spadł konkretny deszcz a z prognoz wynika, że w moim rejonie może popadac dopiero na początku maja B) B) B)
Czy w takiej sytuacji lepiej byłoby dac trochę azotu w postaci oprysku dolistnego? U mnie zboża ozime są w fazie strzelania w źdźbło.
Za wszelkie informacje będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II